Dinamo slavio u Negotinu

Čeka se Sloga

Na teškom gostovanju, golovima Stefana Simonovića u 15. i Miloša Kostića u 32. Dinamo slavio pobedu nad Hajduk Veljkom od 2:1. U nedelju okršaj pred svojim navijačima sa Slogom iz Despotovca

Čeka se SlogaHAJDUK VELjKO – DINAMO 1:2 (0:2)

Igrano na stadionu Hajduk Veljka u Negotinu. Gledalaca: 600. Sudija: Borko Mijailović (Jagodina ) 7. Strelci: Bogoslovski u 55. minutu iz jedanaesterca za Hajduk Veljka, a Simonović u 15. i Miloš Kostić u 32. za Dinamo. Žuti kartoni: Dinković, Milošević, Milosavljević (Hajduk Veljko), Anđelković, Petrović (Dinamo).

HAJDUK VELjKO: Stefanović 7, I. Davidović 6,5, Dinković 6, Milošević 6 (Kabaš 6), Milosavljević 6, Nedeljković 6, Puljecović 7, Lazić 6, Matić 6 (Stamenković -), Bogoslovski 7, Vujadinović 6 (Ćorac 6).

DINAMO: Jevtić 6,5, Anđelković 6 (Krstić 6), Stojanović 6 (Zvonimir Stanković 6,5), Miloš Kostić 7, Vidanović 7, Marko Kostić 6,5, Stoiljković 7, Žare Stanković 6,5, Simonović 7,5, Vojinović 6,5, Petrović 6 (Lazarević 6).

Igrač utakmice: Stefan Simonović (Dinamo).

Posle četiri data gola Sinđeliću iz Niša, sjajni golgeter Dinama Stefan Simonović i u Negotinu je zablistao. U 15. minutu krenuo je sam sa loptom od sredine terena i u solo prodoru prešao nekoliko igrača domaće ekipe, mirno ušao u šesnaesterac, majstorski šutirao i golman Stefanović bio je nemoćan. U smiraj prvog poluvremena, Miloš Kostić u velikoj gužvi posle skraćenog kornera  je najsnalažljiviji i loptu šalje iza leđa čuvara mreže Hajduk Veljka. Domaćini su imali samo jednu priliku, i to u 55. minutu kada Ivan Davidović napravio beg a Vidanović nije imao drugog izbora nego da ga sruši, što je sudija Mijailović iz Jagodine okarakterisao kao jedanaesterac. Sa bele tačke bio je siguran nesuđeni fudbaler Dinama Bogoslovski, koji je smanjio voćstvo ekipe iz Vranja na 2:1.

U nedelju na stadionu Jumka Dinamo dočekuje Slogu iz Despotovca i to je prilika da se zabeleži treća pobeda u nizu i obraduju ljubitelji fudbala u Vranju.

Rezultati četvrtog kola: Ozren – Sinđelić 3:0, Hajduk Veljko – Dinamo 1:2, Sloga (D) – Tabane 1970 1:0, Radnički (P) – Radan 2:2, Timočanin – Car Konstantin 1:0, Trstenik PPT – Kopaonik 3:0, Bor – Radnički (S) 2:0, Timok – Djerdap 3:0.
U petom kolu (13. i 14. septembra) od 16 časova sastaju se: Djerdap – Ozren, Radnički (S) – Timok, Kopaonik – Bor, Car Konstantin – Trstenik PPT, Radan – Timočanin, Tabane 1970 – Radnički (P), Dinamo – Sloga (D), Sinđelić – Hajduk Veljko.