Ere odnele bod iz Surdulice

Pravedan rezultat

Golovima Jovana Jovanovića u 32. i Marka Jakšića u 70. minutu Surduličani i Užičani podelili plen

Pravedan rezultatRADNIK – SLOBODA (Užice) 1:1 (1:0)

Igrano na gradskom stadionu u Surdulici. Gledalaca: 1000. Sudija: Siniša Sremac (Ruma) 7. Pomoćnici: Bojan Banović, Miroslav lazić (obojica iz Beograda). Strelci: Jovan Jovanović u 32. za radnik, a Marko Jakšić u 70. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: F. Stojanović, Jakovljević, Šejić (Radnik), Čančarević, Miličić, Prtenjak, Jovanović (Sloboda).

RADNIK: Šejić 7, Milovanović 7, Krstić 7, Ristić 7 (od 62. Simović 7), Filip Stojanović 7, Petrović 8 (od 59. Milutinović 7), Jovanović 8, Nikola Stojanović 7,5, Jeremić 7 (od 78. Stojković -), Jakovljević 7, Baranin 7.

SLOBODA: Čančarević 7, Milanović 6, Ristić 6,5, Babić 6,5, Milekić 6, Miličić 7, Avramović 7, Vukmirović 7, Jeremić 7 (od 59. Prtenjak 7), Lekić 7, Jakšić 7,5 (od 75. Jovanović -).

Igrač utakmice: Milan Petrović (Radnik).

Posle pobede u Užicu nad Jedinstvom Putevi od 2:0, strateg surduličkog prvoligaša Mladen Milinković bio je uveren da će njegov tim u subotnjem meču pred svojim navijačima zabeležiti pobedu i nad drugim užičkim prvoligašem – Slobodom. Međutim, gosti su mogli da dođu do voćstva na samom početku susreta, tačnije u 11. minutu, kada je Marko Avramović izbio sam ispred golmana Bojana Šejića, uputio snažan šut sa ivice šesnaesterca, a čuvar mrže Surduličana krajnjim naporom sprečio iznenađenje. U 32. minutu stigla je radost za domaćina: Milan Petrović majstorski je nadmudrio odbranu gostiju, ušao u šesnaesterac, zatim uputio idealan pas ka Jovanu Jovanoviću kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada iskusnog Ognjena Čančarevića. Petrović je u 41. minutu imao sjajnu priliku, šutirao je sa oko 20 metara, a lopta je prohujala pored same stative. U nastavku igre, lepe prilike propuštaju Filip Stojanović, Miloš Milovanović i Jovan Jovanović i Slobodan Jakovljević. Ubrzo, stigla je kazna. Grešku odbrane Radnika, Marko Jakšić vešto koristi i u 70. minutu plasira loptu pored nemoćnog Bojana Šejića koji je kapitulirao posle ravno 340 minuta. Poslednju priliku Radnik je imao u 85. minutu, kada je Jakovljević uputio snažan udarac sa oko 30 metara, a lopta je očešala prečku.

Rezultati četvrtog kola: Jedinstvo Putevi – Sinđelić 1:0, Proleter – Mačva 1:0, Sloga (K) – Metalac 0:2, Radnik – Sloboda 1:1, Sloga (PM) – Javor Matis 1:1, BSK – Inđija 1:1, Moravac – Kolubara 0:1, Bežanija – Bačka 1:0.
U petom kolu (13. septembra) od 16 časova sastaju se: Sinđelić – Radnik, Mačva – Jedinstvo Putevi, Javor Matis – Proleter, Bačka – Sloga (PM), Inđija – Bežanija, Metalac – BSK Borča, Kolubara – Sloga (K), Sloboda – Moravac   .