Poraz od 68 razlike

Katastrofa za Ginisa

Katastrofa za GinisaJUG – ZDRAVLjE LESKOVAC  53:121

Igrano u velikoj dvorani Sportske hale. Gledalaca: 200. Sudije: Stamenković i Ivković (obojica iz Niša).

JUG: Stevanović 9, Ilić, Savić 14, M. Jovanović 3, Damjanović 2, M. Petrović 8, Milošević 4, Jović, V. Stanković, L. Stanković 14, A. Petrović 12, Nikolić 1.

ZDRAVLjE LESKOVAC: Ristić 23, Dojčinović 2, Zdravković, Ristović, Mitić 2, Stojanović 12, Milošević 12, Denić 19, Stanković 4, Tešović 33, Cvetković 14, Pijović.

Igrač utakmice: Tešović (Zdravlje Leskovac).

Leskovčani su opravdali ulogu favorita u meču sa Vranjancima. Tokom prve četvrtine videlo se da Leskovčani neće imati milosti, a tako je i bilo sve do kraja. Košarkaši Zdravlja ukupno su postigli 121 koš za 40 minuta igre, što je tri koša za minut. Ni stariji ljubitelji košarke ne pamte kada je Jug pretrpeo ovako težak poraz koji može ući u Ginisovu knjigu rekorda.

Rezultati 25. kola: Mladost Zaječar – Radnik 90:82, Jug – Zdravlje Leskovac 53:121, Jablanica – Rtanj 95:61, Soko Banja – Niš 66:85, Bor RTB – Prokuplje 93:113, Dimitrovgrad – Knjaževac 67:82, Kuršumlija – OKK Junior 70:79.
U poslednjem, 26. kolu (26. i 27. aprila) sastaju se: Radnik – Kuršumlija, OKK Junior – Dimitrovgrad, Knjaževac – Bor RTB, Prokuplje – Soko Banja, Niš – Jablanica, Rtanj – Jug, Zdravlje Leskovac – Mladost Zaječar.

KOŠARKA: DRUGA MUŠKA LIGA

Morava u produžetku dobila Šapčane

MORAVA – ŠABAC  73:73 (U PRODUŽETKU 89:82)

Igrano u sali Gimnazije u Vladičinom Hanu. Gledalaca: 700.

MORAVA: Kostić, Stevanović, Vukašinović, tešanović, Jovanović 16, Stanisavljević 2, Milenković 14, Mladenović, radivojević 23, Stojanović 4, Stanković 15, Grujić 15.

ŠABAC: Djonlić 4, Radenković 10, Ilić 3, Kojić 21, Bajić, Puljezević 2, Todorović 18, Ivanović 8, Drezgić 2, Bjelić 4.

Igrač utakmice: Radivojević (Morava).

Kakva drama u pretposlednjem kolu šampionata Druge muške košarkaške lige! Šapčanima, koji se grčevito bore za opstanak u ligi, jedini spas je bio u pobedi nad Moravom. Sa druge strane, domaćin, koji je prebrinuo brige oko statusa u drugoligaškom društvu, nije prihvatao poraz pred svojim vernim navijačima u poslednjem meču na svom terenu. Žestok otpor gostiju sa obala Save koji dobijaju prvu četvrtinu – 21:22. U drugoj solidna igra domaćih, pre svih Mladenovića, Grujića i Stankovića, za  21:15. U trećoj prava drama! Kojić, Radenković i Todorović sa nekoliko trojki otpisuju domaćina i dobijaju ovaj deo igre sa 30:17. Poslednju četvrtinu Morava dobija sa 14:6, za  73:73. U produžetku Hančani uspevaju da dobiju Šapčane sa 16:9 za konačnih 89:82.

Rezultati pretposlednjeg, 25. kola: Mladost Čačak – Pirot 69:72, Železničar Inđija – Proleter Naftagas 68:78, Morava – Šabac 89:82, Spartak – Vojvodina 86:63. Mečevi Kolubara LA 2003 – Mladost Zemun, Beovuk 72 – Jagodina i Radnički – Napredak Maksi igrani su juče.
U poslednjem, 26. kolu (26. i 27. aprila) sastaju se: Pirot – Spartak, Vojvodina – Radnički, Napredak maksi – Beovuk 72, Jagodina – Kolubara LA 2003, Mladost Zemun – Morava, Šabac – Železničar, Proleter naftagas – Mladost Čačak.