Dinamo razbijen u Dimitrovgradu

Prvi i posle poraza

Prvi i posle porazaBALKANSKI – DINAMO 3:0(2:0)

Dimitrovgrad – stadion SC «Park». Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Djorđević(Leskovac) 7,5. Strelci: J. Georgijev u 21. B. Ivanov u 42. i Djokić u 51. minutu. Crveni karton: Nikola Djokić(od 82. minuta Dinamo)

BALKANSKI:  Milčev 8, Stanojević 8(od 79. Nedeljković -), Vasov 8,5, J. Georgijev 8,5, Nemanja D. Ivanov 8,5, Markov 8,5, Nackov 8,5, Petrov 8, B. Ivanov 8(od 81. V. Georgijev -), Nemnja S. Ivanov 8,5, Djokić 8(od 77. Aleksić -)

DINAMO: Danić 6, Miloš J. Tasić 6, Stanković 6, Trajković 6, Ilić 6, Spasić 6(od 60. Savić 6), Miloš Ž. Tasić 6,5, Vojinović 6(od 83. Demić -), Djokić 6, Veličković 6, Nikolić 6,5

Igrač utakmice: Nackov(Balkanski)

Fudbaleri Balkanskog iz Dimitrovgrada očitali su lekciju lideru na tabeli, vranjanskom Dinamu! Tri gola u mreži Danića za tim iz Vranja predstavlja katastrofu s obzirom na prioritetni cilj – ekspresni povratak u Srpsku ligu. Domaćin je u voćstvo od 1:0 došao u 21. Minutu kada je odlični Georgijev matirao Danića, Ivanov nastavio u 42, a poentirao Djokić u 51. Minutu za fantastičan uspeh od 3:0. Dinamo je zbog crvenog kartona koji je dobio Nikola Djokić od 82. Minuta igrao sa desetoricom fudbalera.

Ovaj drugi poraz u šampionatu ne treba shvatiti tragično, jer još ništa nije izgubljeno: Dinamo je i dalje na čelu tabele, a za petama su mu sa istim brojem bodova Radan iz Lebana, dok Balkanski ima dva boda manje.

PETAR VELIČKOVIĆ, GOLGETER DINAMA
Ne znam šta nam bi
-Uopšte mi nije jasno kako smo ovaj meč izgubili? Otišli smo u Dimitrovgrad sa nadom da ćemo se u Vranje vratiti neporaženi i tako smo ušli u meč. Međutim, rano voćstvo domaćina nas je dekoncentrisalo i mi više nismo mogli da pohvatamo konce. Ni sma ne znam šta nam bi! U nedelju moramo pobediti Lužnicu na svom terenu i iskupiti se pred navijačima za katastrofu u Dimitrovgradu.

Katastrofa Bujanovčana

VLASINA – BSK 4:0(3:0)

Vlasotince Stadion: Rosulja. Gledalaca: 200. Sudija: Vladimir Milosavljević(Svrljig) 7. Strelci: Nikolić u 24. Petrović u 43, B. Stojanović u 45. i M. Stojanović u 90. minutu.

VLASINA: Pešić -, Djokić 7, Milošević 7, Miljković 7, Ilić 7, Nikolić 7,5, M. Stojanović 7, Marković 7, B. Stojanović 7,5(od 79. Milan Petrović -), Miodrag Petrović 7(od 58. N. Stojanović 7), Stamenković 7(od 64. S Tošić 7)

BSK: Vidosavljević 5,5, S. Stojanović 5, Krstić 5,5, Mitić 5,5, Tasić 5,5, Rajković 5,5, Dimić 5, Stojković 5, Ristić 5(od 65. Djorđević 5,5) Džemailji 5(od 62. A. Stojanović 5,5), MIlić 5

Igrač utakmice: Nikolić (Vlasina).

Pitanje pobednika rešeno je još u prvom poluvremenu kada su Vlasotinčani uspeli da tri puta savladaju nemoćnog Vidosavljevića i isprate nemoćne Bujanovčane kući sa četiri gola u mreži.

Deveto kolo: Bukovac – Zaplanjac 1:0, Topličanin – Sloga (L) 0:2, Rudar Alpos – Svrljig 1:0, Balkanski – Dinamo 3:0, Lužnica – Radan 2:1, Pusta reka – Napredak 2:0, Vlasina – BSK 4:0, Budućnost – Bukovik 2:1.
Deseto kolo (19/20. oktobar): Zaplanjac – Bukovik, BSK – Budućnost, Napredak – Vlasina, Radan – Pusta reka, Dinamo – Lužnica, Svrljig – Balkanski, Sloga(L) – Rudar Alpos, Pukovac – Topličanin.

LIGA PETLIĆA FS RIS

Novi poraz vranjskih leptirića

SLOGA(Leskovac) – DINAMO 2:0(0:0)

Leskovac – Stadion Sloge. Gledalaca: 30. Sudija: Milan Djorđević(Leskovac) 7. Pomoćnici: Jovan Veljković i Marko Djokić(takođe iz Leskovca). Strelci: Strahinja Mitić iz jedanaesterca u 45. i Luka Gavrilović u 68. minutu za Slogu.

SLOGA: Pavlović 7, Janković 7, Djorđević 7, Stanojković 7, Alempijević 7(od 43. Kostić 7), Nikolić 7, Stanković 7, Marković 7, Gavrilović 7(od 62. Stojanović -), Petrović 7, Mitić 7

DINAMO: Ristić 6, Mitić 6, Stoiljković 6(od 45. Jašarević 6), Jovčić 6, D. Popović 6, Veličković 6, Milenković 6, A. Popović 6, Cvetković 6, Petrović 6(od 65. Krstić -), Filipović 6

Igrač utakmice: Luka Gavrilović (Sloga)

Leskovčani nisu imali mnogo muka sa mlađarijom iz Vranja. Strahinja Mitić bio je siguran sa bele tačke za 1:0, a Luka Gavrilović golom u 68. minutu je potvrdio nadmoćnost petlića Sloge.