Meč lopta u Vlasotincu

Neizvestan i baraž

Neizvestan i baražDINAMO – PUSTA REKA (Bojnik) 5:1 (2:1)

Igrano na Stadionu Pamučnog kombinata Jumko. Gledalaca: 85. Sudija: Nikola Jablanović (Niš) 7. Strelci: Stefan Simonović u 19, Stefan Stoiljković u 32. i 80, Stefan Nikolić u 67. i Stefan Stamenković u 87. minutu za Dinamo, a Predrag Vidojević u 23. minutu za Pustu reku. Žuti kartoni: Ilić, Dimić (Dinamo), Stefan Petrović, Ilić (Pusta reka).

DINAMO: Danić 7, Jović 7 (od 62. Miloš J. Tasić 7), Stanković 8, Nikolić 8, Trajković 7, Ilić 7, Simonović 8, Stoiljković 8, Vojinović 7 (od 60. Dimić 7), Djokić 7, Savić 7 (od 79. Stamenković -).

PUSTA REKA: Disić 6, Nemanja Petrović 6, Ivković 7, Vidojević 7, Stefan Petrović 6, Janković 6, Veljković 6, Marjan Ilić 6, Nikola Ilić 6 (od 65. Stefanović 6), Jovanović 6 (od 78. Nikola Petrović -), Mitrović 6.

Igrač utakmice: Stefan Nikolić (Dinamo).

Još jedna odlična partija Dinama pred malobrojnom publikom (svega 85) koja se opredelila da gleda direktan prenos Crvena zvezda – OFK Beograd. Oni koji su došli uživali su u golovima četvorice Stefana: Simonovića, Stoiljkovića, Nikolića i Stamenkovića. Seriju pogodaka otvorio je Simonović u 19. minutu, nastavio Stoiljković u 32, potom je Nikolić sa 25 metara postigao pravi evro gol, u 80. minutu Stoiljković se po drugi put upisao u listu strelaca, a šlag na tortu stavio je mlađani Stefan Stamenković lepim golom u 87. minutu. Gosti su postigli počasni pogodak u 23. minutu, a strelac je bio Predrag Vidojević. Uz pet pogodaka, domaći su imali i stativu koju je u 88. minutu pogodio Nikola Djokić. Ovom pobedom Dinamo i dalje drži drugu poziciju na tabeli, odmah iza Radana iz Lebana koji mu beži tri boda. Fudbalerima Dinama ostaje da u presudnom meču 27. kola savladaju u Vlasotincu domaću Vlasinu i tako ostanu u trci za baraž gde bi igrali sa Ozrenom iz Soko Banje, drugoplasiranom ekipom u Pomoravsko-timočkoj zoni. Po svemu sudeći, Radan će osvojiti šampionsku titulu i direktno otići u Srpsku ligu, Dinamo ako prebrodi Vlasinu je u baražu, a ako izgubi meč od Vlasine onda su sve šanse potonule.

Rezultati 26. kola: Zaplanjac – Topličanin 2:0, Pukovac – Rudar Alpos 6:0, Sloga (L) – Balkanski 0:0, Svrljig – Lužnica 3:0, Dinamo – Pusta reka 5:1, Radan – Vlasina 1:0, Napredak – Budućnost 3:1, BSK – Bukovik 2:2.
Juče  u 27. kolu igrali su: BSK – Zaplanjac, Bukovik – Napredak, Budućnost – Radan, Vlasina – Dinamo, Pusta reka – Svrljig, Lužnica – Sloga (L), Balkanski – Pukovac, Rudar Alpos – Topličanin.
U 28. kolu (31. maja i 1. juna) sastaju se: Zaplanjac – Rudar Alpos, Topličanin – Balkanski, Pukovac – Lužnica, Sloga (L) – Pusta reka, Svrljig – Vlasina, Dinamo – Budućnost, Radan – Bukovik, Napredak – BSK.

DžEMAILI ZAVRŠIO U BOLNICI
BSK – BUKOVIK 2:2 (2:0)
Igrano na Gradskom stadionu u Bujanovcu. Gledalaca: 50. Sudija: Marjan Momirović (Prokuplje) 6. Strelci: Denić (autogol) u 1. minutu i Tasić u 17. za BSK, a Denić u 60. i Jezdić u 63. za Bukovik.
BSK: Vidosavljević 6, D. Stojanović 6, S. Krstić 6, A. Krstić 6, Tasić 6,5, Mitić 6,5 (D. Ristić -), Stojković 5, Milić 6, Jaćimović 6, Džemaili 6,5 (Djorđević 5,5).
BUKOVIK: Ratajac 6, A. Marković 6, Jezdić 7, Savić 6,5, Avramović 6,5, Denić 7, Andrejić 6,5, Milanović 6, Dj. Marković 6,5 (Matić -), Rakić 6,5, Stojanović 6,5.
Igrač utakmice: N. Denić (Bukovik).
Bujanovčani su od gotovine napravili veresiju! Domaći su imali sreću da Denić već u prvom minutu sprovede loptu u vlastiti gol, a šetnaest minuta kasnije Tasić povisi na 2:0. Međutim, sve se to istopilo u nastavku meča kada su gosti izjednačili preko Denića i Jezdića na 2:2. Bujanovčani su ostali bez najboljeg fudbalera, Bujamina Džemailija, koji je grubo srušen u 37. minutu. Međutim, izdržao je do kraja meča, potom se srušio na teren. Lekari Doma zdravlja pružili su mu prvu pomoć, a onda je hitno prebačen u Zdravstveni centar u Vranju, gde se oporavlja od zadobijenih povreda. Stanje fudbalera je stabilno.