Jevtić sprečio iznenađenje

Pobeda iz penala

Golom Miloša Kostića iz jedanaesterca u 64. minutu Dinamo na oproštaju od svojih navijača savladao Radan iz Lebana i zauzeo drugo mesto sa istim brojem bodova – 31, ali slabijom gol razlikom. Gosti imali dve stopostotne prilike za pogodak, ali je golman Jevtić hrabrim intervencijama sprečio poraz

Pobeda iz penalaDINAMO – RADAN 1:0 (0:0)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata «Jumko». Gledalaca: 500. Sudija: Stojadin Denkić (Aleksinac) 8. Strelac: Miloš Kostić u 64. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Jović, Stojanović, Stamenković (Radan).

DINAMO: Jevtić 9, Anđelković 7, Stojanović 7 (od 56. Milić 7), Trajković 7, Vidanović 7, Miloš Kostić 7,5, Nikolić 7 (od 88. Vojinović -), Žarko Stanković 7, Ristić 7 (od 46. Stoiljković 7), Marko Kostić 8, Lazarević 7.

RADAN: Mirdžić 7, Momčilović 7 (od 87. Petrović -), Marković 7, Milan Stanković 7, Mitić 7, Jović 7, Stojanović 7, Savić 7,5, Mitrović 7,5, Miloš Stanković 7, Stamenković 7 (od 61. Smiljković 7).

Igrač utakmice: Dejan Jevtić (Dinamo).

Odlična igra tima iz Lebana pred vranjskom publikom. Fudbaleri Radana nisu krili ambicije da u Vranje dolaze da uzmu meru Dinamu. Svesni svojih kvaliteta, verovali su u podvig, a to sve dobija na težini ako se ima u vidu da su doputovali na megdan Dinamu bez četvorice standardnih fudbalera. Dinamo je napadao, stvorio nekoliko izglednih prilika, a najozbiljniju u 24. minutu kada Nikola Anđelković sa 15 metara puca snažno, a iskusni Mirdžić šalje loptu u korner. Samo tri minuta kasnije, Marko Kostić šalje bombu sa 25 metara, ali opet se Mirdžić ne da iznenaditi, kao i u 34. Minutu kada brani šut Miloša Kostića. Gosti prete preko hitrog Mitrovića, Stankovića i Stamenkovića, ali u prvih 45 minuta bez uspeha. Golman domaćih Dejan Jevtić sve udarce brani.

U nastavku, Milan Marković u 64. minutu u svom šesnaestercu ruši «rezervistu» domaćih Stefana Stoiljkovića i sudija Denkić pokazuje na belu tačku odakle je siguran Miloš Kostić za 1:0. Četiri minuta kasnije prava drama: Nenad Mitrović sa pet metara udaljenosti puca snažno, a Jevtić sjajnom paradom brani. Drugu stopostotnu priliku gosti su imali u 86. minutu: Aleksandar Savić volejom iz okreta šutira sa deset metara, opet čudesno reaguje Jevtić, spasavajući svoj tim od iznenađenja.

Rezultati poslednjeg 15. kola jesenjeg prvenstva: Tabane 1970 – Ozren 3:2, Dinamo – Radan 1:0, Sinđelić – Car Konstantin 0:1, Hajduk Veljko – Kopaonik 2:0, Sloga (D) – Radnički (S) 0:0, Radnički (P) – Djerdap 4:0, Timočanin – Timok 1:2, Trstenik PPT – Bor 2:1.
U narednom 16. kolu (na proleće 14. i 15. marta 2015) sastaju se: Ozren – Bor, Trstenik PPT – Timok, Timočanin – Djerdap, Radnički (P) – Radnički (S), Sloga (D) – Kopaonik, Hajduk Veljko – Car Konstantin, Sinđelić – Radan, Dinamo – Tabane 1970.