Pavlović srušio Napredak

Prva liga je na vidiku

Prva liga je na vidikuKošarkaši Morave ostvarili su i petu pobedu u Drugoj ligi Srbije. U Hanu je pao Napredak Maksi Co iz Aleksinca, rezultatom 73:69, poluvreme 40:34.

Hančani su, pred više od 800 bučnih navijača, još jednom pokazali da su ekipa koja zna šta hoće i koja zna da igra na rezultat.

Trener Vlada Marinković smatra da je glavna snaga njegove ekipe u kolektivnoj igri, prćenoj borbenošću i izgaranjem na parketu.

PORAZ U KUPU
Košarkaši Morave iz Vladičinog Hana izgubili su u 1. kolu Kupa KSS Drugi stepen, od ekipe niškog Konstantina, člana Prve lige Srbije, rezultatom 65:50. Po četvrtinama: 18:15, 11:23, 6:7, 15:20.
Hančane je stigao umor iz prvenstva i igranja sreda-nedelja. Pokušali su da jakom odbranom pariraju gostima, ali to su uspeli samo u prvoj i trećoj četvrtini.
Vlada Marinković, trener Morave, priznaje zasluženu pobedu gostiju iz Niša:
– Čestitke gostima, bili su bolji u svim elementima igre i želimo im dalji uspeh u Kupu Srbije. Pokazali su da su s pravom prvoligaši i nosioci razvoja košarke u jugoistiočnoj Srbiji – kaže Vlada Marinković, trener Morave.
Rezultati 1. kola Kupa KSS Drugi stepen: Morava – Konstantin 50:65,  Napredak (Kš) – Smederevo 1953 76:79, Knjaževac – Spartak 67:64, Slodeks – Metalac 46:83, slobodni: Meridiana Futog, Mega Vizura Beograd i Železničar Inđija.

– Igramo jaku odbaranu, svako zna svoj zadatak, a smatram da je Pavlović među najboljim odbrambenim igračima u ligi. Ovog puta htela ga je i „trojka“. Imamo dovoljan broj igrača koji mogu da iznesu teret utakmice pa protivnik nikad ne zna odakle mu preti opasnost.

Gosti su posebno pazili na centra Grujića, ali je ovog puta „ekspolodirao“ Dragoljub Pavlović, bek ponikao u Surdulici, i sa 16 postignutih koševa bio enigma za goste iz Aleksinca. Imao je stopostotan učinak u slobodnim bacanjima, tri od tri, dva od dva u šutu i polovičan učinak za tri poena, tri od šest.

– Moram da pohvalim i Pericu Mitića, pleja, koji je pravi vođa ekipe i čiji pogoci i asistencije oduševljavaju navijače – kaže Marinković.

Na parketu su najviše proveli: Mitić 37 minuta, Stanković 33, Stojanović 26, Ilić 25, Grujić 19, Milenković 19, Pavlović 19, Stojković 15.

Morava je od 7 utakmica 5 pobedila i 2 izgubila. Ima 12 bodova i u samom je vrhu tabele.

KK MORAVA – KK NAPREDAK (A) 73:69

Po četvrtinama: 21:17, 19:17, 20:16, 13:19.

Vladičin Han. Sudije: Nikola Radosavljević, Dušan Djurić, Aleksandar Marinković, Delegat: Ljubomir Miličević, Gledalaca: 800

KK MORAVA: Pavlović 16, Stojković 3, Kostić, Stanisavljević, Milenković 3, Popović 2, Stojanović 7, Ilić 8, Grujić, Stanković 19, Mitić 15, Stevanović.

KK NAPREDAK: Šikman 8, Davidović, N. Raičević 14, Stanojević 9, S. Raičević 4, Miladinović 2, Vulić 14, Mojsilović 2, Džunić, Knežević, Djukić 5, Miletić 11.

Rezultati 7. kola: Morava – Napredak (A) 73:69, Železničar – Spartak 82:65, Plana – Meridiana 80:81, Partizan Mts MT – Crnokosa 76:94, Beovuk 72 – Napredak Rubin 75:70, Mladost (Č) – Proleter Naftagas 67:62, Radnički – Mladost (Z) 67:62.
Meridiana    7          7          0          568:519           14
Železničar   7          5          2          573:507           12
Morava           7          5          2          506:499           12
Napredak Rubin       7          4          3          504:481           11
Napredak (A)            7          4          3          552:535           11
Mladost (Z)   7          4          3          539:540           11
Crnokosa       7          3          4          513:519           10
Proleter Naftagas 7          3          4          508:529           10