Pčinja jesenji prvak

Nebeski anđeli čekaju šansu,

Nebeski anđeli čekaju šansuKolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva, ekipa Pčinje iz Trgovišta je jesenji prvak.

U derbiju kola u Vladičinom Hanu, ekipa vojske Nebeski Anđeli zasluženo je savladala domaću Moravu. Gosti su poveli iz penala, a ekipa Morave je ostala sa igračem manje nakon isključenja štopera. Već u sledećem napadu, Morava je izjednačila, takođe iz penala. To je sve što su Hančani prikazali, u nastvaku fizički pripremljeniji gosti postigli su drugi gol i zasluženo slavili.

Porazom na svom terenu, Hančani su se udaljili od prvog mesta, jer ako Pčinja savlada u zaostalom meču bujanovačku Besu bežaće im osam bodova, a Anđelima pet.

Rezulčtati 14. kola: Morava – Nebeski Anđeli 1:2,      Alakince – Levosoje 3:0, Mladost (S) – Kondiva, odloženo, Trešnjevka – Mladost (B) 0:2, Biljača – Ternoci 1:3, Pavlovac – As, odloženo, Besa – Vranjska Banja 4:0, Pčinja – Čelik 6:2.
Pčinja                       13        13        0          0          62:8     39
Trešnjevka    14        1          1          12        17:56   4
Parovi 15. kola: Nebeski Anđeli – Mladost (S), Vranjska Banja – Pčinja, Čelik – Alakince, As – Besa, Ternoci – Pavlovac, Mladost (B) – Biljača, Kondiva – Trešnjevka, Levosoje – Morava.

FK ALAKINCE
Jedva smo izvukli žive glave u Trgovištu

Rukovodstvo FK Alakince, iz istoimenog surduličkog sela, izjavilo je da u prošlom kolu nije napustilo utakmicu u Trgovištu protov Pčinje zbog nedosuđenog penala za njih, kako su pojedinci plasirali u javnost.
– Utakmicu smo, kod rezultata 2:1 za domaće, napustili zbog pogibljenih startova domaćih fudbalera u drugom poluvremenu, koji su pretili da opasno ugroze zdravlje naših mladih fudbalera. Onakav vadalizam do sada nismo videli. U našoj ekipi je nastupilo šest momaka koji imaju manje od 18 godina. Mi smo ih zdrave doveli i samo smo želeli da ih takve i vratimo kućama. Startovi sa dve noge protivničkih igrača, sa leđa u bilo koji deo tela naših fudbalera u jednom trenutku su nas izbezumili od straha i izveli smo ekipu. Prisustvovali smo suđenju sudije koji je došao da „odradi“ meč i najprimitivnijem vulgarizmu domaćih igrača, ali i onih koji ih vode. Ako ova ekipa Pčinje treba da osvoji prvo mesto, onda je fudbal u Pčinjskom okrugu u ozbiljnim problemima – kaže za naše novine zvaničnik kluba iz Alakinca.
On prigovara da penal koji je dosuđen za Pčinju nije postojao, a to što su pojedinci plasirali da Alakince igra za FK Moravu je sramno i nema veze sa sportom.
– Naša deca žele da se pošteno takmiče. Drugo, mi nemamo neke izrazito dobre odnose sa Moravom, pa i nemamo razlog niti želimo da se žrtvujemo za njih – kaže naš sagovornik.

DANILO MIHAJLOVIĆ, FUDBALSKI SUDIJA

Odmor do proleća zbog Donjeg Srema

Danilo Mihajlović iz Vranja, fudbalski sudija na mečevima “Jelen” Super lige, kažnjen je zbog lošeg vođenja utakmice BSK Borča – Donji Srem sa četiri kola nesuđenja, što znači da će se vratiti na superligaške terene tek početkom marta 2013. godine.

Mihajlović je tokom sednice Sudijske komisije u Kući fudbala u Staroj Pazovi kažnjen po primedbi Donjeg Srema, koji je izgubio sporni meč sa 2:1, jer je utvrđeno da u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena nije svirao jedanaesterac za tim iz Pećinaca. Komisija se složila da je Goran Janković tada nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru.

Donji Srem imao je još dva prigovora vezana za arbitražu Vranjanca, ali oni nisu uvaženi.

Pećinčani su se žalili i zbog isključenja svog golmana Anđelka Djuričića u 24. minutu, ali je utvrđeno da je Mihajlović bio u pravu kada ga je isključio zbog faula nad Ajzedinom Nuhijem van kaznenog prostora, ali u svojstvu poslednjeg igrača odbrane.

Nakon što nije dosudio penal za Donji Srem, već u narednom minutu Mihajlović je poništio gol tog tima, ali Sudijska komisija smatra da je to uradio opravdano jer je postojao prekršaj Ognjena Damnjanovića nad golmanom domaćih Miroslavom Grujičićem.