Glišović „pregazio“ Moravu

Pad forme

Pad formeKošarkaši Morave izgubili su na svom parketu od ekipe Plane, minimalnim rezultatom 74:73.

Hančani su slovili pre utakmice za favorita, jer su gosti pri dnu tabele u grupi ekipa koje se grčevito bore za opstanak u ligi. Međutim, Planjani nisu došli u Han sa belom zastavom, već su čvrstom, organizovanom igrom u odbrani, uspeli da se dokopaju bodova.

Košarkaši Morave dobro su odigrali samo prvu četvrtinu, kada su pomislili da je meč završen u njihovu korist. Da se gosti nisu predali pokazala je druga četvrtina, kada su uspeli da u potpunosti zaustave košarkaše Morave u napadu. Do kraja utakmice igrala se izjednačena košarka, a poslednja četvrtina obilovala je brojnim greškama, posebno domaćih košarkaša što ih je koštalo pobede.

U ekipi gostiju briljirao je Glišović, koji je postigao 24 poena, uz osam skokova u odbrani.

KK MORAVA – KK PLANA 73:74

Po četvrtinama: 24:13, 9:17, 11:15, 21:20, 8:9.

Vladičin Han. Sudije: Ivana Milovanović, Ivan Ilić, Vladica Cvetković, Delegat: Nebojša Krstić, Gledalaca: 700.

Morava: Pavlović 2, Stojković 8, Kostić, Stanisavljević, Milenković 10, M. Andrejević 6, Stevanović, Stojanović 4, Ilić 15, A. Andrejević 7, Mitić 21, Jovanović.

Plana: Knežević 4, Vukotić 10, Ćirić, Milošević 7, Radić 12, Glišović 24, Nedeljković, Vučković, Arnaut 10, Milosavljević 7.

Igrač utakmice: Glišović (Plana).

Rezultati 14. kola: Morava – Plana 73:74, Spartak – Napredak Rubin 88:82, Proleter Naftagas – Crnokosa 75:79, Mladost (Z) – Meridiana 76:83, Napredak (A) – Železničar 83:73, Radnički – Partizan Mts MT, Mladost (Č) – Beovuk 72 96:83.

Parovi 15. kola: Partizan Mts MT – Morava, Mladost (Č) – Spartak, Beovuk 72 – Radnički, Plana – Napredak (A), Železničar – Mladost (Z), Meridiana – Proleter Naftagas, Crnokosa – Napredak Rubin.

JOŠ JEDAN SRAMAN PORAZ KOŠARKAŠA JUGA

Brutalni Prokupčani

Košarkaši Juga, u nastavku prvenstva Prve srpske lige “Istok”, izgubili su na svom parketu od ekipe Prokuplja -86:63.

Neverovatna je nemoć u igri košarkaša Juga, s obzirom da su igrali protiv ekipe koja se nalazi pri dnu tabele. Dok su imali snage, u prvom poluvremenu, Vranjanci su pružali dostojanstven otpor. Kada su pali nastala je igra “mačke i miša”.

Košarkaši Juga u zimskoj pauzi nisu ozbiljnije trenirali, a mnogi od njih nisu ni dolazili na treninge. Ovim porazom digli su ruke od opstanka pa će od jeseni igrati u “beton” ligi.

U narednom kolu jug gostuje ekipi Niša, gde imaju ulogu apsolutnog autsajdera.

KK JUG – KK PROKUPLjE 63:86

Po četvrtinama: 16:16, 20:21, 11:24, 16:25.

Rezultati 14. kola: Jug – Prokuplje 63:86, Jablanica – Bor RTB 105:89, Mladost – Pirot 67:98, Rtanj            – Zdravlje 09 63:84, OKK Junior – Kuršumlija 111:70, Dimitrovgrad – Niš          52:81, Zdravlje Leskovac – Knjaževac 66:93.

Parovi 15. kola: Niš – Jug, Zdravlje Leskovac – Jablanica, Knjaževac – Dimitrovgrad, Prokuplje – OKK Junior, Kuršumlija – Rtanj, Zdravlje 09 – Mladost, Pirot – Bor RTB.