VRANjE – JANTA VOLEJ (Skoplje) 2:2(24:26, 14:25, 25:23, 25:16)

Slike za uspomenu: Vranjanke i Makedonke

U okviru priprema za jesenji deo prvenstva u Drugoj odbojkaškoj ligi – grupa «Istok», odbojkašice Vranja ugostile su Janta Volej iz glavnog grada Makedonije – Skoplje. Gošće su u prva dva seta bile bolje i s pravom zabeležile pobedu najpre sa 26:24, a potom 25:14. Trener domaćih Dejan Djorđević u preostala dva seta uveo je najbolje odbojkašice, pa su Vranjanke slavile pobedu najpre od 25:23, a potom 25:16, što je posle četiri odigrana seta susret završen nerešenim ishodom 2:2.

Trener domaćih Dejan Djorđević po završetku meča je rekao:

–           Dobro nam je došla ova provera protiv Makedonki koje se takmiče u Prvoj odbojkaškoj ligi. Moj cilj je bio da isprobam što više igračica, dok mi je u drugom planu bio rezultat.

Njegov kolega Goran Janjević nerešenu igru svojih izabranica komentariše:

– Ovo je naša druga poseta Vranju i sa devojkama i trenerima iz ovog kluba imamo odličnu saradnju. Pre toga bili smo gosti Vlasotinca, gde smo sa tamošnjom ženskom ekipom odigrali dva meča i bili gosti manifestacije «Vinski bal 2013». Prikazanom igrom devojaka u Vranju sam zadovoljan, jer pružile su odličnu igru u prva dva seta. Cilj turneje po Srbiji je opravdan, jer nismo ni u Vlasotincu ni u Vranju doživeli poraz.

Igrano u maloj dvorani Sportske hale u Vranju. Meč trajao 94 minuta. Sudija: Jelena Jovanović(Vranje). Gledalaca: 200

VRANjE: Valentina Rangelov, Aleksandra Mikić, Nevena Poznjakov, Milica Trajković, Dragana Trajković, Maja Andonović, Jovana Manasijević, Ana Jakšić, Jovana Stošić, Tamara Nedeljković, Tamara Trajković, Anđela Ivić, Jelena Marković, Tijana Stošić, Milica Djorđević, Teodora Zarev, Anđela Arsić, Daša Ljubić, Marija Zdravković. Treneri: Dejan Djorđević i Dejan Trajković.

JANTA VOLEJ: Monika Trajkovska, Monika Janević, Teodora Georgijeva, Sara Georgijevska, Bobana Nedeljković, Glorija Karovski, Tamara Stojanova, Stefana Kiprevska, Aleksandra Miladinovska, Emi Veselkovska, Anastasija Božinovska, Angela Ilijevska, Aleksandra Glavinova, Nikolija Sekuloska. Treneri: Goran Janjević i Orce Georgijev.