Konačno pobeda kod kuće

Čvrsto u odbrani, brzo u napadu

Čvrsto u odbrani, brzo u napaduVRANjE 1957 – RADNIČKI 1951 33:31(18:17)

Igrano u Velikoj dvorani Sporstek hale u Vranju. Gledalaca: 400. Sudije: Danijel Stanković i Marjan Stefanović(obojica iz Leskovca). Sedmerci: Vranje 4(3), Radnički 10(8). Isključenja: Vranje 10, Radnički 6 minuta,

VRANjE: Mihajlović 3, A. Aleksić 2, Ristić, Čolović, Milenković, Stamenković 12(3), Petrović 2, Anđelić 4, Stevanović 2, Stanojević, Mančić, Spasić 2, Tasić(9 odbrana plus dva sedmerca), Mitrović 1, M. Aleksić, Stanković 8,

RADNIČKI 1951: Milanović 5, Milosavljević 5, Stoilković, Pavlović, Simić 2, Dužanić, Milosavljević(13 odbrana plus jedan sedmerac), Momčilović 4, Dolić 9, Jovanović 6,

Igrač utakmice: Stamenković (Vranje).

Posle izjednačene igre u prvih pola sata, na odmor se otišlo sa golom prednosti domaćina – 18:17. U nastavku mnogo bolja igra i jednog i drugog tima. Kod domaćina fenomenalan kapiten Stamenković koji iz sedmerca postiže tri gola, a sa krilne pozicije još devet. Njemu uz rame bio je iskusni Nenad Stanković sa osam. Na golu je bio siguran mladi Tasić koji je uspeo da pored devet odbranjenih zicera, skine i dva sedmerca. Kod gostiju iz Niša istakao se golman Milosavljević, a njemu uz rame bili su kapiten Dolić, Jovanović, Milosavljević i Milanović.

Rezultati 7. kola: Hajduk Veljko – Topličanin 41:38, Vranje 1957 – Radnički 1951 33:31, BSK Heba – Jastrebac 25:28, Dubočica 54 – ORK Bor 33:22, Planinka – Žitorađa 36:19. Meč Jagodina – Vlasotince je odložen.
U narednom, 8. kolu sastaju se: Radnički – Vlasotince, Žitorađa – Jagodina, ORK Bor – Planinka, Jastrebac – Dubočica 54, Topličanin – BSK Heba, Vranje 1957 – Hajduk Veljko.