Radnik se revanširao optičarima

Osei najbolji na terenu

Surduličani slavili ubedljivu pobedu nad Teleoptikom i preselili se na devetu poziciju na tabeli

Osei najbolji na terenuRADNIK – TELEOPTIK (Zemun) 3:0 (0:0)

Gradski stadion u Surdulici. Gledalaca: 2000. Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo) 8. Pomoćnici: Pavle Piper (Čačak), Slobodan Pavlović (Užice). Strelci: Gajić u 47, Krstić u 64. i Ristić u 65. minutu. Žuti kratoni: Osei, Krstić (Radnik), Stevanović, Georgijević, Ivković, Vukić (Teleoptik).

RADNIK: Puletić 7, Milosavljević 7, Jeremić 8, Osei 8, Krstić 8, Ožegović 7 (od 59. Tasić 7), Gordić 7 (od 64. Rnić 7,5), Ristić 7,5, Djurđević 7 (od 56. Jovanović 7), Gajić 7,5, Stavrić 7.

TELEOPTIK: Kljajić 7, Ivković 6, Minić 6, Stevanović 6, Pantelić 6 (od 78. Dobrijević -), Georgijević 6 (od 54. Lukić 6), Ljujić 7, Janjić 6, Mijajilović 6,5, Bogoslavac 6,5, Rajković 6 (od 54. Varga 6).

Igrač utakmice: Osei Godvin Bonsu (Radnik).

SAŠA NIKOLIĆ, TRENER RADNIKA
I u Smederevo na pobedu
– Fenomenalan meč u kome su fudbaleri Radnika sasvim zasluženo slavili visoku pobedu nad gostima iz Zemuna. Čestitam im svima sa željom da takav pristup i karakter zadrže i u narednom meču u Smederevu.

Surduličani su se punom merom revanširali Teleoptiku za jesenji poraz od 0:4. Popularne Partizanove bebe izdržale su pritisak domaćina i na odmor se otišlo bez golova. U 47. minutu fudbaleri Radnika presekli su jednu od retkih akcija gostiju i preko Bojana Gajića došli u voćstvo od 1:0. Tri minuta kasnije, najpre Nenad Djurđević, a potom i Milan Stavrić propuštaju šanse za Radnik. U 58. minutu centarfor Surduličana Bojan Gajić snažno šutira sa nekih osamnaest metara, ali lopta odlazi pored same stative. Domaćin željan pobede pojačava tempo iz minuta u minut. U 64. minutu Nikola Rnić majstorski izvodi korner, a kapiten Miloš Krstić udvostručuje prednost. Minut kasnije gosti na sredini terena gube loptu, a fudbaleri Radnika u tri poteza preko Srđana Ristića postižu i treći gol u 65. minutu. Najzreliju šansu za Teleoptik propušta Matija Ljujić u 81. minutu, ali Dušan Puletić brani. Ovom pobedom Surduličani su napravili skok na tabeli i sa trinaestog skočili na deveto mesto na tabeli.

ZVONKO ŽIVKOVIĆ, TRENER TELEOPTIKA
ZASLUŽENA POBEDA RADNIKA
– Nisam zadovoljan učinkom mojih fudbalera. Nisu pružili ni deo onoga što mogu i znaju. Sa druge strane, naš protivnik igrao je fenomenalno, pogotovo u drugom poluvremenu kada su nam dali sva tri gola. Posebno mi se svidela igra tamnoputog Osejia.

Rezultati 19. kola: Radnik – Teleoptik 3:0, Timok – Smederevo 1:1, bežanija – Dolina 2:0, Inđaija – Mladost (L) 2:1, Sloga (PM) – Borac 1:1, BSK – Proleter 2:1, Metalac – Jedinstvo Putevi 2:0, Sinđelić – Sloga (K).
U narednom, 20. kolu (29. marta) sastaju se: Teleoptik – Metalac, Jedinstvo Putevi – BSK (Borča), Proleter – Sinđelić, Sloga (K) – Sloga (PM), Borac – Inđija, Mladost (L) – Bežanija, dolina – Timok, Smederevo – Radnik.