Dinamo pao u Zaječaru

Popravni protiv Djerdapa

Golovima Andrejevića i Stoiljkovića, Timok slavio pobedu nad Dinamom i zaposeo vrh tabele. U nedelju Vranjanci na svom terenu dočekuju zahuktali Djerdap iz Kladova

Popravni protiv DjerdapaTIMOK – DINAMO 2:0 (0:0)

Igrano na Gradskom stadionu u Zaječaru. Gledalaca: 500. Sudija: Milan Milutinović (Svrljig) 8. Strelci: Andrejević u 41, Stojiljković u 50. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Tomić, Jelenković, Todorović (Timok), Jeftić, Vidanović, Stajić (Dinamo). Crveni karton: Vidanović (od 88. minuta Dinamo).

TIMOK: Jovanović 7, Todorović 7, Janković 7, Lukić 7, Andrejević 8, Vasiljević 7, Tomić 7 (od 46. Joković 7), Stoiljković 8 (od 87. Nikolić -), Silađi 7 (od 81. Spasovski -), Kaličanin 7, Jelenković 7

DINAMO: Jeftić 7, Krstić 6, Stojanović 6, Miloš Kostić 7, Vidanović 7, Petrović 6 (od 46. Stajić 6), Stoiljković 6 (od 57. Anđelković 6), Žarko Stanković 7, Simonović 6,5, Marko Kostić 7, Lazarević 6 (od 77. Miloš Ž. Tasić -).

Igrač utakmice: Andrejević (Timok).

Milan Dimoski u vrlo važnom meču sa Zaječarcima nije mogao da računa na standardne Stefana Nikolića i Nikolu Vojinovića koji se oporavljaju od povreda, a fit nije bio ni Nikola Anđelković koji je, ipak, igrao u derbiju sezone. Sa druge strane, domaćin u najjačem sastavu, čvrsto rešen da ostvari pobedu koja ga automatski vodi na prvu poziciju na tabeli. Zaječarci to nisu ni krili i u najavi ovog susreta vrlo jasno su rekli da će na svom terenu zaustaviti zahuktale Vranjance. Već u petom minutu Silađi snažno šutira sa ivice šesnaesterca, a Jeftić krajnjim naporom šalje loptu u korner. Dinamo uzvraća preko Simonovića, ali golgeter Vranjanaca daje prevelik for i golman domaćih Jovanović lako otklanja opasnost.

U nastavku domaći kreću u veliku ofanzivu. Stefan Stoiljković izvodi korner sa desne strane, lopta dolazi do Aleksandra Andrejevića koji je volejom smešta u same rašlje. Osam minuta kasnije Timok vodi sa 2:0. Posle kornera Stoiljkovića, Vladan Vidanović rukama ruši štopera Vasiljevića i sudija Milan Milutinović pokazuje na belu tačku, odakle je siguran Stoiljković. Do kraja susreta Timok propušta tri sjajne prilike da poveća prednost. Fudbaleri Dinama bez izrazitih prilika za gol. Ovim porazom Dinamo je sa prvog skliznuo na četvrtu poziciju na tabeli, a priliku da se ponovo domogne prvog mesta ima u nedelju kada na svom stadionu dočekuje Djerdap iz Kladova.

Rezultati desetog kola: Ozren – Radnički (P) 0:0, Timočanin – Sloga (D) 3:0, Trstenik PPT – Hajduk Veljko 2:0, Bor – Sinđelić 2:0, Timok – Dinamo 2:0, Djerdap – Tabane 1970 2:1, Radnički (S) – Radan 1:0, Kopaonik – Car Konstantin 2:2.
U narednom jedanaestom kolu (25. i 26. oktobra) sastaju se: Car Konstantin – Ozren, Radan – Kopaonik, tabane 1970 – Radnički (S), Dinamo – Djerdap, Sinđelić – Timok, Hajduk Veljko – Bor, Sloga (D) – Trstenik PPT, Radnički (P) – Timočanin.