Pobeda na oproštaju

Pobeda za veliko slavlje

Golovima Djurđevića i Ristića Radnik slavio pobedu nad drugoplasiranom Slogom iz Petrovca na Mlavi. Surduličani oba gola proslavili vatrometom

Pobeda za veliko slavljeRADNIK – SLOGA (PM) 2:1 (0:0)

Strelci: Djurđević u 54. i Ristić u 76. za Radnik, a Mišić u 70. za Slogu.

RADNIK: Radojević 7,5, Osei 8, Rajović 7,5, Stojanović 7,5, Krstić 7,5, Ožegović 7,5, Kostić 8, Simić 7,5, Varjačić 7,5 (od 68. Petrović 8), Ristić 8 (od 89. Ivanković -), Djurđević 8 (od 82. Ilić -).

SLOGA (PM): Milinović 7,5, Planić 6, Stević 7, Mišić 6,5, Stanisavljević 6 (od 81. Spremo -), Apija 7, Stojanović 7, Antanasijević 6, Panić 6, Mitić 6 (od 66. Lepojević 6), Čukić 6 (od 58. Tufegdžić 6).

Igrač utakmice: Osei Godvin Binsu (Radnik).

Stadion Radnika u Surdulici. Gledalaca: 1500. Sudija: Slaviša Rdovanović (Laćarak) 8. Pomoćnici: Saša Bogićević (Zrenjanin), Dušan Cvjetićanin (Sombor). Žuti kartoni: Ožegović, Krstić, Simić, Djurđević (Radnik), Stanisavljević (Sloga). Crveni karton: Krstić (Radnik).

U fantastičnom ambijentu, fudbaleri Radnika u poslednjem 15. kolu Prve fudbalske lige Srbije savladali su drugoplasiranu Slogu iz Petrovca na Mlavi sa 2:1. U prvih 45 minuta po nekoliko prilika na obe strane, a najzreliju Radnik je imao u samom finišu prvog poluvremena kada je kapiten Nikola Stojanović uputio snažan šut iz slobodnog udarca, a golman gostiju Miloš Milinović krajnjim naporom je loptu poslao u korner.  Početak drugog poluvremena doneo je mnogo više uzbuđenja. Nenad Djurđević obezbedio je početno voćstvo svog tima. Igrao se 54. minut kada je odbrana gostiju dosta grubo intervenisala na napadačima Radnika, a glavni sudija Slaviša Radovanović pokazao je na indirektan udarac. Izveli su to majstorski fudbaleri Radnika, a kroz živi zid Sloge lopta je prošla brzinom munje i našla se u mreži Milinovića. Ipak, gosti preko Živorada Mišića u 70. minutu postižu izjednačujući gol. Od tog trenutka Surduličani kreću na sve ili ništa. Ofanziva se isplatila i u 76. minutu Petrović je poslao sa centra igrališta jednu dubinsku loptu, Srđan Ristić je kao metak uleteo u kazneni prostor gostiju i postigao pobedonosni gol – 2:1. Odmah zatim nastalo je veliko slavlje među igračima i navijačima domaćih. Fudbaleri Radnika svog trenera Sašu Nikolića, na centru igrališta, nekoliko puta bacali su u vis, dok su navijači slavili na tribinama. Treba reći da su navijači domaćih oba gola svojih ljubimaca proslavili vatrometom.

BILI SMO BOLjI OD PETROVČANA
Šef stručnog štaba Radnika Saša Nikolić nakon pobede je istakao:
– Imali smo veću želju za pobedom od našeg protivnika i to je bilo presudno u ovom za nas vrlo teškom meču. Petrovčani su izuzetno jak sastav, ali mi smo danas bili bolji od njih i zasluženo smo slavili pobedu. Hvala igračima na pruženoj igri, a navijačima na vatrometu i podršci.»
Aleksandar Stanković, pomoćni trener surduličkog prvoligaša:
– Ova pobeda pokazala je da je Radnik sa pravom prvoligaška ekipa. U prošlom kolu pobedili smo Sinđelić u Beogradu, a sada kod kuće Slogu. To nimalo nije slučajno, jer Radnik ima dobar tim, i ja svakom igraču čestitam na zalaganju, a vernim navijačima poručujem da će Radnik na proleće biti još ubojitiji.

NENAD VANIĆ, TRENER SLOGE
OČEKIVAO SAM TEŽAK MEČ
– Znali smo još pre dolaska u Surdulicu da Radnik ima odličnu ekipu i da nam nimalo neće biti lako. Pobeda domaćina je zaslužena i ja im čestitam i želim im da ostanu prvoligaši.

Rezultati 15. kola: Bežanija – Teleoptik 0:0, Timok – Inđija 1:0, Radnik – Sloga (PM) 2:1, Smederevo – Sinđelić 0:2, Dolina – BSK 2:3, Mladost (L) – Metalac 0:0, Borac – Jedinstvo Putevi 2:0, Sloga (K) – Proleter 3:1.
16. KOLO (na proleće): Teleoptik – Proleter, Sloga (K) – Jedinstvo Putevi, Borac – Metalac, Mladost (L) – BSK, Dolina – Sinđelić, Smederevo – Sloga (PM), Radnik – Inđija, Timok – Bežanija.