Penal rešio meč

Zaslužen poraz: Tasić

Zaslužen poraz: TasićDinamo je u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Srpske lige „Istok“, izgubio u Surdulici od ekipe Radnika, rezultatom 2:0. Radnik je slovio za favorita, ali po rečima trenera Dinama Srđana Paunoviaća, njegovi fudbalerei dali su maksimum i ostavili dobar utisak.

– U svim elemenitma igre parirali smo fudablerima Radnika, imali veći posed lopte, ali nismo imali realizaciju – kaže Paunović.

Radnik je došao u vođstvo u 10. minutu. Nakon kornera, najviši u skoku bio je štoper Radnika Nikola Stojanović, bivši fudbaler Dinama, koji je rutinski savladao mladog golmana Petrovića.

– Kod rezulatata 1:0, Igor Stojković Krespo majstorski je proigrao Savića koji je ušao šesnaesterac i savladao golmana Disića. Međutim, sudija je svirao ofsajd i poništio nam regularan gol – navodi Paunović.

Domaći su overili pobedu u 64. minutu. Akciju domaćih poveo je Garić, lopta je došla do Vojinovića koji je ušao u šesnaesterac Dinama, ali ga je Miloš J. Tasić povukao za dres i oborio. Za sudiju Marka Veljkovića nije bilo dileme, a penal je realizovao Milan Petrović.

– Vojinovića je izvan šesnaesterca povukao za dres Nenad Trajković, on se održao na nogama, ušao u šesnaesterac i šutirao traljavo. Pored njega bio je naš štoper Tasić koji ga nije faulirao, ali sudija je pokazao na belu tačku – kaže Paunović.

RADNIK – DINAMO 2:0

Strelci: 1:0 N. Stojanović u 10., 2:0 M. Petrović u 64. minutu (iz jedanaesterca) – Surdulica, stadion Radnika, gledalaca: 500. Sudija: Marko Veljković (Kruševac) 7,5. Žuti kartoni: Garić, Sibinović, Stojanović (Radnik), Stojković, Miloš J. Tasić (Dinamo).

RADNIK: Disić 6,5, Ilić 6,5, Stojkov 6,5, Stojanović 7,5, Pešić 7, Garić 8, V. Stanković 6,5, Prokić 6,5 (Sibinović 6), N. Stanković 6,5 (Vojinović 6,5), M. Petrović 7, Andjelković 6,5 (Ivanković 6,5).

DINAMO: Ristić 7, Krstić 5,5 (Jović 5,5), Milan Tasić 6, Ivan Stojković 6,5, Trajković 7, Miloš J. Tasić 6, Miloš Ž. Tasić 6, Todorović 6,5 (Randjelović 6), Savić 6 (Ristić 5,5), Igor Stojković 6,5, Nikolić 5,5.

Igrač utakmice: Milenko Garić (Radnik)

Rezultati 15. kola: Radnik – Dinamo 2:0, Žitorađa – Trgovački 2:1, Hajduk Veljko – Sinđelić 3:1, Borac (B) – Moravac Orion 0:1, Sloga – Trstenik PPT 3:1, Car Konstantin – Morava (Ć) 2:0, Dubočica 1923 – Radnički (P) 1:0, Radnički (S) – Kopaonik 4:0.

Vlasina neporažena u Bujanovcu

Fudbaleri BSK iz Bujanovca uspeli su da ostanu neporaženi na svom terenu od jednog od favorita prvenstva, ekipe Vlasine iz Vlasotinca. Nakon velike borbe rezulatat je na kraju bio nerešen, 0:0.

Domaći su imali više prilika i mogu da žale što nisu naneli poraz gostima. Iskusni trener BSK-a, Rade Aleksić zadovoljan je onim što su prikazali njegovi puleni i najavljuje bolje dane za bujanovački fudbal.

– Prikazali smo dobru igru, nagovestili da ćemo na proleće brzo izaći iz zone ispadanja, ali pokazali smo staru boljku – neefikasnost. Šanse koje smo imali u 23. minutu kada se Aca Jovanović našao sam pred golmanom Vlasine Mladenovićem, ili one u 39. i 40. minutu nakon prekida ne smeju se propustiti – kaže Aleksić.

BSK BUJANOVAC – VLASINA 0:0

Bujanovac, gledalaca: 250. Sudija: Žarko Golubović (Prokuplje), žuti kartoni: Tasić, Mladenović, Vjetrović (BSK), M. S. Petrović, Mladenović i Miljković (Vlasina).

BSK: M. Stojanović, S. Stojanović, Trajković, Vjetrović, Tasić, Stojković, Salihi (od 46. min. Ljevica), Mladenović(od 88. min. S. Ćuković), Jovanović 6 (od 70. mn. Djorđević), Jaćimović,  Dimić.

VLASINA: Mladenović, A. Stojanović, M. D. Petrović, Nikolić, Miljković, A. Stanković (od 55. min. Stojiljković), M. Stojanović, Ilić (od 67. min. Profirović), Arsić, M. D. Petrović, I. Stojanović.

Rezultati 15. kola: BSK Bujanovac – Vlasina 0:0, Napredak   – Svrljig 3:2, Jedinstvo – Vučje 2:3, Lužnica – Sloga 0:1, Rudar Alpos – Pusta Reka 1:0, Pukovac – Zaplanjac 3:1, Malošište – SFK Moravac 0:3, Zloćudovo – Balkanski 3:2.
SFK Moravac          15        12        2          1          39:8     38
Vlasina         15        10        3          2          43:16   33
Rudar Alpos 15        11        0          4          32:18   33
Sloga 15        10        1          4          37:21   31
Balkanski      15        10        0          5          28:22   30
Pusta Reka     15        9          2          4          24:14   29
Zaplanjac       15        8          2          5          30:16   26
Zloćudovo      15        5          2          8          19:28   17