Stavrić doneo bodove Radniku

Nesavladiv u Mrštanu: Mirdžić, Pobeda u slaboj igri: Tasić

Nesavladiv u Mrštanu: MirdžićFudbaleri Radnika iz Surdulice savladali su , rezultatom 2:0 ekipu Moravac Oriona u Mrštanu u derbiju 17. kola Srpske lige “Istok” i tako ostali u trci za prvo mesto i plasman u Prvu ligu.

Gosti iz Surdulice, predvođeni trenerom Cvijetinom Blagojevićem, stigli su do pobede zahvaljujući, pre svega jer su bili psihološki stabilniji od domaćina, koji je u pojedinim trenucima iskazivao previše nervoze.

Radnik je poveo golom Djurđevića nakon prodora Stavrića po levoj strni i idealno ubačene lopte pred gol Mitrovića.

Prelomni trenutak na utakmici je isključenje iskusnog Cekića, zbog dva žuta kartona. Domaći fudbaleri i oko 800 gledalaca burno su protestovali smatrajući da je odluka bila ishitrena i namerna kako bi se protivniku omogućilo da pobedi.

U 56. Minutu dosuđen je penal za Surduličane, kad je oboren Stvarić. Domaći fudbaleri su smatrali da je prekršaj bio van kaznenog prostora, a da se Stvarić teatralno bacio u šesnaesterac.

Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Petrović.

Bura negodovanja se nije stišavala do kraja utakmice. Domaćin iz Mrštana je smatrao da je oštećen i da je sudija svirao kraj bez ijednog minuta produžetka.

Ekipa Radnika se ovom pobedom iskupila za prošlonedeljni remi na svom terenu sa Trstenikom PPT.

Trenutno je na trećem mestu sa osam bodova zaostatka iza vodećeg niškog Sinđelića.

MORAVAC ORION – RADNIK 0:2

Strelci: 0:1 Djurđević u 20., 0:2 Petrović u 56. minutu (iz jedanaesterca). – Mrštane, stadion Orion, gledalaca: 800. Sudija: Deni Djorđević (Paraćin) 6,5. Žuti kartoni: Milan Stanković, Djokić, Cakić (Moravac Orion), Anđelković, Vojinović (Radnik). Crveni karton: Cekić (Moravac Orion) u 30. minutu.

MORAVAC ORION: M. Mitrović 7, Milan Stanković 6,5, Milan Kostić 6 (Z. Stanković 6,5), Ilić 7, Blagojević 6,5, Cekić 6, Marko Kostić 6,5, Nikolić 7, N. Mitrović 6,5 (Cakić -), Trajković 6,5 (Miloš Stanković 6,5), Stefanović 6.

RADNIK: Mirdžić 7, Anđelković 7, Stojkov 6, Tanasković 6,5, Marković 6,5 (V. Stanković -), Ilić 7, Kovačević 6,5 (N. Stanković -), Ahčin 6, Djurđević 7, Petrović 6,5, Stavrić 7,5.

Igrač utakmice: Milan Stavrić (Radnik).

Rezultati 17. kola: Dinamo – Dubočica 1923 2:0, Moravac Orion – Radnik 0:2, Hajduk Veljko – Trgovački 0:0, Radnički (P) – Kopaonik 5:0, Žitorađa – Borac (B) 2:0, Sinđelić – Sloga 2:0, PTT Trstenik – Car Konstantin 0:0, Morava – Radnički (S) 2:1.
Parovi 18. kola: Radnički (S) – Dinamo, Radnik – Sinđelić, Trgovački – Radnički (P), Kopaonik – Morava (Ć), Dubočica 1923 – Trstenik PPT, Car Konstantin – Moravac Orion, Sloga – Žitorađa, Borac (B) – Hajduk Veljko.

Pobeda u slaboj igri: TasićFUDBAL: SRPSKA LIGA ISTOK

Dinamo krenuo sa dna

Fudbaleri Gradskog fudbalskog kluba Dinamo savladali su pred svojim navijčaima tradicionalno neugodnog protivnika ekipu Dubočice 1923 iz Leskovca, rezultatom 2:0 i najvili beg sa dna tabele.

Nekada renomirani protivnici, danas prosečne ekipe koje se bore za svoje postojanje u fudbalu prikazale su slab fudbal, nepovezane akcije, puno grešaka i improvizaciju u igri.

Fudbaleri Dinama su se bolje snašli u drugom poluvremenu kada su rešili utakmicu golovima Stojanovića i Miloša Ž: Tasića.

GFK DINAMO – FK DUBOČICA 1923 2:0

Stadion Jumko, Gledalaca: 500, Sudija: Dalibor Nešić /Zaječar) 7, Strelci: Stojanović u 58. i Miloš Ž. Tasić u 66. minutu, Žuti Kartoni: Trajković (Dinamo).

Dinamo: Ristić 7, Spasić 6, A. Stojković 7, N. Nikolić 6,5, Trajković 7, s. Nikolić 6 (N. Tasić 7), Stefanović 6, Miloš Ž. Tasić 7, Veličković 7 (Savić -).

Dubočica 1923: Petrović 6, Djorđević 6, Djokić 6, Marinković 7, Mitrović 6, Kostić 6 (Janković 6,5), Marković 5 (Iljazi 6,5), Trajković 5, Mitić 5 (Djokić -), Stojanović 6, Grujić 6.

Igrač utakmice: Miloš Ž. Tasić (Dinamo).