Vranje startovalo porazom

Biće teško u Kragujevcu: Stošić, Izgubili od svojih: GRK Mladost

Biće teško u Kragujevcu: StošićFudbaleri Kluba malog fudabla Vranje izgubili su na startu prvenstva od ekipe Tango Liman u Novom Sadu, rezultatom 6:2.

Iako su bili komlpetni, Vranjnci su razočarali indolentnom igrom u odbrani. Trener Goran Jović Beli navodi „brzu“ predaju njegovih fudbalera, iako su bili ravnopravan, a na momente i bolji protivnik u prvom poluvremenu.

– U prvih 10 minuta igre propustili smo nekoliko šanasi, na taj način i pobedu koju smo priželjkivali. Mi smo stvarali šanse domaćin je davao golove i na poluvremenu je bilo 3:1  za Liman – ističe Jović.

U drugom poluvremenu, Vranjanci su nakon četvtog primljenog gola stali i visok poraz je bio očekivan. Pritom, povredio je koleno prvi golman Žikica Ristić, a od lekarskog pregleda znaće se da li će i kad biti u timu.

Dva gola za Vranjance postigao je Danijel Daka Stošić.

U narednom kolu, KMF Vranje opet gostuje, i to šampionu, ekipi Ekonomca u Kragujevcu.

– Ekonomac je favorit, naš cilj biće da izgubimo sa što manjom razlikom – kaže Jović.

Sa takmičenjem je krenula i druga ekipa Vranja u jednoj od trećih liga Srbije.

– Na startu smo savladali drugu ekipu Kopernikusa iz Niša, rezultatom 2.1. Golove su postigli Nikola Simić i Mladen Ristić. Zadovljni smo učinkom naših igrača jer su oni baza za prvi tim – navodi Jović.

Rezultati 1. kola: Tango Liman -. Vranje 6:2, Smederevo – Ekonomac 0:3, Kolubara – Bečej 8:3, Kopernikus Vidre – VIK Naissus 2:3, Marbo Intermeco – KMF Pirot.
Tabela: Kolubara 3, Tango Liman 3, Marbo Intermeco 3, Ekonomac 3, VIK Naissus 3, Kopernikus Vidre 0, Smederevo 0, Pirot 0, Vranje 0, Bečej 0.

Izgubili od svojih: GRK MladostRUKOMET: VRANjU 1957 GRADSKI DERBI

Šef izgubio od svojih

Rukometaši Vranja 1957 u gradskom derbiju pobedili su Gradski rukometni klub Mladost, ubedljivim rezultatom 32:13.

Susret dve mlade ekipe rezultatski je pripao iskusnijoj, koja je odigrala jaku odbranu, a u napadu bila nemilosrdna.

Vranje su predovodili treneri Dušan Stevanović Grobar i Darko Stanojković Šeki, a GRK Mladost Miodrag Nikolić Robi i Zoran Arizanović Šef, koji je jedan od osnivača Vranja 1957.

Rukometaši Vranja su pokazali da su apsolutni favoriti prvenstva i da će naredne sezone sigurno igrati u Prvoj ligi „Istok“.

Ekipa Mladosti, koja je nakon osnivanja odmah nastupila u Drugoj ligi, ima za cilj da ostane u ligi, a da naredne sezone pokuša nešto više. Za sada je njihov cilj rad sa mlađim kategorijama i u svom pogonu imaju preko 60 dečaka.

Rezultati 10. kola. Mladost – Vranje 1957 13:32, Morava – Aleksinac 31:32, Železničar II – Hisar 22:33, Pirot – Niška Banja 36:27, Dubočica 54 II – Radan 26:43, Bela Palanka – Progres 33:27.
Vranje 1957   10        10        0          0          357:228           20
Radan 10        8          0          2          339:261           16
Hisar             10        8          0          2          319:242           16
Pirot             10        7          0          3          387:296           14
Bela Palanka            9          7          0          2          270:246           14
Niška Banja 10        5          0          5          311:298           10
Morava           10        4          0          6          307:354           8
Aleksinac     10        4          0          6          256:305           8
Progres         10        2          0          8          306:353           4
Mladost         10        2          0          8          234:309           4
Dubočica 54 II         9          1          0          8          247:313           2
Železničar II           10        1          0          9          239:367           2
Parovi 11. kola: Vranje 1957 – Morava, Progres  – Mladost, Radan – Bela Palanka, Niška Banja – Dubočica 54 II, Hisar – Pirot, Aleksinac – Železničar II.