Slom Surduličana za osam minuta

Stančetić (desno) pokopao Surduličane

Golovima Stančetića u 38. i 55, Vujaklije u 47. i Ivanića u 52. minutu, Radnik doživeo katastrofu od novosadskog Proletera

Stančetić (desno) pokopao SurduličaneNovosađani su imali ogromnu želju za pobedom i upravo ta velika količina volje bila je osnov za dobru igru i još bolji rezultat. Trener Proletera Svetozar Sovilj debi na klupi pretvorio je u radost tima koji je preuzeo pre samo nedelju dana. Ipak, najveće zasluge za briljantnu pobedu pripadaju brzonogom fudbaleru Proletera Kavčiću koji je pakovao šanse izvanrednim centaršutevima. U prvih 45 minuta iako nadmoćni, Novosađani su uspeli da postignu samo jedan pogodak, a strelac je bio Stančetić u 38. minutu. U samom finišu prvog dela Novosađane je prigrlila sreća, jer je Ristić sa nekoliko metara pogodio stativu.

Međutim, u nastavku Radnik za osam minuta prima tri gola i doživljava potpuni krah na stadionu Slana bara. Potonuće je krenulo kada je Vujaklija postigao pogodak u 47. minutu, Ivanić nastavio u 52. a Stančetić drugim golom u 55. minutu pečati sudbinu prvoligaša iz Surdulice. Posle deset odigranih kola, Radnik se nalazi na pretposlednjem 15. mestu sa osam osvojenih bodova. U narednom, 11. kolu, Surduličani na svom terenu dočekuju izuzetno jaku ekipu Jedinstvo putevi iz Užica. Izabranici trenera Saše Nikolića moraju dati maksimum kako bi zabeležili pobedu i popravili učinak na tabeli Prve lige.

SAŠA NIKOLIĆ, TRENER RADNIKA
ŽAL ZA ŠANSAMA
– Prvo poluvreme odigrali smo na visokom nivou, imali smo dobrih prilika kod nerešenog rezultata i vođstva domaćina. Međutim, Proleter je u nastavku susreta za nepunih oosam minuta postigao tri gola i nama ostaje žal za propuštenim prilikama.

DjORDjE TANUŠEV, PRVOTIMAC PROLETERA
MOGLO I UBEDLjIVIJE
Radilica Proletera Djorđe Tanušev sve vreme davao je ton igri domaćina:
– Još u prvom poluvremenu smo se pošteno ispromašivali, ali na svu sreću postigli smo na vreme vodeći gol. U nastavku pružili smo maestralnu igru i ona je mogla da bude krunisana i ubedljivijom pobedom.

PROLETER – RADNIK 4:0(1:0)

Strelci: Stančetić u 38. i 55, Vujaklija u 47. Ivanić u 52. minutu.

PROLETER: Nastić 7, Tanasin 8, Kavčić 8, Švonja 7,5, Žigić 8, Tanušev 8, Stančetić 9, Babić 7,5(od 72. Miličević 7), Vujaklija 8, Bošković 7,5(od 60. Rašijovan 7), Ivanić 8(od 80. Karanov -)

RADNIK: Mirdžić 6, Kostić 6, Tešić 7(od 52. Petrović 6), Bonsu 7, Krstić 6, Ristić 6(od 55. Jovanović 6), Rnić 6(od 72. Ćirić 6), Ilić 6, Djurđević 6,5, Simić 6, Stojanović 6

Igrač utakmice: Marko Stančetić(Proleter)

Rezultati 10. kola: Teleoptik – Mladost 1:2, Borac – Dolina 1:0, Sloga(K) – Smederevo 1:0, Proleter(NS) – Radnik 4:0, Jedinstvo Putevi – Timok 2:1, BSK – Inđija 1:1, Sinđelić – Sloga(PM) 2:0, Metalac – Bežanija 3:0.
Jedanaesto kolo(26. oktobar): Sloga(PM) – Teleoptik, Inđija – Sinđelić, Bežanija – BSK, Timok – Metalac(GM), Radnik – Jedinstvo Putevi, Smederevo – Proleter(NS), Dolina – Sloga(K), Mladost(L) – Borac .