Niški akademci preslišali mlade Vranjance

Poraz za kraj godine

Poraz za kraj godineVRANjE 2 – AKADEMAC (Niš) 2:3 (1:2)

Igrano u Velikoj dvorani Sportske hale u Vranju. Gledalaca: 200. Sudije: Dejan Dimitrijević i Dejan Stajić (obojica iz Vranja). Delegat meča: Marjan Filipović (Surdulica). Žuti karton: Stefan Ognjenović (Akademac). Strelci: 0:1 Ognjanović u 15, 0:2 Mihajlović u 17, 1:2 Tomić u 20, 2:2 Simić u 23, 2:3 Spajić u 27. minuti. Nagomilavanje prekršaja: Vranje 6 (3+3), Akademac 4 (3+1).

VRANjE 2: MITIĆ 7, STEVANOVIĆ 7, STANOJEVIĆ 7, DODIĆ 7, SIMIĆ 7, tasić 7, Janjić 7, Tomić 7, Stoiljković 7, Djorđević 7, Atanasković 7.

AKADEMAC: BOGDANOVIĆ 8, NIKOLIĆ 7, OGNjANOVIĆ 8, SPAJIĆ 8, SAZDANOVIĆ 7, Mihajlović 8, Stojanović 7.

Igrač utakmice: Aleksandar Mihajlović (Akademac).

Iako su u Vranje došli nekompletni, sa svega sedmoricom igrača, niški akademci uspeli su da savladaju neiskusnu vranjsku mlađariju sa 3:2. Početnu radost za goste doneo je Stefan Ognjanović lepim golom u 15. minutu, da bi Aleksandar Mihajlović samo dva minuta kasnije povisio voćstvo na 2:0. Mladi Vranjanci došli su nekako sebi i u 20. minutu mlađani Nikola Tomić postiže pogodak da bi tri minuta kasnije Nikola Simić poravnao na 2:2. Do kraja susreta domaći su imali mnogo šansi, ali nikako nisu uspevali da loptu ubace u mrežu gostiju. Stigla je kazna u liku i delu Miše Spajića koji u 27. minutu postiže fantastičan gol za konačnih 2:3.