Toplo-hladno: Milan StavrićMETALAC – RADNIK 3:0

Strelci: Mladenović u 13. i 81, Ćirković u 90. minutu.

METALAC: Djogatović 7,5, Kosić 6,5(od 45. Mijajlović 7), Vlašić 7, Gojak 7,5, Joksimović 7, Luković 7, Panić 7,5, Lukić –(od 35. Ivanović 7,5), Stanić 7(od 77. Zoranović -), Mladenović 8, Ćirković 7,5.

RADNIK: Radojević 6, Ilić 6, Rajović 6, Osei 7, Krstić 6,5, Ožegović 6,5, Ćirić 6(od 45. Kostić 6), Simić 7,5, Stavrić 7(od 80. Petrović -), Varjačić 6(od 65. Jovanović 6), Djurđević 7.

Igrač utakmice: Mladenović.

Stadion Metalca u Gornjem Milanovcu. Gledalaca: 800. Sudija: Radovan Ćeramilac(Beograd) 7. Pomoćnici: Janićijević i Miškerin. Žuti kartoni: Luković(Metalac), Krstić(Radnik). Crveni karton: Luković(Metalac od 86. minuta).

Rezultati 12. kola: Sloga(K) – Mladost 1:0, Proleter – Dolina 1:0, Jedinstvo Putevi – Smederevo 1:0, Metalac – Radnik 3:0, BSK – Timok 2:0, Sinđelić – Bežanija 0:1, Sloga(PM) – Inđija 2:0, Teleoptik – Borac 1:1.
U 13. kolu (9. novembra) sastaju se: Inđija – Teleoptik, bežanija – Sloga(PM), Timok – Sinđelić, Radnik – BSK, Smederevo – Metalac, Dolina – Jedinstvo Putevi, Mladost(L) – Proleter(NS), Borac – Sloga(K).

Ekspedicija Radnika otputovala je u Gornji Milanovac sa idejom da se sa domaćinom nadigrava. Međutim, planove je pokvario odlični Mladenović koji u 13. minutu postiže pogodak za početnih 1:0. Samo minut kasnije Radnik je mogao da dođe do izjednačenja preko nekadašnjeg reprezentativca Gane Oseija, koji iz solo akcije šutira snažno sa 18 metara a prečka spasla golmana Metalca Djogatovića. I Milan Stavrić, najveća opasnost za odbranu Metalca, takođe je mogao da bude u listi strelaca, ali njegova lopta prolazi pored same stative.

U nastavku Surduličani kreću na sve ili ništa i punih dvadeset minuta imaju terensku inicijativu, ali ne uspevaju da nijednu šansu pretvore u pogodak. U 80. minutu odlični Ivanović upošljava Panića koji  lepo prolazi po levoj strani, asistira Mladenoviću a odlični strelac Milanovčana po drugi put zatresa mrežu Radnika. Odlični Ivanović u poslednjem, 90. minutu, ponovo je bio na sceni: gurnuo je loptu u prazan prostor, a Zoran Ćirković znalački je to iskoristio, pobegao odbrani Radnika i snažnim udarcem postavio konačan rezultat – 3:0.