Vranjanke pale zbog penala

Poraz zbog promašenih sedmeraca

Poraz zbog promašenih sedmeracaVRANjE – KNjAŽEVAC  22:28 (10:12)

Igrano u velikoj dvorani Sportske hale u Vranju. Gledalaca: 30. Sudije: Milica Cvetković i Predrag Marinković (oboje iz Leskovca). Sedmerci: Vranje 8 (0), Knjaževac 3 (0). Isključenja: Vranje 10, Knjaževac takođe 10 minuta.

VRANjE: Anđelković 10, Stamenković, Ilić 1, Aleksić 1, Trajković 1, Živković 1, Janjić, Nikolić, Popović, Veličković 4, Djorđević, Stošić, Krstić 4.

KNjAŽEVAC: Stanojević, Milojić 6, Ristić 2, Veljković 2, Milanović 3, Panić 9, Stojanović 6, Avramović, Svetozarević, Milanović.

Igračica utakmice: Milena Panić (Knjaževac).

Da su bile uspešne sa sedmerca, rukometašice Vranja ne bi doživele poraz od Knjaževčanki. Međutim, Jovana Veličković nije uspela da realizuje jedan sedmerac, a odlični kapiten Ivana Anđelković čak sedam puta nije uspela da savlada čuvara mreže gošći Jasnu Milanović. Sa crte ni gošće se nisu proslavile, pošto je sva tri udarca Milena Panić promašila.

Rezultati 11. kola: Pirot – Crveni krst 40:26 (22:15), Vranje – Knjaževac 22:28 (10:12), Bor – Topličanin 29:25 (15:11), Naisa 2 – Djerdap 28:24 (10:15).
U narednom 12. kolu (29. i 30. marta) sastaju se: Djerdap – Vranje, Knjaževac – Pirot, Crveni krst – Bor, Topličanin – Naisa 2.

RUKOMET: PRVA LIGA – ISTOK(MUŠKARCI)

Vranjanci promašili za remi

RADNIČKI 1951 (Niš) – VRANjE 1957  27:26 (12:13)

Igrano u Sportskoj dvorani OŠ «Miroslav Antić» u Nišu. Gledalaca: 70. Sudije: Stanković i Stefanović (obojica iz Leskovca). Sedmerci: Radnički 1951 4 (4), Vranje 1957 2 (2). Isključenja: Radnički 10, Vranje 8 minuta.

RADNIČKI 1951: Zdravković, M. Stojanović, Milanović 5, Mitić, Kitanović, L. Stojanović, N. Stojanović 4 (2), Dušanić, Tanasković 6, Denčić, Dužanić, Pavlović 4 (2), Dolić 5, Radosavljević, Milinčić 3.

VRANjE 1957: Tasić, Mihajlović, Aleksić 2, Pavlović, Cvetković, Stamenković 4 (1), Petković 3, Stevanović 1, Stanojević 5, P. Stanković, Mitrović 2, Aleksić, N. Stanković 9 (1).

Igrač utakmice: Miloš Zdravković (golman Radničkog 1951).

Posle krajnje neizvesnog prvog poluvremena, kada su Vranjanci imali prednost od jednog gola, ušlo se u drugi deo susreta sa velikom neizvesnošću. Igralo se gol za gol, ali su Nišlije bile u prednosti sa jednim pogotkom do samog finiša. Na dva minuta pre kraja na semaforu je bilo 25:25. Zatim 26:26, da bi rukometaši Vranja u poslednjem napadu na 40 sekundi do kraja meča prokockali šansu za pogodak, jer nisu uspeli da savladaju golmana Miloša Zdravkovića koji je zaustavio šut.

Rezultati 18. kola: Bor – Dubočica 29:36 (16:20), Jastrebac – BSK Heba 33:27 (15:13), Topličanin – Hajduk Veljko 21:37(7:18), Radnički 1951 – Vranje 1957 27:26 (12:13), Žitorađa – Planinka Prolom voda 33:42 (17:21), Vlasotince – Jagodina 22:32 (13:17).
U narednom, 19. kolu (29. i 30. marta) sastaju se: Vlasotince – Radnički 1951, Jagodina – Žitorađa, Planinka Prolom voda – Bor, Dubočica – Jastrebac, BSK Heba – Topličanin, Hajduk Veljko – Vranje 1957.