Sretenovićeva prvakinja Evrope, Redžepi vicešampion

Vranjska reprezentativka Dragana Sretenović u lou kiku u disciplini 65 kilograma osvojila zlatnu medalju, debitant u reprezentaciji Fazlija Redžepi osvojio srebrno odličje, dok je Radomir Nedeljković porazom u osmini finala ostao bez medalje

Juniorsko prvenstvo Evrope koje je održano od 15. do 21. septembra u poljskom gradiću Krinica Zdroj bio je u znaku reprezentacije Srbije koja se sa ovog takmičenja vratila sa četiri osvojene zlatne medalje, deset srebrnih i devet bronzanih odličja. Među trideset reprezentativaca koje je selektor Neca Milošević odveo na šampionat, bilo je i troje kik boksera iz Vranja. Pod zastavom Srbije borili su se Dragana Sretenović(65 kilograma), Fazlija Redžepi(54 kilograma) i Radomir Nedeljković u kategoriji 63,5 kilograma. Dragana Sretenović opravdala je poverenje selektora Miloševića i sa prvenstva se vratila okićena titulom juniorske prvakinje Evrope u lou kiku u kategoriji 65 kilograma. Debitant u nacionalnoj selekciji, ubojiti Vranjanac Fazlija Redžepi, u kategoriji 54 kilograma, osvojio je srebrnu medalju nakon što je u velikom finalu poražen od višestrukog šampiona Rusije Ruslana Tahajia koji ga je savladao sa 3:0. Treći vranjski reprezentativac Radomir Nedeljković, u koga je selektor polagao velike nade, otpao je još u osmini finala, jer je naleteo na šampiona Rusije Renata Ondara, koji ga je glatko savladao sa 3:0.