Surduličani uzeli meru lideru

Radost u Lučanima

Radost u LučanimaMLADOST (Lučani) – RADNIK 1:2 (1:1)

Igrano na Gradskom stadionu u Lučanima. Gledalaca: 300. Sudija: Branko Labus (Novi Sad) 7. Pomoćnici: Darko Savović (Bačka Palanka), Svetozar Živin (Novi Sad). Strelci: Živadinović u 45. iz jedanaesterca za Mladost, Ožegović u 32. i Jovanović u 57. za Radnik. Žuti kartoni: Živadinović, Bošković (Mladost), Osei (Radnik).

MLADOST: Janković 6, Petrović 5,5, Golemić 6, Bošković 5,5, Lazović 6, Gavrić 6 (od 52. Vasić 5,5), Tešić 6 (od 61. Kovačević 6), Stojanović 6, Milosavljević 6, Živadinović 5,5, Grujičić 5,5 (od 86. Crnomarković -).

RADNIK: Puletić 7,5, Rajović 7 (od 74. Stojanović -), Ožegović 7,5, Krstić 7, Djurđević 7 (od 66. Gordić -), Stavrić 7, Osei 7, Jovanović 7,5, Milosavljević 7, Jeremić 7,5, Rnić 7 (od 66. Gerić -)

Igrač utakmice: Predrag Jeremić (Radnik).

Novi trener Radnika Neško Milovanović startovao sa pobedom nad Lučancima. Golove za Surduličane postigli Ožegović u 32. i Jovanović u 57. a za domaćina strelac sa bele tačke bio je Živadinović u 45. Minutu.

Surduličani su u 22. kolu Prve fudbalske lige napravili najveće iznenađenje, jer su kao gost savladali sa 2:1 lidera na tabeli, Mladost iz Lučana. Lučanci su sve vreme napadali, Surduličani se branili, ali su uspeli da iskoriste kardinalne greške domaćina, stignu do važne pobede i osvoje dragocene bodove u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. Radnik je došao do prednosti nakon što je Bošković odbio loptu ispred svoje mreže, a natrčao je Miloš Ožegović i sa deset metara poslao fantastičan udarac za 0:1. U poslednjem minutu prvog poluvremena, Nemanja Milosavljević je u svom šesnaestercu oborio Golemića, a sudija Branko Labus iz Novog Sada nije se dvoumio i pokazao je na belu tačku, odakle je Živadinović bio precizan za izjednačenje – 1:1. U 57. minutu akciju Surduličana je započeo najbolji akter susreta Predrag Jeremić, Jovan Jovanović je sa desne strane utrčao i snažnim udarcem davladao nemoćnog Jankovića za 1:2.

Rezultati 22. kola: Teleoptik – BSK 0:0, Metalac – Sinđelić 2:0, Jedinstvo Putevi – Sloga (PM) 2:0, Proleter – Inđija 3:1, Sloga (K) – Bežanija 3:0, Borac – Timok 2:1, Mladost – Radnik 1:2, Dolina – Smederevo 0:0.
U 23. kolu koje je igrano juče sastali su se: Dolina – Teleoptik, Smederevo – Mladost, Radnik – Borac, Timok – Sloga (K), Bežanija – Proleter, Inđija – Jedinstvo Putevi, Sloga (PM) – Metalac, Sinđelić – BSK.
U 24. kolu ( 19. aprila) sastaju se: Teleoptik – Sinđelić, BSK – Sloga (PM), Metalac – Inđija, Jedinstvo Putevi – Bežanija, Proleter – Timok, Sloga (K) – Radnik, Borac – Smederevo, Mladost – Dolina.

PREDRAG JEREMIĆ
OSVOJILI SMO DRAGOCENE BODOVE
– Pobedom u Lučanima smo se iskupili za poraz kod kuće od Doline. Uspeh nad liderom na tabeli mnogo nam znači, jer smo dobili novu snagu i novo samopouzdanje koje će nam biti potrebno u susretima koji nam predstoje. Novi trener Neško Milovanović dobro je vodio tim sa klupe i u velikoj meri je zaslužan za dobar rezultat našeg tima.