Leskovčani pucali od «Zdravlja»

Presudio kvalitet, Još jedan nesrećan poraz

Presudio kvalitetZDRAVLjE LESKOVAC – JUG 100:66 (28:13, 26:18, 33:10, 13:25)

Igrano u Sportskoj hali u Leskovcu. Gledalaca: 400. Sudije: Simonović, Stošić (obojica iz Niša).

ZDRAVLjE LESKOVAC: Ristić 9, Miljković 10, Zdravković 6, Kostić 9, Mitić 14, Ristović 2, Denić 20, Stanković 5, Tešović 13, Cvetković 5, Dojčinović 7.

JUG: Stevanović, Radisavljević 8, Trajković, Arsić, Damjanović 9, Petrović 5, Stojković 16, Nikolić 2, Jovanović 23, M. Petrović 2

Igrač utakmice: Denić (Zdravlje Leskovac).

Krenuli su Leskovčani silovito već na samom startu, potvrdivši ogromnu razliku u kvalitetu. Već u četvrtom minutu bilo je 14:2. Do kraja prve četvrtine prednost Leskovčana narasla je do 15 poena  (28:13) da bi do odlaska na odmor razlika dostigla 23 poena  (54:31). Na početku drugog poluvremena, ponovo je izašla startna petorka koja je iz minuta u minut uvećavala razliku do maksimalnih 46 poena razlike  (u 28. minutu) kada je na semaforu stajalo 87:41. U takvoj igri nekompletan tim Juga nije imao šta da traži, pa su zasluženo u pretposlednjem kolu doživeli veliki poraz.

Rezultati 12. kola: Radnik – Mladost Zaječar 89:77, Zdravlje Leskovac – Jug 100:66, Rtanj – Jablanica 86:71, Niš – Soko Banja 88:58, Prokuplje – Bor RTB 94: 87, Knjaževac – Dimitrovgrad 97:91, OKK Junior – Kuršumlija 70:78
U narednom, 13. kolu (28. i 29. decembar) sastaju se: Kuršumlija – Radnik, Dimitrovgrad – OKK Junior, Bor RTB – Knjaževac, Soko Banja – Prokuplje, Jablanica – Niš, Jug – Rtanj, Mladost Zaječar – Zdravlje Leskovac

Još jedan nesrećan porazKOŠARKA: DRUGA MUŠKA LIGA

Poraz u Šapcu kraj Save

ŠABAC – MORAVA 100:94 (29:21, 24:16, 22:27, 25:30)

Šabac – Igrano u Dvorani šabačke Gimnazije. Gledalaca: 200. Sudije: Strika i Subotić (Beograd), Petrović (Valjevo).

ŠABAC: Djonlić 17, Radenović 12, Jokić, Vuković, Kojić 12, Rumić, Bajić 9, Puljezević 2, Todorović 23, Ivanović 16, Drekić 3, Bjelić 6.

MORAVA: Kostić, Radivojević 18, Vukašinović, Tešanović 8, Jovanović 13, Stanisavljević, Milenković 10, Petrović, Stevanović 5, Stojanović 2, Stanković 16, Grujić 22.

Igrač utakmice: Todorović (Šabac).

Posle velike drame i preokreta, košarkaši Šapca uspeli su da pobede Moravu iz Vladičinog Hana. Hančani su sjajno otvorili meč, u sedmom minutu su imali devet poena prednosti. Reagovao je trener Šapčana Mušicki minutom odmora i domaćin je uspeo nakon toga da za tri i po minuta preokrenu rezultat i na prvu pauzu odu sa osam poena prednosti. Šapčani su nastavili u istom tempu i do poluvremena osvojili velikih 16 poena suficita. Mnogi u sali Gimnazije su pomislili da je utakmica prelomljena. Međutim, Hančani su uzvratili, da bi u poslednjoj četvrtini bilo krajnje neizvesno ko će pobediti. Poslednjih 19 sekundi susreta Šapčani su vodili sa samo tri poena prednosti. Ipak, do prave drame nije došlo, jer je domaćin imao više nerava, ali i sreće.

Rezultati 12. kola: Pirot – Mladost Čačak 94:82, Proleter Naftagas – Železničar Inđija 78:49, Šabac – Morava 100:94, Mladost Zemun – Kolubara LA 2003 77:65, Jagodina – Beovuk 72 95:86, Napredak Maksi – Radnički Obrenovac 71:65, Vojvodina – Spartak 78:84
U narednom, 13. kolu (28. i 29. decembra) sastaju se: Spartak – Pirot, Radnički Obrenovac – Bojvodina, Beovuk 72 – Napredak Maksi, Kolubara LA 2003 – Jagodina, Morava – Mladost Zemun, Železničar Inđija – Šabac, Mladost Čačak – Proleter Naftagas.