Cake najjači Crnoj Gori

Bože pravde u Podgorici: TAK Simpo, ,

Bože pravde u Podgorici: TAK SimpoSlavoljub Stojanović Cake, dizač tekgova TAK Simpo, na internacionalnom Kupu u Crnoj Gori, u teškoj kategoriji, osvojio je prvo mesto.

Stojanović ne krije za doljstvo svojim uspehom, ali i supehom drugog takmičra iz TAK Simpo, Ivana Stankovića.

– Stanković je osvojio visoko četvrto mesto i na taj način  dostojno prezentovao srpski dizački sport. Vijorila se naša zastava u Crnoj Gori i slušala himna što nam je posebno drago. Što se nas, lično, tiče želimo da istaknemo da ovaj uspeh posvećujemo nedavno preminulom treneru Janči Zlatkoviću, legendi dizanja tegova u Srbiji.

SPORTSKI RIBOLOV

Ristić najbolji kadet u zemlji

Petar Ristić iz Vranja, takmicar Kluba sportskog ribolova PetNik, proglašn za najboljeg pojedinca u kategoriji kadeti uzrasta do 14 za 2012 godinu. Petru je ovo laskavo priznanje dodelio Savez sportskih ribolovaca Srbije na svojoj sednici 4. Decembra.

FUDBAL: LIGA PETLIĆA GRUPA „JUG“

Nišlija na kolenima

OFK VRANjE – FK RADNIČKI (Niš) 2:1

1:0 – Ristić u 53, 1:1 – Krstić u 60, 2:1 – Lazar Stošić u 67. minutu, Stadion Gradski, Gledalaca: 20, Sudija: Mihajlo Vučković (Vranje), Pomoćnici: Jovan Djorđević, Miloš Djorđević (obojica Vranje).

OFK Vranje: M. Stošić, Paunović, Luka Stošić, Ristić, Fišer, Cvetković, Lazar Stošić, Stanković, Djorđević, N. Stošić, Jovanović.

Igrali su još: Pešić i Trajković.

Radnički (Niš): Cvetković, Stamenković, Stefanović, Krstić, Trajković, Bogdanović, Milutinović, Stojančić, Janović, Stojanović, Radojković.

Igrali su još: Markić, N. Stojanović..

KK VRANjE

Oduševili masovnošću

Sedamnaest karatista KK Vranje osvojili su osam zlatnih, pet srebrnih i 11 bronzanih medalja na karate turniru „Trofej Leskovac 2012.“, koji je održan 12. februara.

Zlato su osvojili: Nemanja Radmanović – kate, Mihaela Momčilov – borbe, Jovan Trajković – borbe, Kristijan Ilić – borbe, Mateja Tasić – borbe, Nikola Stojanović – kate, Milan Veselinov – borbe, Ognjen Jovčić – kate.

Srebro su osvojili: Boris Vasić – kate, Mihaela Momčilov – kate, Anđelija Jovanović – kate, Nikola Kostić – kate, Marjan Janković – borbe.

Bronzu su osvojili: Nikola Tasić – borbe, Vukašin Cvetković – kate, Nikola Dodić – kate, Lazar Dodić – kate, Sava Mihajlović – kate, Bogdan Stojković – kate, Stefan Vasiljević – kate, Djorđe Mitić – kate i borbe, Vukašin Kostić – kate i borbe.

KK Vranje osvojio je i dva pehara, za najmasovniji klub i za prvo mesto u generalnom plasmanu po broju osvojenih medalja.

Na turniru je najuspešnija bila Mihaela Momčilov.