Iz Morave u Nišku zonu



Šta posle slavlja: Vranje 1957.

Prema našim saznanjima, s jedne strane najvljuje se dovođenje pojačanja, pre svega bivših igrača Vranja koji su igrali na starni, a sa druge odlzak najtalentovanijih mladih igrača iz kluba



 

Šta posle slavlja: Vranje 1957.Rukometni klub Vranje 1957 nalazi se na prekretnici – ili će nastaviti uzlaznom putanjom ili će početi nova agonija i gola borba za opstanak.

Navijači i ljubitelji rukometa, kojih nije malo u Vranju, s obzirom na tradiciju i uspehe koje je taj sport imao u gradu, s pravom očekuju da se u narednoj sezoni klub stabilizuje, a onda u dogledno vreme krene prema najvišem cilju – plasmanu u Super ligu.

Iako to sa sadašnje tačke gledišta dešavanja u klubu i prazne gradske kase izgleda utopistički, treba se ugledati na mnogo manje opštine, poput Surdulice i Vladičinog Hana, koje imaju po jednog predstavnika u fudbalskoj i košarkaškoj eliti.

Glavni akteri slavlja ulaska Vranja 1957. U Prvu ligu su bili oni koji su dozvolili da zbog ogromnih dugova i nedostka para klub istupi iz Super lige u Prvu, a potom odmah se rasformira i pola godine ne postoji.

Kao prvaci „beton“ lige prešli su u Drugu ligu grupa Morava, gde su timovi sastavljeni uglavnom od juniora i kadeta. U prilog tome, govori činjenica da je drugi vranjski tim GRK Mladost, klub koji vode treneri Nikolić i Arizanović i gde gro igrača čine dečaci iz OŠ “Branko Radičević”, primljen direktno u tu ligu, a da nije igrao onu “beton” .

Osvajanje prvog mesta uz 20 pobeda, jedan nerešen rezultat i jedan poraz proslavljen je burno, kao da je ostvaren jedan od najznačajnih uspeha u istoriji vranjskog rukometa, od onih istih koji su ga uništili.

Osvojili su ga dečaci, izuzetno talentovani uz pomoć par iskusnih rukometaša čije vreme je prošlo ili neumitno prolazi. Treba istaći i trenere, pre svega Darka Stanojkovića i Dušana Stevanovića Grobara. Ono što je začudilo ljubitelje rukometa je i odlazak sa trenerske funcije iskusnog Dušana Stevanoviać Grobara. Razlog se ne zna, jedino ako se njemu, kao priznatom sportskom radniku, sprema neko značajno mesto u upavi.

Šta se dobilo ulaskom u Prvu ligu grupa “Istok”. Ništa značajno jer je ta liga geografski grupa Niš ili kako bi se žargonski reklo Niška zona.

Naime, da bi se izbeglo gašenje klubova zbog finasijske krize, pribeglo se stvaranje četiri prvih liga: grupa “Sever”, “Centar”, “Zapad” i “Istok”. Na taj način kvalitet je srozan, ali kako sportski radnici Vranja, a sigurno i po Srbiji, tvrde: “bitno je da se sačuvaju klubovi, da se nešto igra, a sve ostalo za sad mora da bude po strani”.

Koliko je jaka grupa “Istok” govori činjenica da ovogodišnji prvak, epipa Planinke iz Kuršumlije, nije prošla kvalifikacije za Super ligu.  Novi članovi Super lige su ekipe Spartaka iz Subotice i Morave iz Velike Plane gde igra Vranjanac Nenad Tasić Compa.

Tako će RK Vranje od jeseni igratti u ligi čiji su članovi: Planinka (Kuršumlija), Radnički 1951 (Niš), Dubočica 54 (Leskovac), Jagodina, ORK Bor, Jastrebac (Blace), BSK Heba (Bujanovac), Vlasotince, Žitorađa, Djerdap (Kladovo) i Hajduk Veljko (Negotin).

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar