Tri boda za tri minuta

Demić pogađa prečku, Veličković u prodoru

Demić pogađa prečkuDINAMO – LUŽNICA (Babušnica) 2:0 (0:0)

Stadion: Pamučnog kombinata Jumko. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Babić(Aleksinac) 8. Pomoćnici: Miloš Nikolić(Niš), Nikola Radojković(Aleksinac). Strelci: Petar Veličković u 64. Zvonimir Stanković u 67. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Demić, Trajković(Dinamo), M. Stojković, Petrović, Jovanović(Lužnica). Crveni karton: Marko Stojković(od 79. minuta Lužnica)

DINAMO: Danić 7, Spasić 7(od 47. Savić 7), Filipović 7, Demić 7(od 86. Petrović -), Trajković 7, Ilić 7, Stanković 8, Miloš Ž. Tasić 7(od 88. Janjić -), Miloš J. Tasić 7, Nikolić 7, Veličković 8

LUŽNICA: Vacić 7, Danilo Stojković 7, Petrović 7, Marko Stojković 6, Ilić 6, Perović 7, Djurović 7, Matković 6(od 78. Matejić -), Mladenović 7, Stanković 7, Jovanović 6(od 72. Sojić 7)

Igrač utakmice: Zvonimir Stanković(Dinamo)

Veličković u prodoruDugo su se fudbaleri Dinama mučili da otključaju bravu Lužnice. Bilo je izuzetno teško u prvih 45 minuta pronaći ključ izuzetno fizički spremne, a uz to i tehnički potkovane ekipe iz Babušnice. Fudbaleri Dinama ozbiljno su zapretili u 11. minutu kada je Ljubiša Demić pucao glavom koji cenntimetar iznad prečke. U 22. minutu Nebojša Ilić takođe glavom iz neposredne blizine gađa pored desne stative, a u 34. minutu Petar Veličković sa sedam metara puca pored gola. Gosti jedinu pravu priliku propuštaju u 26. minutu kada Boško Djurović iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara šalje bombu pored gola Danića.

U nastavku sjajnu priliku u 59. minutu propušta Petar Veličković koji iz neposredne blizine glavom bije pored gola, četiri minuta kasnije mladi Ljubiša Demić sa nekoliko metara puca pored stative, a samo minut kasnije isti igrač kao na tacni pronalazi Petra Veličkovića koji ne okleva, puca iz prve i donosi prvu radost – 1:0. Tri minuta kasnije, Zvonimir Stanković našao se sam sa loptom na oko trideset metara od gola gostiju, krenuo je sam, napravio nekoliko krupnih koraka, a potom sa oko dvadeset metara snažno šutirao i zabio loptu u donji desni ugao golmana Lužnice Aleksandra Vacića – 2:0. U poslednjem, 90. minutu, mlađani Marjan Petrović snažno bije sa deset metara, ali se nije dao iznenaditi golman Vacić. U 79. minutu nekorektno se poneo Marko Stojković, koji mučki, laktom, udara Petra Veličkovića i opravdano dobija crveni karton. Obrukao se i trener Lužnice Saša Ilić koji je po završetku meča uputio niz psovki na račun domaćih navijača.

PETAR VELIČKOVIĆ, GOLGETER DINAMA
JESENjA TITULA CILj
– Posle mučenja u prvom poluvremenu, u nastavku smo zaigrali mnogo bolje i efikasnije i sasvim zasluženo smo slavili pobedu nad neugodnom Lužnicom. Ostaje nam da i u narednom kolu u Bojniku protiv Puste reke odigramo dobro, zabeležimo pobedu i ostanemo na čelu tabele kako bi smo ostvarili zacrtani cilj – osvajanje jesenje titule.

BSK BUJANOVAC

Milić doneo radost sa bele tačke

BSK – BUDUĆNOST(P) 1:0 (1:0)

Bujanovac – stadion Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Jovan Veljković(Leskovac) 6. Strelac: Milić u 19. minutu iz jedanaesterca.

BSK: Vidosavljević 7, S. Stojanović 6,5, Trajković 6, A. Krstić 7,5, Tasić 7,5, Mitić 6(od 68. S. Krstić -), A. Stojanović 6(od 83. Stanković -), Stojković 7, Ristić 6(od 65. Djorđević -), Džemailji 6, Milić 6

BUDUĆNOST(P): S. Jovanović 7,5, D. Petrović 6, Perić 6, Grujić 5,5(od 81. Kocić -), Vukojičić 6,5, Miodrag Petrović 5;5(od 61. Jocić -), Milan Petrović 5,5(od 55. Miletić 5,5), Tošić 5,5, Vasić 7, Nikola Ž. Jovanović 5,5, Nikola M. Jovanović 6

Igrač utakmice: Igor Tasić(BSK)

Zahvaljujući spretnom Miliću, Bujanovčani su golom iz jedanaesterca savladali Budućnost sa 1:0, osvojivši tri zlata vredna boda. Gosti su mogli u finišu susreta da izjednače, ali je izvanredan udarac Nikole Jovanovića u 82. minutu Vidosavljević odbranio.

Deseto kolo: Zaplanjac Bukovik 2:1, BSK – Budućnost(P) 1:0, Napredak – Vlasina 0:2, Radan – Pusta reka 2:0, Dinamo – Lužnica 2:0, Svrljig – Balkanski 2:1, Sloga(L) – Rudar Alpos 2:1, Pukovac – Topličanin 1:3.
Jedanaesto kolo(26/27. oktobar): Topličanin – Zaplanjac, Rudar Alpos – Pukovac, Balkanski – Sloga(L), Lužnica – Svrljig, Pusta reka – Dinamo, Vlasina – Radan, Budućnost – Napredak, Bukovik – BSK.

FUDBAL: PČINjSKA OKRUŽNA LIGA

Katastrofa Biljače u Hanu

Deveto kolo Pčinjske okružne lige ponovo je u znaku lidera na tabeli Morave iz Vladičinog Hana, koja je na svom terenu savladala nejaki tim Biljače sa 9:0. Kod kuće je bila sigurna i Vranjska Banja koja je savladala Trešnjevku iz Lopardinca sa 6:0, dok je trgoviška Pčinja na svom terenu pobedila Čelik iz Belog Polja sa 4:1.

Rezultati devetog kola: Besa – As 1:2, Pčinja – Čelik 4:1, Morava – Biljača 9:0, Pavlovac – Vihor 2:4, Nebeski anđeli – Levosoje 1:0, Vranjska Banja – Trešnjevka 6:0, Mladost (B) – Alakince 0:1. Susret Mladost iz Suvojnice – Trnovac nije igran.
U narednom, desetom kolu(26/27. oktobar) sastaju se: Trešnjevka – Vihor, OFK Alakince – OFK Pavlovac, OFK As – Mladost(B), Trnovac – Besa 2005, Biljača – Mladost(S), Levosoje – Morava, Čelik – Nebeski anđeli, Vranjska Banja – Pčinja.