Prekid u Trgovištu

FK Pavlovac

Fudbaleri Alakinca napustili su utakmicu sredinom drugog poluvremena u Trgovištu, u susretu protiv lidera na tabeli ekipe Pčinje, kod rezultata 2:1 u korist domaćina.

– Ekipa Alakinca je mlada i poletna, tvrd oirah za mnoge protivnike u ligi. U prvom poluvremenu su u Trgovištu vodili sa 1:0 i „ginuli“ na terenu. U drugom poluvremenu primili su dva regularna gola za tri minuta, od toga jedan iz jedanesterca, i rezultat se preokrenuo u korist Pčinje. Utakmicu su napuistili nezadovoljni što im sudija Danijel Ljubisavljević iz Vranja nije sudio penal – kaže naš izvor blizak UO Pčinjske okružne lige.

Prema rečima očevidaca, utakmica je bila dosta napeta, domaćine je iritirala fanatična borbenost gostiju koji nemju šanse za prvo mesto, pa su smatrali da Alakinčani „igraju“ za Moravu, konkurenta za viši rang.

FK Pavlovac– Jesenje prvenstvo je pri kraju, ali „Pandorina kutija“ o tome koliko je i da li je regularno tek će se otvoriti. Biće svega i svačega na proleće, a od toga štetu će imati samo fudbal i fudbaleri. Ovde se nad direktorom lige, Nenadom Djorđevićem iz Surdulice, vrši veliki pritisak sa više strana, ali najviše iz ogranka saveza koji gravitira Vladičinom Hanu i Surdulici. Želi se, pošto-poto da se Morava iz Hana izgura na prvo mesto kako bi učestvovala u kvalifikacijama za Nišku zonu. S druge, stane ekipe Vojske,  Nebeski Anđeli i posebno albanske ekipe Trnoci i Besa, tas su na vagi koji će odlučiti ko će biti prvak na kraju. Ove ekipe imaju „simpatije“ prema Pčinji, a Nebeski Anđeli deluju neutralno. Mada, po nekim vrednosnim kriterijumima, ekipa Nebeskih Anđela je najbolja u ligi – kaže naš sagovornik.

Sa nestrpljenjem se čeka reakcija disciplinskih organa lige kako bi se videlo kako će (i da li će) kazniti ekipu Alakinca, posebno njenog trenera i rukovodioca ekipe. Ne bude li kazna prema propisima FSS, a to znači rigorozna, biće to presedan koji će omogućiti početak kraja Pčinjskle okružne lige.

-Od toga kako će se direktor lige Nenad Djorđević izboriti sa raznim mešetarenjima i pritiscima, zavisiće i dalja budućnost lige. Priča se da će se s jeseni 2013. stvoriti dve područne lige, jedna sa sedištem u Surdulici i druga sa sedištem u Vranju. Bio bi to još jedan težak udarac za fudbal u okrugu i šire, koji bi pokazao svu nesposobnost nezamenljivih ljudi koji urušavju ugled fudbala u okrugu – navodi sagovornik.

Rezulati 13. kola: Pčinja – Alakince 2:1 (prekid), Čelik – Besa 0:1, Vranjska Banja – Pavlovac 2:3, As – Biljača 1:3, Ternoci – Trešnjevka 3:0, Mladost (B) – Mladost (S) 1:0, Kondiva – Morava 0:4, Nebeski Anđeli – Levosoje 7:0.
Trešnjevka    13        1          1          11        17:54   4
Parovi 14. kola: Alakince – Levosoje,    Morava – Nebeski Anđeli, Mladost (S) – Kondiva, Trešnjevka – Mladost (B), Biljača – Ternoci, Pavlovac – As, Besa – Vranjska Banja, Pčinja –      Čelik.

POBEDA PAVLOVCA U BANjI
Burno u finišu

FK VRANjSKA BANjA – FK PAVLOVAC 2:3
1:0 – 0:1 – Kurtić u 72, 0:2 – N. Jovanović u 78, 1:2 – Antanasijević u 83, 2:2 – Stojković u 86, 2:3 – N. Jovanović u 88. minutu,  Gledalaca: 50, Sudija: Danijel Novković (Vranje), Pomoćnici: Stefan Stojanović, Nikola Stanković (obojica Vranje).
Vranjska Banja: I. Stojković, Trajković (Stanojković), Mladenović Antanasijević), P. Ristić (Mikić), M. Stojković, Stamenković, Mitić, Paunović, B. Ristić, Stanisavljević, Stošić.
Pavlovac: P. Jovanović, Pavić, M. Jovanović, Marinković, Stojanović, Tomić, Savić, N. Jovanović, Stojilković (Kurtić), Petrović (Mišić), Stanković.

FUDBAL: RIS – PIONIRI
Miloš Cenić doneo radost

OFK VRANjE – FK KOSOVAC (PROKUPLjE) 1:0
1:0 – Cenić u 58. minutu, Sudija: Ilija Djorđević (vranje), pomoćnici: Jovan Djorđević, Miloš Djorđević (obojica Vranje).
OFK Vranje: Mladenović, J. Stošić, K. Stošić, Hamza, Djorđević, Milić, trajković, Ristić, Stojanović, Cenić, N. Stošić.
Igrali su još: L. Stošić, Antić, Bogdanović, Stevanović, Nedeljković, Radan, Jović.
Kosovac: Milenković, iskrenović, Perić, Djokić, Jašarević, Miljković, Bojović, Ivanović, Stojanović, Janković, Ružić, Igrali su još: Djurović