Dinamo u dobrom ritmu

Zasluženo slavlje

Stefan Simonović golovima u 70. i 74. minutu doneo četvrtu pobedu svom timu. U nedelju vranjske fudbalere čeka teško iskušenje u Pir

Zasluženo slavljeDINAMO – SLOGA (Despotovac) 2:0 (0:0)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata Jumko. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Janković (Negotin) 8. Strelac: Stefan Simonović u 70. i 74. minutu. Žuti kartoni: Z. Stanković (Dinamo), Živadinović (Sloga).

DINAMO: Jevtić 7, Krstić 7, Stojanović 7 (od 61. Z. Stanković 7), Miloš Kostić 7, Vidanović 7, Marko Kostić 7, Stoiljković 7, Ž. Stanković 7, Simonović 8, Vojinović 7 (od 83. Milić -), Petrović 7 (od 46. Lazarević 7).

SLOGA: Vujanac 7, Djorđević 6,5, Stević 6,5, Perović 6,5, Golubović 7, Marjanović 7, Stanković 6,5, Popov 6,5, Mišković 6,5 (od 57. Stojković 7), Dimitrijević 6,5, Živadinović 7.

Igrač utakmice: Stefan Simonović (Dinamo).

Dugo su se mučili fudbaleri Dinama sa gostima iz Despotovca koji su u Vranje doputovali sa idejom da se brane, odbrane i odnesu bod kući. Nije vredelo ni što je Dinamo izveo čak osam kornera u prvih 45 minuta, na odmor se otišlo netaknutih mreža.

STEFAN SIMONOVIĆ, GOLGETER
DA NE IZBAKSUZIRAM
– Nema sumnje da me prosto hoće lopta, ćutim, jer se plašim da ne izbaksuziram celu priču. Nije bitno ko je postigao pogodak, bitno je da smo pobedili i da smo se ozbiljno približili samom vrhu tabele. Pirotski Radnički, kome smo gosti u nedelju, je do sada naš najjači rival. Neće biti lako, imaju dobre pojedince, igraju pred svojim navijačima, ali i mi imamo svoje adute na kojima gradimo optimizam. Sve ću učiniti da bar postignem jedan gol i opravdam poverenje kluba u koji sam došao.

U nastavku, gosti u 47. minutu imaju jedinu i najzreliju priliku: Marko Golubović izbija sam ispred Jevtića, puca sa pet metara, ali čuvar mreže Dinama se nije dao prevariti. Samo tri minuta kasnije, Vojinović lepo krade loptu ispred šesnaesterca gostiju, sledi pas prema Simonoviću koji sa sedam metara puca pored gola. U 60. minutu Simonović pravi dar-mar u odbrani gostiju, okleva sa šutem i akcija odlazi u nepovrat. Sedam minuta kasnije to isto čini i Stefan Stoiljković. Najzad, u 70. minutu, Zvonimir Stanković izvodi korner, u opštoj gužvi Stefan Simonović puca jednom, pa drugi put i na kraju u trećem pokušaju lopta je iza leđa Vujanca – 1:0! Samo četiri minuta kasnije, Simonović koristi lep pas Vojinovića i povisuje na 2:0. Sa ova dva data gola, Simonović je ukupno do sada postigao osam pogodaka i ubedljivo vodi na klupskoj listi strelaca, a prvi je i golgeter na istoku Srpske lige. Ovom pobedom, Dinamo se na samo bod približio vodećem Radanu iz Lebana. Sledi meč u Pirotu u nedelju sa domaćim Radničkim i Vranjanci, ako žele da sačuvaju drugu poziciju, moraju ići na pobedu protiv neugodnog srpskoligaša sa obala Nišave.

Rezultati petog kola: Djerdap – Ozren 2:1, Radnički (S) – Timok – nije igrano zbog nevremena, Kopaonik – Bor 2:2, Car Konstantin – Trstenik PPT 3:1, Radan – Timočanin 3:0, Tabane 1970 – Radnički (P) 1:2, Dinamo Sloga (D) 2:0, Sinđelić – Hajduk Veljko 3:2.
U narednom šestom kolu (20. i 21. septembar) sastaju se: Ozren – Hajduk Veljko, Sloga (D) – Sinđelić, Radnički (P) – Dinamo, Timočanin – Tabane 1970, Trstenik PPT – Radan, Bor – Car Konstantin, Timok – Kopaonik, Djerdap – Radnički (S).