Dinamo konačno pobedio

Ponovo na čelu tabele

Ponovo na čelu tabeleDINAMO – SLOGA (Leskovac) 3:2 (3:1)

Golovima Miloša Savića u 36. i 43. i Stefana Stoiljkovića u 44. Dinamo slavio prvu prolećnu pobedu. Pogotke za Leskovčane postigli Igor Stefanović u 1. i Miroslav Lajović u 87. minutu.

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata «Jumko». Gledalaca: 500. Sudija: Marjan Momirović (Prokuplje) 8. Strelci: Savić u 36. i 43. i Stojiljković u 44. minutu za Dinamo, a Stefanović u 1. i Lajović u 87. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Mihajlović (Dinamo), Petrović (Sloga).

DINAMO: Ristić 6,5, Mihajlović 6,5, Cvetković 6, Janjić 6,5, Trajković 7, Ilić 6,5, Simonović 6,5, Savić 7,5 (od 70. Demić -), Vojinović 6 (od 75. Jović -), Djokić 6,5, Stojiljković 6,5.

SLOGA: Janićijević 6,5, Jović 6 (od 40. Mitrović 6), Krstić 6, Stanojević 6, Nikolić 6, Petrović 6,5, Stefanović 7, Djorđević 6,5, Janković 6 (od 75. Lajović -), Jocić 6 (od 75. Stevanović -), Cvetanović 6,5.

Igrač utakmice: Miloš Savić (Dinamo).

Fudbaleri Dinama jesu zabeležili prvu prolećnu pobedu, bili su za nijansu bolji od Leskovčana, ali igrom nisu oduševili nekoliko stotina svojih pristalica. Jednostavno, ušli su u susret sa Slogom bez nekog posebnog motiva, otaljavajući posao. Oni koji su ovaj susret proglasili derbijem «južne pruge» grdno su se prevarili. Nijednog trenutka meč nije ličio na ozbiljan okršaj, a u to sivilo utopili su se i gosti. Ipak, zonaš iz Leskovca preko spretnog Igora Stefanovića u prvom minutu dolazi sasvim neočekivano u vođstvo. Hladan tuš kao da je bio opomena, pa su domaći krenuli nešto ofanzivnije. Nije vredelo, jer Nikola Vojinović u 25. i 35. minutu propušta dva sjajna zicera. Srećom, u redovima Dinama raspoložen za igru bio je mlađani Miloš Savić koji svoju prvu šansu u 36. minutu pretvara u gol, a konkretan je bio i u 43. kada je postigao svoj drugi pogodak. Novajlija u redovima Dinama Stefan Stojiljković, na minut pre odlaska na odmor, postiže gol za 3:1.

U nastavku, potpuna nezainteresovanost i jednih i drugih za igru. Od prilika treba izdvojiti sjajnu šansu Nikole Djokića u 82. minutu kada je sa svega tri metra, umesto u prazan gol, šutirao u golmana Miloša Janićijevića, odnosno, pogodak rezerviste Leskovčana Miroslava Lajovića tri minuta pre kraja za konačnih – 3:2.

Rezultati 20. kola: Zaplanjac – Svrljig 1:3, Dinamo – Sloga (L) 3:2, Radan – Pukovac 0:0, Napredak – Topličanin 2:0, BSK – Rudar Alpos 3:1, Bukovik – Balkanski 2:0, Budućnost – Lužnica 0:4, Vlasina – Pusta  Reka 1:0.
U narednom, 21. kolu koje je odigrano juče sastali su se: Vlasina – Zaplanjac, Pusta Reka – Budućnost, Lužnica – Bukovik, Balkanski – BSK, Rudar Alpos – Napredak, Topličanin – Radan, Pukovac – Dinamo, Sloga (L) – Svrljig.
U 22. kolu (19. i 20. aprila) sastaju se: Zaplanjac – Sloga (L), Svrljig – Pukovac, Dinamo – Topličanin, Radan – Rudar Alpos, Napredak – Balkanski, BSK – Lužnica, Bukovik – Rudar Alpos, Budućnost – Vlasina.

BUJANOVČANI POKOPALI RUDARE
BSK – RUDAR ALPOS (Aleksinački rudnici)  3:1 (1:0)
Igrano na Gradskom stadionu u Bujanovcu. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Ranđelović (Niš) 6. Strelci: Džemaili u 41, Milić u 47. i 78. za BSK, Ristić u 57. za Rudar Alpos.
BSK: Vidosavljević 7, S. Stojanović 7,5, V. Stojanović 7,5, A. Krstić 7,5, I. Tasić 7,5, A. Stojanović 7,5 (od 65. Mitić -), Dimić 8 (od 79. D. Ristić -), Stojković 7, Milić 8, Jaćimović 7, Džemaili 7,5 (od 85. S. Ristić -).
RUDAR ALPOS: Veljković 6, Savović 6, Žikić 6 (od 83. Mitrović -), Stanković 7, Matejev 7, Strahinović 6 (od 52. Marković 6), Kostić 6 (od 83. Stojanov -), Stojilkov 6, Ristić 6,5, Zemljak 6,5, Arsić 6.
Igrač utakmice: Nikola Milić (BSK).
Ništa se posebno nije događalo sve do 40. minuta kada je Bujamin Džemaili, golgeter bujanovačkih romantičara fantastičnim udarcem iz slobodnjaka savladao nemoćnog Veljkovića. Potom na scenu je stupio odlični Nikola Milić i sa dva gola zapečatio sudbinu gostiju.