Hančani preslišali i “vukove”

Nepobedivi protiv beogradskih ekipa

Nepobedivi protiv beogradskih ekipaKošarkaši Morave ostvarili su još jednu vrednu pobedu. U 16. kolu Druge lige Srbije, na svom parketu, savladali su beogradski Beovuk 72, rezultatom 89:82.

Hančani su samo zatajili u prvoj čertvrtini koju su gosti dobili sa 23:17. Nakon toga usledila je prepoznatljiva igra hanskih majstora predvođenih Mitićem, Milošem Andrejevićem, Milenkovićem, Tonijem Stojkovićem…

Druga četvrtina je dobijena sa 24:18 pa je na poluvremenu bilo nerešeno – 47:47.

Utakmica je rešena u drugom poluvremenu, po četvrtinama bilo je: 27:22, 21:19 za Hančane, a potom je usledila velika radost navijača koji su salu Gimnazije ispunili do poslednjeg mesta.

Vlada Marinković, mladi trener Hančana, jedan od najperspektivnijih u Srbiji, navodi da je utakmica bila teška i neizvesna. Ne krije zadovoljstvo igrom i rezulatatom svoje ekipe.

– Znali smo da nas očekuje teška utakmica jer je ekipa Beovuka iskusna i zna da odigra na rezultat. Naš prethodni uspeh protiv ekipe Partizana obavezivao nas je da to potvrdimo pobedom u Hanu i stavimo do znanja  da smo u formi, a to znači da smo jedna od najboljih ekipa u ligi – kaže Marinković.

Utakmica je bila neizvesna, gosti se nisu predavali, viđena je atraktivna utakmica gde se više posvećivala pažnja napadu nego odbrani.

– Dobro je što možemo da odgovorimo na sve zahteve igre koje ponekad nametne i protivnik. Bilo je rezultatski izjednačeno sve do treće četvrtine, kada smo uspeli da uspostvimo ravnotežu u igri pod koševima, a onda su došli do izražaja naši igrači koji su šutevima spolja, trojkama, cepali mrežicu protivnika. Nošeni navijanjem publike došli smo do još jedne vredne pobede i učvrstili se u gornjem delu tabele – ističe Marinković.

Inače, u jesenjem delu prvenstva ekipa Beovuka 72 na svom parketu savladala je Hančane rezultatom 101:92.

-Znali smo kako smo prošli tada u Beogradu i o kakvom se protivniku radi, za nas veoma neugodnom. Zato nam pobeda u Hanu nad Beovukom mnogo znači– tvrdi Marinković.

KK MORAVA – KK BEOVUK 72          89:72

Po četvrtinama: 17:23, 24:18, 27:22, 21:19.

Sudije: Ivan Ilić, Aleksandar Marinković, Stevan Krstić, Delegat: Zoran Stevanić: Gledalaca: 700

KK Morava: Aleksić, Pavlović 9, Stojković 8, Stanisavljević, Milenković 17, M. Andrejević 10, Stevanović, Stojanović 12, Ilić 12, A. Andrejević 10, Mitić 11, Jovanović.

Beovuk 72: Tomašević, Simić, Krstić 2, Milinković 2, Pejić 15, Petrić 20, Jeremić 10, Djuković 15, Ivanović 8, Babić 8, Živković 2, Cvetić.

Rezultati 6. kola: Spartak – Crnokosa 76:79, Napredak Rubin – Meridiana 82:77, Proleter Naftagas – Železničar 72:67, Mladost (Z) – Plana 86:93, Napredak (A) – Partizan Mts MT 86:73, Morava – Beovuk 72 89:82, Radnički – Mladost (Č) 77:63.
Rezultati 17. kola: Mladost (Č) – Morava, Radnički – Spartak, Beovuk 72 – Napredak (A), Partizan Mts MT – Mladost (Z), Plana – Proleter Naftagas, Železničar –  Napredak Rubin, Meridiana – Crnokosa.