Zaječarci izjednačili u poslednjoj sekundi

DINAMO – TIMOK (Zaječar) 2:2 (1:1)

Igrano na Gradskom stadionu. Gledalaca: 50. Sudija: Danijel Djorđević (Vranje) 7. Strelci: Lazar Ristić u 35. i 60. minutu za Dinamo, a Dušan Djerković u 36. i 80. minutu za Timok.

DINAMO: Arsić 7, Janković 7 (od 61. Ilić 7), Zdravković 7, Stajić 7 (od 53. Filipović 7), Stanisavljević 7, Vučković 7 (od 58. Kurtić 7), Vasiljević 7, Popović 7, Jovčić 7 (od 72. Stojanović -), Ristić 8, Stanković 7 (od 29. Mihajlović 7 – od 74. Gvozdenović -).

TIMOK: Petrović 7, Kostadinović 7, Avramović 7, Urošević 7 (od 61. Dragnjević -), Badicović 7, Nikolić 7, Jovanović 7, Novaković 7, Djerković 8, Milosavljević 7, Stanojlović 7.

Igrač utakmice: Dušan Djerković (Timok).

Spretni Zaječarci uspeli su da u poslednjoj skundi izjednače rezultat i odnesu bod iz Vranja. Izjednačujućem pogotku gostiju doprinela je odbrana Dinama, koja je dozvolila Djerkoviću da odbijenu loptu od golmana Arsića sam i neometen ni od koga sprovede u mrežu.

FUDBAL: OMLADINSKA LIGA FS RIS

Uspeo revanš Vranjanaca

DINAMO – MORAVAC (Mrštane) 2:0 (0:0)

Igrano na Gradskom stadionu. Gledalaca: 50. Sudija: Miroslav Dimitrijević (Bujanovac) 8. Strelci: Branislav Ristić u 50. i Aleksandar Donić u 77. minutu. Žuti karton: Nikola Stojanović (Dinamo).

DINAMO: Dušan Stanković 7, Nikola Stojanović 7, Stojković 7, Vukašin Stojanović 7, Mihajlović 7, Stojemnović 7, Stefan Stanković 7 (od 57. Milanović 7), Andrejević 7 (od 63. Mitić 7), Jovanović 7 (od 71. Donić -), Ristić 8 (od 84. Antonijević -), Stamenković 8 (od 87. Anđelković -).

MORAVAC: Cakić 6, Stefanović 6 (od 70. Petković -), Filipović 6, Djorđević 6, Filip Kostić 6, Mihajlović 6, Marko Kostić 6, Blagojević 6, Nenad Stojanović 6, Aleksandar Stojanović 6, Marković 6.

Igrač utakmice: Stefan Stamenković (Dinamo).

Omladinci Dinama revanširali su se vršnjacima Moravca iz Mrštana za jesenji poraz na njihovom terenu. Od samog početka fudbaleri Dinama diktirali su tempo i prava je šteta što još nije bilo golova. Za pobedu bila su dovoljna dva pogotka: najpre je Branislav Ristić u 50. minutu posle lepe akcije matirao Dragana Cakića, a konačan rezultat postavio rezervista Aleksandar Donić u 77. minutu.

FUDBAL: PRVA KADETSKA LIGA FS RIS

Remi sa gostima iz Mrštana

DINAMO – MORAVAC ORION (Mrštane) 1:1 (1:1)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata Jumko. Gledalaca: 150. Sudija: Nemanja Veličković (Vranje) 8. Strelci: Aleksandar Arsić u 16. za Dinamo, a Lazar Marković u 4. minutu za Moravac Orion. Žuti kartoni: Jovanović, S. Ristić, Vasić (Dinamo), Kostić, Nikolić, Nastić i Mitić (Moravac Orion).

DINAMO: Dodić 7, Boban Ristić 7, Krstić 7 (od 52. Strahinja Ristić 7), Stajić 7, Jovanović 7 (od 59. Milenković 7), Cvetković 7, Jovan Djorđević 7 (od 52. Stefan Djorđević 7), Arsenović 7, Arsić 8 (od 65. Vasić 7), Hristić 7 (od 65. Stojanović -), Spasić 7 (od 58. Tomić 7)

MORAVAC ORION: Petković 7, Miloš Djenić 7, Ivanović 7 (od 60. Živanović 7), Mitić 7, Kostić 7, Nastić 7, Cvetković 7, Milan Djenić 7, Milošević 7, Marković 7, Nikolić 7.

Igrač utakmice: Aleksandar Arsić (Dinamo).

Posle niza propuštenih prilika na obe strane, na kraju kadeti Dinama i Moravca Orion iz Mrštana podelili su plen, što je i najrealniji ishod ovog susreta.

PRVA LIGA PETLIĆA FS RIS

Petlići Timoka nisu stigli

Najmlađa selekcija srpskoligaša Timok – petlići nisu u subotu doputovali u Vranje na susret trećeg kola sa najmlađima Dinama. Razlog je prevoz, tačnije autobus koji se pokvario uoči samog putovanja za Vranje. Iz sedišta kancelarije u Nišu, direktor lige Sreten Vasić odloženi susret pomerio je za sredu, 10. avgust u 11 časova. Izveštaj sa ove utakmice objavićemo u nardenom broju.

PČINjSKA OKRUŽNA LIGA

Poraz Rome na startu

Novoformirani fudbalski tim Roma iz Vranja na startu šampionata na svom terenu poražen je od Mladosti iz Bosilegrada – 1:3. Vodeći Ternoci iz Velikog Trnovca igrao je nerešeno u Žbevcu sa domaćim Vihorom – 1:1, a najveći uspeh ostvarili su fudbaleri Vranjske Banje koji su na gostovanju savladali Biljaču sa 3:0.

Rezultati drugog kola: Roma – Mladost (B) 1:3, Trešnjevka – Čelik 1:3, Mladost (S) – Pavlovac 2:1, Biljača – Vranjska Banja 0:3, Vihor – Ternoci 1:1. Meč Bukuroca – OFK Alakince nije igran. Slobodan tim u ovom kolu bila je Pčinja iz Trgovišta.
U narednom trećem kolu (13. i 14. septembra) od 16 časova sastaju se: Ternoci – Bukuroca, Vranjska Banja – Vihor, Pčinja – Biljača, Čelik – Mladost (S), Mladost (B) – Trešnjevka, OFK Alakince – Roma. U ovom kolu slobodan tim je Pavlovac.