Filipović za čast Dinama

Dinamo u lošoj formi

Dinamo u lošoj formiDINAMO – RADAN 1:1 (0:0)

Igrano na stadionu Pamučnog kombinata Jumko. Gledalaca: 1000. Sudija: Ivan Stanković (Niš) 7. Pomoćnici: Stevan Lazarević (Niš), Nikola Micić (Merošina). Strelci: Filipović u 85. minutu za Dinamo, Stanković u 53. minutu za Radan. Žuti kartoni: Nikolić, Trajković, Dimić (Dinamo), Paunović (Radan).

DINAMO: Danić 7, Tasić 7, Filipović 8, Nikolić 7, Trajković 7, Ilić 7, Dimić 6 (od 61. Savić 7), Stoiljković 7, Simonović 7 (od 78. Demić -), Djokić 6 (od 80. Jović -), Veličković 7.

RADAN: Mitić 7, Aleksandar Jović 7, Paunović 7, Dušan Stanković 8, Igor Jović 7, Nedeljković 7, Momčilović 7 (od 87. Vukojević -), Cvetković 7, Ignjatović 7 (od 75. Milošević -), Miloš Stanković 8, Arsić 7 (od 60. Stojković 7).

Igrač utakmice: Dušan Stanković (Radnik).

Sa ovakvim pristupom igri u kome dominantno mesto zauzima malodušnost, sasvim sigurno Dinamo ne može zadržati čelnu poziciju na tabeli Niške zone. Protivnik Radan, najozbiljniji konkurent za prvaka, sasvim drugačije orijentisan. Lebančani su došli u Vranje sa jasnom namerom da pobede. Tako su i igrali. U prvih 45 minuta držali su konce u svojim rukama, a odlični golman Miloš Mitić izašao je kao pobednik nad Veličkovićem u 10. i 15. minutu, Simonovićem u 12, Stoiljkovićem u 35. minutu.

U nastavku susreta Radan je krenuo agresivnije ka golu Danića, kontrolišući u potpunosti sredinu terena gde su ostali neprimetni Dimić, Ilić, Stoiljković. U 53. minutu domaći su napravili prekršaj. Trener gostiju Srđan Kocić snažnim glasom doviknuo je kapitenu Dušanu Stankoviću: «Sine, uzmi loptu i pucaj u gol»! Rečeno – učinjeno! Sevnuo je udarac sa oko 25 metara pod same rašlje, nemoćni Danić se izvio koliko je dug, ali nije bilo pomoći – lopta se našla u mreži – 0:1. Do kraja susreta Dinamo je kidisao, ali sve se izjalovilo u šesnaestercu gostiju, da bi defanzivac Nikola Filipović snažnim šutem sa oko šesnaest metara po zemlji, kroz šumu nogu pronašao put lopti do mreže Radana, spašavajući čast i ugled Dinama. Ovim remijem Dinamo je i dalje u prednosti nad Lebančanima za dva boda, ali u narednom, 18. kolu putuje na teško gostovanje u Gadžin Han Zaplanjcu, dok Radan kod kuće dočekuje Svrljig. Dinamo je gost i u 19. kolu ekipi Svrljiga. Ako želi da i dalje bude na čelu tabele, Dinamo bi morao oba susreta da reši u svoju korist, u protivnom pitanje je da li će zadržati prvo mesto.

Rezultati 17. kola: Lužnica – Zaplanjac 2:0, Balkanski – Pusta Reka 1:1, Rudar Alpos – Vlasina 0:0, Topličanin – Budućnost 2:0, Pukovac – Bukovik 1:0, Sloga (L) – BSK 1:0, Svrljig – Napredak 1:1, Dinamo – Radan 1:1.
U narednom, 18. kolu (29. i 30. marta) sastaju se: Zaplanjac – Dinamo, Radan – Svrljig, Napredak – Sloga (L), BSK – Pukovac, Bukovik – Topličanin, Budućnost – Rudar Alpos, Vlasina – Balkanski, Pusta Reka – Lužnica.

Bujanovčani pali pod Hisarom

SLOGA (Leskovac) – BSK 1:0 (1:0)

Igrano na stadionu Sloge u Leskovcu. Gledalaca: 200. Sudija: Milen Jovanović (Aleksinac) 7. Strelac: M. Djorđević u 25. minutu.

SLOGA: Janićijević 7, Marinković 6, Krstić 6, Trajković 6, Zdravković 6,5, Bojat 7, Mitrović 7 (Cvetanović 6), Djorđević 7,5, Mladenović 6,5, Stanojević 6 (Jocić -), Djukić 6,5.

BSK: Vidosavljević 6,5, S. Stojanović 6,5, V. Stojanović 6,5, Krstić 6, I. Tasić 7, Jovanović 6, Dimić 7, Stojković 6, Ristić 6 (Djorđević 6,5), Mitić 6 (A. Stojanović 6,5), Milić 6,5.

Igrač utakmice: Djorđević (Sloga).

Leskovčani su teškom mukom došli do bodova protiv Bujanovčana koji su igrali odlično, bili ravnopravan protivnik, ali su prokockali tri izgledne prilike za izjednačenje u završnici meča. Pre toga u 25. minutu Djorđević je na asistenciju Djukića majstroski reagovao «štiklom» i poslao loptu u mrežu nemoćnog Vidosavljevića.