Vranjanci pregazili Kolubaru

Lako protiv fenjeraša

Lako protiv fenjerašaVRANjE – KOLUBARA (LAZAREVAC) 8:1 (5:1)

Igrano u sportskoj hali u Vranju. Gledalaca: 300. Sudije: Sreten Vasić i Saša Vukadinović (obojica iz Niša) po osam. Strelci: 1: 0 Dejan Krstić u prvom minutu, 1: 1 Janko Jeličić u petom, 2: 1 Dejan Krstić u sedmom, 3: 1 Stevan Stevanović u devetom, 4: 1 Danijel Stošić u desetom, 5: 1 Vladica Veličković u petnaestom, 6: 1 Danijel Stošić u trideset drugom, 7: 1 Danijel Stošić u trideset petom, 8: 1 Igor Stojanović u trideset osmom minutu. Nagomilavanje prekršaja: Vranje 10 (5+5), Kolubara 6 (2+4).

VRANjE: ŽIKICA RISTIĆ 8, PREDRAG NIKOLIĆ 8, DEJAN KRSTIĆ 9, DANIJEL STOŠIĆ 9,  IGOR STOJANOVIĆ 8, Stefan Stevanović 8, Vladica Veličković 8, Nikola Dodić 8, Nikola Stanojević 8, Stevan Novković, Milan Tasić.

KOLUBARA: RAJKO MARJANOVIĆ 6, NIKOLA JOSIMOVIĆ 6, VLADIMIR POPOVIĆ 6, IGOR ILIĆ 6,JANKO JELIČIĆ 7, Luka Lazarević 6, Kosta Marković 6, Milan Filipović 6.

Igrač utakmice: Danijel Stošić (Vranje).

Posle dva poraza i remija i svega jednog osvojenog boda,  Vranjanci protiv fenjerdžije na tabeli-Kolubare iz Lazarevca,  nisu imali drugog izbora sem pobede. Trener Goran Jović i njegov pomoćnik Marjan Djorđević jasno su saopštili igračima da više nema kockanja.

Gosti iz Lazarevca došli su u Vranje sa idejom da osvoje makar jedan bod. Međutim, tokom četrdeset minuta igre Lazarevčani su primili osam a Janko Jeličić je postigao počasni pogodak. Prva radost je stigla u tridesetoj sekundi kada je Dejan Krstić kroz noge proturio loptu golamnu Josimoviću – 1:0.  Pet minuta kasnije najbolji u redovima Kolubare Janko Jeličić poravnao je na 1: 1.  Čvrsti i uporni Dejan Krstić postiže drugi pogodak u sedmom minutu,  mlađani Stefan Stevanović povisuje u devetom minutu na 3:1,  a samo minut kasnije Danijel Stošić postiže svoj prvi gol,  da bi „šlag na tortu“ u prvom poluvremenu stavio Vladica Veličković golom u petnaestom minutu – 5:1.

U nastavku meča Danijel Stošić postiže dva gola za radom a iskusni Igor Stojanović u trideset osmom minutu zapečatio je sudbinu gostiju – 8:1.

Rezultati 4. kola: SAS Marbo Makobet-Kalča 7: 5, Smederevo-Novi Pazar 4: 2, Bečej-Ekonomac 0: 3, VIK Najsus-Kopernikus Vidra – odloženo.
U narednom 5. kolu (15-18 novembar) sastaju se: Kopernikus Vidre-Bečej, Kolubara-VIK Najsus, Novi Pazar-Vranje, Kalča-Smederevo, Ekonomac-SAS Marbo Makubet.