Meridijana pregazila Moravu

Oproštaj od prvoligaških snova

Oproštaj od prvoligaških snovaKošarkaši Morave izgubili su u Hanu, u pretposlednjem kolu Druge lige Srbije, od lidera na tabeli i novog prvoligaša ekipe Meridiane iz Novog Sada, rezulatatom 99:86. Novosađani su meč rešili odmah na početku i nakon prvog poluvremena vodili sa 15 poena razlike. Domaći košarkaši su se trgnuli i u trećoj četvrtini,  nošeni franetičnim bodrenjem preko 800 gledalaca, došli do minus pet. Ali, to je bilo sve, gosti su se konsolidovali i rutinski priveli meč kraju, ostvarivši pobedu od 13 koševa razike.

Košarkaši Morave su imali 14 uspešnih skokova u odbrani i 15 u napadu, a koašrkaši Meridiane pet u napadu i 23 u odbrani, što govori da su taktiku bazirali na obrani gde su dominirali. U napadu su bili pucački raspoloženi, sa odlično izrađenim alkcijama ušetavali su se pod koš Morave.

U ekipi domaćih briljirao je plej Perica Mitić sa 30 postignutih koševa, od toga pet trojki. Istakao se i Miloš Andrejević, kao i Dragoljub Pavlović. Posebno podršku publike dobio je mlađani Gligorije Kostić koji je odigrao 25 minuta i oduševio publiku igrom, borbenošću, ali i lucidnošću, postugavši 7 koševa, od toga jednu trojku..

Kod gostiju nije bilo slabih.

KK Morava – KK – MERIDIANA (Novi Sad) 86: 99

Po četvrtinama: 16:27, 19:24, 29:18, 22:30.

Vladičin Han. Sala gimnazije, Gledalaca: 800, Sudije: Vladica Cvetković, Aleksandar Marinković, Milan Nikolić; Delegat:  Aleksandra Stojanović.

KK MORAVA: Dragoljub Pavlović 11 (3), Antonije Stojković 2, Gligorije Kostić 7 (1), Stevan Stanisavljević, Milan Milenkovic Milan 9, Miloš Andrejević 16, Marko Stevanović,  Nenad Stojanović, Aleksandra Ilić 6, Aleksandar Andrejević 5, Perica Mitić 30 (5), Ivan Jovanović.

KK MERIDIANA: Marko Savić 23 (2), Ivan Djurović 21 (2), Ivan Zarić, Milan Stanojević 6, Miloš Turanjanin 3 (1), Marko Skoko 11 (3), Velibor Buha, Nebojša Jovišić 18 (1), Nikola Dragaš 7 (1), Vladimir Rončević 10 (1), Nikola Medić, Dragan Marić.

Igrač utakmice: Marko Savić (MERIDIANA).

Rezultati 25. kola: Proleter Naftagas – Spartak 67:71, Mladost (Z) – Napredak Rubin 67:93, Napredak (A) – Crnokosa 67:59, Morava – Meridiana 86:99, Radnički – Železničar 72:65, Mladost (Č) – Plana 113:86, Beovuk 72 – Partizan 101:93.
Parovi 26. kola: Železničar – Morava, Spartak – Beovuk 72, Partizan Mts MT – Mladost (Č), Plana – Radnički, Meridiana – Napredak (A), Crnokosa – Mladost (Z), Napredak Rubin – Proleter Naftagas.

KOŠARKA: PRVA REGIONALNA LIGA “ISTOK”

Nova pobeda otpisanog Juga

KK JUG – KK ZDRVLjE 09 81:66

Po četvrtinama: 19:14, 21:23, 20:15, 21:14.

Košarkaši Juga savladali su u pretposlednjem kolu prvenstva ekipu Zdravlja 09 iz Leskovca, ubedljivim rezultatom 81:66.

Mladi Vranjanci su dominirali tokom cele utakmice i bili bolji u u svim segmentima igre.

U svemu su nadigrali visokoplasirane i favorizovane Leskovčane. Dozvolili su da samo jedan period igrači Zdravlja budu bolji i to u drugoj četvrtini za dva poena. Od početka susreta videla se želja vranjskih košarkaša da poprave negativan utisak iz celog prvenstva pa su tu želju pretočili u novu pobedu na svom parketu. Svi u timu Juga su odigrali odlično, a najefikasniji su bili Saša Stanković sa 22 i Darko Trajković sa 16 postignutih koševa. U gostujućem sastavu Mitić je ubacio 12 poena. Jug u poslednjem kolu gostuje u Kuršumliju istoimenom domaćem timu.

Rezulati 25  kola: Jug – Zdravlje 09 81:66, OKK Junior – Pirot 69:70, Mladost (Z) – Jablanica 20:0 (gosti nmisu došli), Dimitrovgrad – Kuršumlija 114:86, ZDRAVLjE LESKOVAC – Prokuplje 91:80, Knjaževac – Niš 89:94.
Parovi poslednjeg, 26. kola: Kuršumlija – Jug, Jablanica – Knjaževac, Niš – Zdravlje Leskovac, Prokuplje – Dimitrovgrad, Zdravlje 09 – OKK Junior, Pirot – Rtanj, Bor RTB – Mladost.