Simonović počistio Sinđelić

Ubedljivo protiv Nišlija: Simonović dao četiri gola

Dinamo pogocima sjajnog golgetera Simonovića u 6, 21, 25. i 39. minutu savladao podmlađeni Sinđelić sa 4:1. U narednom kolu Dinamo gost poslednjeplasiranom Hajduk Veljku iz Negotina

Ubedljivo protiv Nišlija: Simonović dao četiri golaDINAMO – OFK SINDjELIĆ (Niš) 4:1 (4:1)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata «Jumko». Gledalaca: 400. Sudija: Stevan Rašić (Leskovac) 8. Strelci: Stefan Simonović u 6, 21, 25. i 39. minutu za Dinamo, a Marko Pavlović u 43. minutu za OFK Sinđelić. Žuti kartoni: Nikola Anđelković (Dinamo), Aleksandar Mršević (Sinđelić).

DINAMO: Jevtić 7, Anđelković 8, Stojanović 7 (od 46. Miloš Ž. Tasić 7), Miloš Kostić 7, Vidanović 7, Marko Kostić 7, Stoiljković 7, Ž. Stanković 7, Simonović 8, Vojinović 7 (od 78. Milić -), Petrović 7 (od 46. Džemaili 7).

OFK SINDjELIĆ: Babić 6, Mladenović 6, Stojkov 6, Mitrović 6, Mršević 6, Rakočević 6, Stojanović 6 (od 42. Tošić 6), Vukadinović 6 (od 54. Vukić 6), Pavlović 7, Asanović 7, Aleksić 6 (od 87. Toković).

Igrač utakmice: Stefan Simonović (Dinamo).

STEFAN SIMONOVIĆ, ČETVOROSTRUKI STRELAC
MOJOJ RADOSTI NEMA KRAJA
– Znao sam da tim Sinđelića čine uglavnom mladi i neiskusni igrači i zbog te činjenice, verovao sam u pobedu svog tima. Jedino što nisam znao je da ću baš ja postići sve golove za Dinamo. Međutim, imao sam odličnu pomoć u Nikoli Anđelkoviću koji me je prosto gađao u glavu svojim centaršutevima i meni nije bilo teško da postignem četiri gola. Mojoj sreći nema kraja i nadam se da ćemo na gostovanju Hajduk Veljku pružiti dobru partiju i vratiti se kući sa osvojenim bodovima.

Odlična igra fudbalera Dinama na premijeri u Vranju. Oko 400 ljubitelja fudbala uživalo je u golovima četvorostrukog strelca Stefana Simonovića. Akciju bi započinjao pridošlica Nikola Anđelković, koji je fantastično probijao po desnoj strani, upućujući pred gol gostiju fantastične centaršuteve koje je obilato koristio golgeter Dinama. Prva radost stigla je u 6. minutu kada je Anđelković poslao centaršuta sa desne strane, a glavom Simonović poslao u mrežu za početnih 1:0. Petnaest minuta kasnije na isti način Simonović se po drugi put upisuje u listu strelaca, zatim u 25. po istom principu i najzad u 39. minutu kada ga je lepo uposlio Stefan Stoiljković, a on sa nekih desetak metara savladao nemoćnog golmana Sinđelića Babića – za 4:0. Samo tri minuta kasnije, Marko Pavlović koristi nesmotrenost odbrane Dinama i smanjuje na 4:1.

U nastavku susreta fudbaleri Dinama kao da nisu imali želje da postignu još koji pogodak. A mogli su, pogotovo Nikola Milić i Bujamin Džemaili koji su propustili sjajne prilike. Pošto se pobedi ne gleda u zube, ne treba zameriti fudbalerima Dinama, važno je da nastave sa odličnim partijama, a priliku da još jednom trijumfuju pruža im se u Negotinu, gde su gosti Hajduk Veljku.

Rezultati trećeg kola: Timok – Ozren 3:0, Djerdap – Bor 0:1, Radnički (S) – Trstenik PPT 0:2, Kopaonik – Timočanin 1:0, Car Konstantin – Radnički (P), Radan – Sloga (D) 2:0, Tabane 1970 – Hajduk Veljko 2:0, Dinamo – Sinđelić 4:1.
U narednom četvrtom kolu (6. i 7. septembra) sastaju se: Ozren – OFK Sinđelić, Hajduk Veljko – Dinamo, Sloga (D) – Tabane 1970, Radnički (P) – Radan, Timočanin – Car Konstantin, Trstenik PPT – Kopaonik, Bor – Radnički (S), Timok – Djerdap.