Prva pobeda Juga

Popović doneo prvu pobedu, Napredak zaustavio Moravu: Mitić i Grujić

Zlatanović i Stanković briljirali

Popović doneo prvu pobeduKošarkaši Juga, nakon devet odigranih kola, uspeli su da ostvare prvu pobedu u prvenstvu Prve srpske lige „Istok“. Vranjanci su pobedili Mladost iz Zaječara rezultatom 73:60 (po četvrtinama: 11:18, 20:14, 20:7, 22:21).

Gosti su dobro otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini poveli sa 18:4. To je bilo sve što su pokazali, ispostavilo se da su prosečna ekipa koju košarkaši Juga zalaganjem mogu da pobede.

Aleksandar Popović (24), bek i krilo Juga, koji je odlično odigrao u odbrani, navodi da je ovo bila jedna od boljih igara njegovog tima i znak da su mogućnosti ekipe mnogo veće nego što se misli u delu lokalne košarkaške javnosti.

-U drugom poluvremenu smo odigrali jaku odbranu, a onda su se raspucali Stanković i Zlatanović. Poveli smo u jednom trenutku sa 20 poena razlike, pa je trener Dejan Petrović pružio šansu mladim igračima – kaže Popović.

Rezultati 9  kola: Jug – Mladost 73:60, Prokuplje – Jablanica 70:80, Niš – Kuršumlija 91:73, Knjaževac – Zdravlje 09 82:75, ZDRAVLjE LESKOVAC – Pirot 85:86, Dimitrovgrad – Bor RTB 102:78, OKK Junior – Rtanj 93:57.
Jug       9          1          8          532:635           9
Parovi 10. kola: Bor RTB – Jug, Jablanica – Rtanj, Mladost – OKK Junior, Pirot – Dimitrovgrad, Zdravlje 09 – ZDRAVLjE LESKOVAC, Kuršumlija – Knjaževac, Prokuplje – Niš.

Napredak zaustavio Moravu: Mitić i GrujićKOŠARKA:MORAVA PORAŽENA U KRUŠEVCU

Hančane stigao umor

Košarkaši Morave iz Vladičinog Hana izgubili su od ekipe Napredak Rubina rezultatom 83:72 u 10. kolu Druge lige.

Antonije Toni Stojković, lucidni bek, jedan od boljih aktera u timu Hančana, navodi da je njegovu ekipu stigao umor, jer najveću minutažu u dosadašnjem delu prvenstva ima šest do sedam košarkaša. Kruševljani su najveću pažnju posvetili igri u odbrani kako bi zaustavili jednog od najboljih gostujućih igrača, Perecu Mitića. U tome su uspeli i na kraju zasluženo slavili.

KK KRUŠEVAC RUBIN – KK MORAVA (VH) 83:72

Po četvrtinama: 18:20, 23:17, 20:18, 22.17.

Napredak Rubin: Radmanovac 11, Mijajlović, Radonjić 5, Djorđević, Milojević 10, Beader 19, Radivojević 9, Bakračić 4, Mihajlović 16, Mašalušić 3, Vukičević, Milinčić 6.

Morava: Pavlović 7, Stojković 9, Kostić, Stanisavljević 5, Milenković 13, Popović, Stojanović 6, Ilić 6, Grujić 14, Vilotijević, Mitić 12, Stevanović.

Rezultati 10. kola: Spartak – Mladost (Ze) 74:75, Proleter Naftagas – Napredak Maksi Ko 76:65, Napredak (Kš) – Morava 83:72, Crnokosa – Radnički 97:73, MERIDIANA – Mladost (Ča) 81:66, Železničar – Beovuk 72 84:78, Plana – Partizan mt:s MT 99:95.
MERIDIANA         10        10        0          816:727           20
Napredak Rubin       10        7          3          748:690           17
Železničar   10        7          3          816:750           17
Morava           10        7          3          751:724           17
Napredak Maksi Ko 10        6          4          770:758           16
Crnokosa       10        6          4          787:722           16
Proleter Naftagas  10        5          5          737:755           15
Mladost (Ze)  10        5          5          765:777           15