Lekcija Dinamu u Sokobanji

Novajlija u srpskoligaškom društvu golovima Penčića u 38. i Vujasina u 88. zabeležio pobedu nad favorizovanim Dinamom. Trener Milan Dimoski ističe da njegov tim nije igrao na nivou i da će u nedeljnom meču sa Sinđelićem njegov tim pružiti maksimum i zabeležiti pobedu

OZREN – DINAMO 2:0 (1:0)

Igrano na stadionu Ozrena u Sokobanji. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Nedeljković (Trstenik) 8. Strelci: Penčić u 38. i Vujasin u 88. minutu za Ozren. Žuti kartoni: V. Stanković, Mijajlović (Ozren), a Stoiljković, Z. Stanković (Dinamo).

OZREN: Lilić 7, M. Ilić 7,5, Mladenović 7, V. Stanković 8, Pariz 8, Mijajlović 7,5, Penčić 8, Bogojević 7 (Milivojević 7), Kovačević 7 (Urošević -), Vujasin 8, Trajković 7,5 (S. Janković 7).

MILAN DIMOSKI, ŠEF STRUČNOG ŠTABA DINAMA
NISMO ODIGRALI NA NIVOU PRETHODNOG MEČA
«Moj tim nije igrao kao u prethodnom meču u Jagodini protiv ekipe Tabane 1970 kada smo zabeležili pobedu. Prvi pogodak primili smo nakon vlastite greške, pokušali da izjednačimo, međutim, nismo u tome uspeli, a domaćin je bio spretniji i bolji i dao nam još jedan gol. U nedelju protiv Sinđelića biće sasvim druga priča, svi igrači moraju da ulože maksimum kako bi smo pred svojim navijačima zabeležili uspeh i ostvarili sigurnu pobedu u koju ne sumnjam».

DINAMO: Jevtić 7, Krstić 6,5, Z. Stanković 6,5, Miloš Kostić 7, Vidanović 7, Marko Kostić 7, Demić 6 (Ž. Stanković 6), Stoiljković 6, Simonović 6, Vojinović 6 (Trajković -), V. Stojanović 6 (Džemaili 7).

Igrač utakmice: Lazar Penčić (Ozren).

Iako je bio favorit u meču sa novajlijom iz Sokobanje – Ozrenom, vranjski srpskoligaš Dinamo doživeo je poraz od 0:2. Domaćini su u potpunosti nadigrali tim iz Vranja. Već u 10. minutu najbolji akter ovog susreta Lazar Penčić mogao je da se upiše u listu strelaca, ali je njegov udarac sa peterca završio preko gola. Vujasin je potom izmamio aplauz u 28. minutu poslavši strahovit udarac pored gola Dinama. Velika inicijativa Ozrena krunisana je u 38. minutu: Trajković je na malom prostoru nadmudrio odbranu Dinama, plasirao loptu u prazan prostor u koji utrčava Penčić i trese mrežu Penčića za 1:0.

U nastavku, ista slika: domaćin u talasima napada gol Dinama, kreator Ozrena Stanković presecao je retke napade Dinama i delio lopte svojim napadačima. U 78. minutu akciju započinje Stanković, lepo je izbacio Pejčića po desnoj strani, ovaj idealno centrira, a novajlija u redovima domaćina Kovačević šutem sa deset metara drma stativu gola Dinama. U samom finišu susreta, dva minuta pre kraja, Lazar Penčić je ponovo pobegao svojim čuvarima, divno uposlio Vujasina kome nije bilo teško da postigne pogodak i postavi konačnih 2:0.

Rezultati drugog kola: Ozren – Dinamo 2:0, Sloga Despotovac – Car Konstantin 1:0, Trstenik PPT – Djerdap 2:1, Hajduk Veljko – Radan 0:2, Radnički (P) – Kopaonik 1:0, Timočanin – Radnički (Sv) 3:0, OFK Bor – Timok 1:2, OFK Sinđelić – Tabane 1970 1:2.
U trećem kolu (30. avgusta) sastaju se: Timok – Ozren, Djerdap – Bor, Radnički (S) – Trstenik PPT, Kopaonik – Timočanin, Car Konstantin – Radnički (P), Radan – Sloga Despotovac, Tabane 1970 – Hajduk Veljko, Dinamo – OFK Sinđelić.