Kockanjem do poraza

Slavlje Leskovčana u Vranju,

Slavlje Leskovčana u VranjuVRANjE 1957 – DUBOČICA 54(Leskovac) 35:36 (19:16)

Igrano u Sportskoj hali u Vranju. Gledalaca: 400. Sudije: Boban Blagojević i Branislav Djokić (obojica iz Jagodine). Sedmerci: Vranje 5 (5), Dubočica 5 (4). Isključenja: Vranje 6, Dubočica 54 takođe 6 minuta.

VRANjE 1957: Mihajlović, A. Aleksić, Ristić, Čolović, Stamenković 6(1), Anđelić 6, Stevanović 1, Pavlović, Mančić, Spasić 8, Tasić, Mitrović 2, M. Aleksić, Stanković 12(4).

DUBOČICA 54: Cvetković 5, Mikić, Čičić, Stanković 1, Nikolić 3(1), Marinković 12(3), Girić, Tošić, Milenković 5, Živković, Vasić 8, Petković 2.

Igrač utakmice: Marinković (kapiten Dubočice).

Gotovo je neverovatno da rukometaši Vranja svoje mečeve gube samo zbog toga što im u finišu meča nedostaje koncentracija. To se ponovilo i u susretu sa ambicioznim Leskovčanima koji su došli u Vranje da zabeleže pobedu, jer kako su nam rekli, interesuje ih prelazak u najviši rang. Međutim, to uopšte nije interesovalo rukometaše Vranja i krenuli su vrlo žestoko. Napravljena je razlika od 3-4 gola da bi se na odmor otišlo sa pristojnih 19:16.

U nastvaku ponovo odlična igra, ali i gosti mnogo ofanzivniji. Prvo izjednačenje Leskovčana 23:23 usledilo je u 37. minutu, potom gosti prelaze u voćstvo da bi u 46. minutu Vranjanci došli do prvog izjednačenja 29:29. Stvari počinju da se komplikuju od 55. minuta kada se igra gol za gol. U poslednjem minutu iskusni Nenad Stanković sa linije šest metara pokušava da lob udarcem prevari iskusnog Vasića, međutim, on brani taj šut i to u trenutku kad je na semaforu bilo 35:35. Usledio je poslednji napad gostiju koji postižu pogodak i na kraju 35:36. Neverovatno!

U narednom kolu rukometašima Vranja predstoji najteži meč. Odlaze u Kuršumliju vodećoj Planinki koja do sada nije izgubila nijedan susret.

Rezultati 10. kola: Bor – Vlasotince 34:25, Jastrebac – Jagodina 27:28, Topličanin – Planinka 21:47, Vranje – Dubočica 35:36, Hajduk Veljko – BSK Heba 35:26, Radnički – Žitorađa 24:23.

FUDBAL: OMLADINSKA LIGA FS RIS

Prokuplje za kraj sezone

DINAMO – PALILULAC (Niš) 2:0 (2:0)

Igrano na Gradskom stadionu u Vranju. Gledalaca: 50. Sudija: Dejan Dimitrijević (Vranje) 8. Pomoćnici: Danijel Novković i Danijel Ljubisavljević (takođe iz Vranja). Žuti kartoni: Milanović (Dinamo), Djorđević, Spasojević (Palilulac).

DINAMO: Vojinović 7, Mihajlović 7, Stošić 7, Stojković 7 (od 63. Milosavljević 7), Nikola Stojanović 7, Cvetković 7 (od od 50. Vukašin Stojanović 7), Demić 8 (od 59. Nikolić 7), Janjić 7 (od 59. Antonijević 7), Stamenković 8 (od 63. Donić 7), Milanović 7 (od 52. Stefan Jovanović 7), Miloš Jovanović 7 (od 69. Anđelković 7).

PALILULAC: Stojković 7, Bačanin 7, Milošević 7, Miljković 7, Jovanović 7, Djorđević 7, Milanović 6 (od 34. Spasojević 6), Ilić 6 (od 59. Mihajlović 6), Stojanović 6 (od 59. Stanković 6), Vukadinović 6, Dobrosavljević 6.

Igrač utakmice: Stefan Stamenković (Dinamo).

Mrežu gostiju već u 13. minutu načeo je Stefan Stamenković, koji je lepim udarcem glavom matirao golmana Uroša Stojkovića. Svoju nadmoć Vranjanci su krunisali u 42. minutu kada je hitronogi Ljubiša Demić postigao pogodak za konačnih 2:0. U poslednjem 16. kolu koje se igra u subotu, omladinci Dinama odlaze u Prokuplje gde su gosti Topličanina. Trener omladinaca Dinama Dragan Stojanović Firga o predstojećem meču kaže:

– Odlazimo u Prokuplje sa željom da zabeležimo pobedu. Bolji smo od našeg rivala i uspeh u Prokuplju donosi nam sigurno drugo mesto na tabeli Omladinske lige.