Čeka me Subotica



Talentovani mladić odlazi iz Vranja, Uspeh na Crnom vrhu

Talentovani mladić odlazi iz VranjaMarko Stošić (15), pravi je fudbalski biser koji je stasao u Dinamovoj školi fudbala, u vreme kada je na njenom čelu bio Joca Ristić, fudbalski vizionar i pedagog. U Dinamu je od petlića, uvek se izdvajao po kvalitetu i bio je kapiten u svim selekcijama. Danas sa velikim uspehom igra za kadete.

Stošić, čiji je uzor Fabio Koentrao, levi spoljni fudbaler Reala iz Madrida i reprezentativac Portugala, namerava da na leto napusti Dinamo i karijeru nastavi u nekoj jačem, organizovanijem klubu gde su uslovi za napredak kudikamo bolji.



– Prošle sezone proglašen sam za najboljeg fudbalera u pionirskoj ligi regiona istoične Srbije. Bio sam jesenas na probi u subotičkom Spartaku i prošao sam njihove zahtevne kriterijume. U stalnom sam kontaktu sa trenerom, prate me i po zavšetku prolećne sezone odlazim. Želim da igram u jakom klubu, a da je Spartak takav uverio sam se prilikom boravka u njihovom kampu. Pravi su rasadnik mladih fudbalera, a njihova škola je jedna od najboljih u Srbiji – ističe Stošić.

Joca Ristić ima samo reči pohvale za mladog fudbalera.

– Igra po levoj strani, ofanzivan je, može da odgovori svim zadacima koje mu trener postavi. Jak je na lopti, dobar u duelu, asistent i strelac. Poseduje dug korak, prodornost, lucidnost i osećaj za gol što ga izdvaja od vršnjaka. Radan je i vredan i maksimalno posvećen fudbalu. Nadam se da će jednog dana postati superligaški fudbaler – kaže Ristić.

 

Uspeh na Crnom vrhuSKIJANjE

Odlični treći

Vranjski skijaši i skijašice, članovi SKI kluba Besna Kobila”, učestvovali su na dve regionalne trke Alpskog kupa Srbije u veleslalomu za najmlađe kategorije, koje su odžane na Crnom Vrhu kod Bora, u subotu 16. februara.

U prvoj trci koju je organizovao ski klub Bakar iz Bora, vranjski takmičari postigli su sledeće rezultate:

u kategoriji pahuljica, Kalina Pešić i Andrija Djorđević osvojili su prva mesta i zlatne medalje, a u kategoriji mlađih cicibana Milica Mitić je bila osma, Aleksandra Tašković deveta, a Andrej Stojanović, takođe, deveti.

U kategoriji starijih cicibana Mia Dedinac je zauzela sedmo mesto, Mila Stošić deveto, a Petar Djorđević trinaesto mesto.

U ekipnom poretku prva je ekipa Niša, druga ekipa Midžor iz Knjaževca a treća ekipa Besna Kobila iz Vranja.

U drugoj trci koju je organizovao SKI klub Kraljevica iz Zaječara, Vranjanci su bili takođe veoma uspešni.

U kategoriji pahuljica, Andrija Djorđević je osvojio zlatnu medalju a Kalina Pešić srebrnu.

U kategoriji mlađih cicibana, Aleksandra Tašković je zauzela sedmo  mesto, Andrej Stojanović deseto. dok Milica Mitić nije završila trku.

U kategoriji starijih cicibana, Mia Dedinac deveto mesto, Mila Stošić jedanaesto mesto, a Petar Djorđević 12. mesto.

U ekipnom poretku SKI klub Besna Kobila je zauzeo, ponovo, treće mesto iza Niša i Midžora iz Knjaževca.

Na obe trke uloga glavnog sudije bila je poverena Djorđu Dedincu iz SKI  kluba Besna Kobila, što potvrđuje da se u klubu veoma ozbiljno radi ne samo sa decom nego i kroz školovanje kadrova.

Na trkama je učestvovalo 65 takmičara iz sedam klubova Jugoistočne Srbije, dva iz Makedonije i jedan iz Bugarske.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar