Dinamo deklasirao Prokupčane

Pogodak i radost mladog Savića

U vanrednom 21. kolu Dinamo poražen u Pukovcu sa 1:2, a u redovnom 22. kod kuće deklasirao Topličanin sa 7:1

Pogodak i radost mladog SavićaDINAMO – TOPLIČANIN  7:1 (4:1)

Igrano na Stadionu Pamučnog kombinata «Jumko». Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Babić (Aleksinac) 8. Strelci: Zvonimir Stanković u 12. i 76, Miloš Savić u 36. i 41, Stefan Simonović u 43. i Nikola Djokić u 54. i 59. minutu iz kedanaesterca za Dinamo, a Predrag Mladenović u 26. minutu za Topličanin. Žuti karton: Miroljub Stanković (Topličanin).

DINAMO: Danić 7, Miloš J. Tasić 7, Stanković 8, Nikolić 7, Trajković 7 (od 80. Mihajlović -), Ilić 7, Savić 8 (od 77. Demić -), Stoilković 7, Simonović 7, Djokić 7, Veličković 8 (od 80. Stamenković -).

TOPLIČANIN: Novaković 6, Banković 5, Ilić 5, Nebojša Marković 5, Milićević 6, Radosavljević 5 (od 46. Nikolić 6), Stanković 5 (od 62. Dušan Marković 6), Stanisavljević 6, Mladenović 7, Jovanović 6, Stamenković 6.

Igrač utakmice: Miloš Savić (Dinamo).

Nakon poraza od 2:1 u Pukovcu, fudbaleri Dinama kod kuće su slavili visoku pobedu nad Topličaninom iz Prokuplja od 7:1 (4:1). Prvu radost pokislim navijačima doneo je Zvonimir Stanković koji je u 12. minutu preciznim udarcem savladao Novakovića za početnih 1:0. U 26. minutu siglo je iznenađenje: kapiten Topličanina Predrag Mladenović prevario je odbranu Dinama, izašao sam ispred Aleksandra Danića i plasirao loptu u mrežu za 1:1. Ubrzo na scenu stupa mladi Miloš Savić, koji idealan pas Zvonimira Stankovića pretvara u pogodak u 36. minutu, a mlađani Savić, pet minuta kasnije, lep centaršut Veličkovića takođe pretvara u gol. Minut pre kraja prvog poluvremena u listu strelaca upisao se i Stefan Simonović za 4:1 pre odlaska na odmor.

U nastavku ni jaka kiša kao i vetar nisu omeli fudbalere Dinama. U 54. minutu u listu strelaca upisuje se Nikola Djokić, a pet minuta kasnije isti igrač siguran je sa bele tačke, nakon što je prethodno odbrana Topličanina u svom šesnaestercu grubo srušila Petra Veličkovića. Konačno, u 76. minutu Zvonimir Stanković postiže svoj drugi gol za konačnih 7:1.

Rezultati 21. kola: Vlasina – Zaplanjac 3:0, Pusta reka – Budućnost 6:1, Lužnica – Bukovik 3:1, Balkanski – BSK 3:1, Rudar Alpos – Napredak 0:0, Topličanin – Radan 0:0, Pukovac – Dinamo 2:1, Sloga (L) – Svrljig 1:0.
Rezultati 22. kola: Svrljig – Pukovac 2:0, Dinamo – Topličanin 7:1, Radan – Rudar Alpos 5:0, Napredak –Balkanski 1:0, Budućnost – Vlasina 1:3, Zaplanjac – Sloga (L), BSK – Lužnica i Bukovik – Pusta Reka nisu igrani zbog poplavljenih terena.
U narednom, 23. kolu (26. i 27. aprila) sastaju se: Budućnost – Zaplanjac, Vlasina – Bukovik, Pusta reka – BSK, Lužnica – Napredak, Balkanski – Radan, Rudar Alpos – Dinamo, Topličanin – Svrljig, Pukovac – Sloga (L).

PUKOVAC – DINAMO  2:1 (1:0)
Igrano u Pukovcu. Gledalaca: 100. Sudija: Oliver Nikolić (Niš) 7. Strelci: Stošić u 45, Janković u 69. za Pukovac, Simonović u 66. za Dinamo.
PUKOVAC: Marjanović 7,5, Nikolić 7, Petrović 7, Stamenković 7,5, Ratković 7,5, M. Jovanović 7, Petković 7 (od 70. Milošević -), N. Jovanović 7, Janković 7, Stošić 8, Ranđelović 7 (od 75. Stanković -).
DINAMO: Danić 7,5, Tasić 6, Cvetković 6, Nikolić 6, Trajković 7, Ilić 6 (od 54. Simonović 7), Stoiljković 6, Vojinović 6 (od 70. Janjić -), Djokić 6,5, Veličković 6,5.
Igrač utakmice: Stošić (Pukovac).

BUJANOVČANI VODILI PA IZGUBILI
BALKANSKI – BSK  3:1 (0:1)
Igrano na stadionu SC «Park» u Dimitrovgradu. Gledalaca: 300. Sudija: Tijana Radosavljević (Kuršumlija) 7. Strelci: Branislav Ivanov u 49, 59. i 84. za Balkanski, a Milić u 28. za BSK.
BALKANSKI: Milčev 7,5, D. Ivanov 8, S. Vasov 8, N. Ivanov 8, B. Vasov 7,5 (S. Marinkov 7,5), Markov 8, Nackov 8,5, Petrov 8, B. Ivanov 9, Zdravković 8, Milev 7 (Aleksić 7).
BSK: Vidosavljević 7,5, S. Krstić 6,5, Stojanović 6,5, A. Krstić 6,5, Tasić 7, Mitić 7, Dimić 7, Stojković 6,5, S. Ristić 6,5 (D: Ristić 6), Jaćimović 7, Milić 7.
Igrač utakmice: Branislav Ivanov (Balkanski).
Bujanovčani nisu uspeli da zadrže voćstvo do kojeg su došli pogotkom Milića u 28. minutu, jer su domaćini u svojim redovima imali raspoloženog Branislava Ivanova koji postiže het trik u 49, 59. i 84. minutu. Meč 22. kola između BSK i Lužnice iz Babušnice, koji je na programu bio u subotu 19. aprila, nije igran, jer je gradski stadion u Bujanovcu usled kiše bio pod vodom