Pobeda u poslednjim sekundama

Vranjanci u seriji

Vranjanci u serijiVRANjE 1957 – HAJDUK VELjKO (Negotin) 33:32 (20:17)

Igrano u Sportskoj hali u Vranju. Gledalaca: 400. Sudije: Dragan Milošević (Leskovac), Uroš Koprivica (Niš). Delegat meča: Slobodan Tasić (Leskovac). Sedmerci: Vranje 3 (3), Hajduk Veljko 2 (2). Isključenja: Vranje 10 minuta, Hajduk Veljko takođe 10 minuta.

VRANjE 1957: Mihajlović, Aleksić, Čolović, Milenković 3, Stamenković 2, Petrović 5, Anđelić 5, Stevanović, Stanojević, Ristić, Mančić, Spasić 3, Tasić, Mitrović 6, Stanković 8 (3).

HAJDUK VELjKO: Dimitrijević, Mladenović, Matić 7, Bećiri 2, Glukčević, Mašut, Stevanović 4, N. Stojanović, Lečić, Tripković 6 (2), Ćirić 1, Kojić 2, Martinović 5, M. Stojanović 2, Lapadatović 3.

Igrač utakmice: Nenad Stanković (Vranje 1957).

Umalo da rukometaši Vranja od gotovine naprave veresiju. Vodili su u većem delu igre, tačnije do 50. minuta, kada su imali pet golova prednosti, da bi sebi dozvolili luksuz da u 55. minutu na semaforu bude 32:31. Da stvar bude još teža, mladi Mitrović je minut do kraja neometen krajnje loše vodio loptu koja mu je ispala iz ruku i otišla u aut. U napadu koji je usledio Negotinci su izjednačili na 32:32. Na tribinama svi su stajali i nervozno očekivali konačan rasplet. Srećom, kapiten Stamenković je na devetnaest sekundi pre kraja postigao pogodak i postavio konačnih 33:32.

Rezultati 8. kola: ORK Bor – Planinka 28:34, Jastrebac – Dubočica 54 32:25, Topličanin – BSK Heba 26:21, Vranje 1957 – Hajduk Veljko 33:32, Žitorađa – Jagodina 26:28, Radnički – Vlasotince 35:25
U narednom, 9. kolu (16/17. novembar) sastaju se: Hajduk Veljko – Radnički, BSK Heba – Vranje 1957, Dubočica 54 – Topličanin, Planinka – Jastrebac, Jagodina – ORK Bor, Vlasotince – Žitorađa.

FUDBAL: PČINjSKA OKRUŽNA LIGA

Hančanima lepo u Banji

Lider na tabeli Pčinjske okružne lige – Morava iz Vladičinog Hana nastavlja da gazi. Ceh je platio tim iz Vranjske Banje koga su Hančani kao gosti savladali sa 2:0. U gostima uspešna je bila i Mladost iz Bosilegrada koja je savladala Biljaču sa 4:2.Najveće iznenađenje priredili su Nebeski Anđeli koji su u Trgovištu savladali domaću Pčinju sa 2:1.

Rezultati 12. kola: Trešnjevka-OFK Alakince 0:7, Ternoci-OFK Pavlovac 2:0, Biljača-Mladost (B) 2:4, Levosoje-Besa 2005 0:2, Čelik-Mladost(S) 3:1, Vranjska Banja-Morava 0:2, Pčinja-Nebeski Anđeli 1:2. Meč između OFK As iz Bujanovca i Vihora iz Žbevca nije igran.
U narednom 13.kolu (17.novembra) sastaju se: Nebeski Anđeli-Trešnjevka,Morava-Pčinja,Mladost(S)-Vranjska Banja,Besa 2005-Čelik,Mladost(B)-Levosoje,OFK Pavlovac-Biljača, Vihor-Ternoci,OFK Lakince-OFK As.