Radnik slavio u nadoknadi

Čvrsto na čelu: slavlje Surduličana

Golom Miloša Milovanovića u 94. minutu Radnik slavio minimalnu, ali zasluženu pobedu nad odličnom ekipom BSK Borče, pa i dalje vodi na tabeli Prve lige. U narednom kolu Surduličani gosti ekipi Bačke iz Bačke Palanke

Čvrsto na čelu: slavlje SurduličanaRADNIK – BSK (Borča) 2:1 (1:1)

Igrano na gradskom stadionu u Surdulici. Gledalaca: 2500. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 7. Pomoćnici: Srđan Minić (Rača) i Radomir Ranković (Smederevo). Strelci: Srđan Simović u 17. i Miloš Milovanović u 94. minutu za Radnik, a Nikola Stojković u 14. minutu za BSK. Žuti kartoni: Milovanović, Jakovljević (Radnik), Lalević, Ivković, Gajić, Jovanović (BSK).

RADNIK: Šejić 7, Milovanović 8, Krstić 7,5, Filip Stojanović 7,5, Prodanović 7 (od 58. Petrović 7,5), Simović 7,5 (od 82. Samujel -), Ilić 7, Jovanović 7,5, Nikola Stojanović 7,5, Jeremić 7 (od 70. Ristić 7), Jakovljević 7,5.

BSK: puletić 7, Lalević 6,5, Blagojević 6, Gajić 6,5, Petrić 6, Ivić 6, Jovanović 6, Dobrašinović 6,5 (od 80. Matić -), Stojković 6,5 (od 83. Antelj -), Mrkajić 6,5, Ivković 6 (od 57. Krmar 6).

Igrač utakmice: Miloš Milovanović (Radnik).

MILOŠ MILOVANOVIĆ, JUNAK UTAKMICE
ZNAO SAM DA ĆEMO POBEDITI
– Osećao sam svim bićem da ćemo na kraju trijumfovati. To se i dogodilo minut pre kraja meča. To mojoj sreći daje veću draž. Objektivno gledano, bili smo za nijansu bolji od izuzetno kvalitetnog tima iz Borče i smatram da smo sasvim zasluženo slavili minimalnu pobedu.

Nikad teži meč u Surdulici! Iskusni tim iz beogradske opštine Borča sa trenerima Marićem i Aničićem, došao je na jug Srbije sa ciljem da izvuče bod od lidera na tabeli Radnika. Borčani su meč počeli vrlo agresivno i već u 14. minutu vode: Nikola Stojković u solo akciji nadmudruje odbranu Radnika, vara golmana Šejića i postiže pogodak. Samo tri minuta kasnije dosuđen je slobodan udarac za domaćina, a sa udaljenosti od 20 metara Srđan Simović puca pored živog zida, lopta najpre češe levu stativu i odlazi iza leđa Dušana Puletića – 1:1. Do kraja prvog poluvremena, teška borba na sredini terena, ali bez izrazitih prilika za gol na obe strane.

Nastavak donosi jači tempo U 75. minutu Simović je mogao da se još jedanput upiše u listu strelaca, ali loptu iz rašlji Puletić  prebacuje preko prečke. U samom finišu dolazi do prave drame! Centarfor Jovanović pokušava da iz neposredne blizine savlada Puletića, a lopta odlazi pored same stative. Posle četiri minuta nadoknade, u grčevitoj odbrani svog gola gosti šalju loptu u korner. Oštar centaršut Petrovića ide na glavu Milovanovića koji u skoku nadvisuje Puletića, postiže fantastičan gol i donosi neopisivu radost na stadionu. Posle samo minut vremena, sudija Široki svira kraj ovog više nego dramatičnog susreta posle koga Radnik i posle deset kola i dalje vodi na tabeli Prve lige, sa tri boda više od Javora iz Ivanjice i četiriod trećeplasirane Inđije.

DUŠAN PULETIĆ, GOLMAN BORČANA
JA SAM TRAGIČAR MEČA
– Ja sam zaista pravi tragičar meča. Najpre me je svojim preciznim šutem iznenadio Simović. Pročitao sam ga, ali sam bio zbog jačine udarca kratak da tu loptu zaustavim. Taman sam to prežalio kad ono u finišu, kada smo već u rukama imali jedan bod, kasnio sam sa reakcijom, dozvolivši Milovanoviću da u 94. minutu postigne pogodak i obezbedi pobedu svom timu. Ovako nešto mi se prvi put događa, a na golu sam više od jedne decenije. Neverovartno!?

Rezultati desetog kola: Radnik – BSK 2:1, Bežanija – Sloga (K) 1:0, Sloga (PM) – Moravac 2:0, Proleter – Sloboda 1:0, Jedinstvo Putevi – Kolubara 1:1, Sinđelić – Metalac 1:1, Mačva – Inđija 1:0, Javor Matis – Bačka 1:1.
U narednom jedanaestom kolu (subota 25. oktobar od 14,30) sastaju se: Bačka – Radnik, Inđija – Javor Matis, Metalac – Mačva, Kolubara – Sinđelić, Sloboda – Jedinstvo Putevi, Moravac – Proleter (NS), Sloka (K) – Sloga (PM), BSK – Bežanija.