Dinamo konačno pobedio

Nikola S. Tasić: najava bolje igre

Srđan Paunović Laza, novi trener Vranjanaca kaže da je zadovoljan igrom i rezultatom

Nikola S. Tasić: najava bolje igreFudbaleri Dinama savladali su na svom terenu ekipu Hajduk Veljka iz Negotina, rezultatom 2:0 u 12. kolu Srpske lige „Istok“,

Nakon ostavke trenera Davora Tasića, ekipu je vodio Srđan Paunović Laza i doveo svoj tim do dugo očekivanje pobede.

– Odigrali smo borbeno, žustro, sa puno trčanja i zasluženo  pobedili. Imali smo mnogo šansi, samo u prvih 15 minuta tri izuzetno povoljne preko Nikole S. Tasića. Raduje me disciplina ispunjavanje zadataka koje smo postavili pred meč u svlačionici – klaže Paunović.

Njega raduje igra kratkih pasova, od noge do noge, sa ubrzanjem u fazi napada.

– Brza pas igra donela je izrađene akcije i lepe golove. Mogli smo da savladamo protivnika ubedljivije da su strelci bili precizniji – kaže Paunović.

LAZA NA KLUPI DINAMA
Srđan Paunović Laza novi je šef stručnog štaba FK Dinamo, bivši golman ovog i još nekoliko klubova.
Kao trener istakao se trenirajući golmane Dinama, a u vreme kad je klub bio u Prvoj ligi bio i pomoćni trener. Posebno je imao uspeha u radu sa mlađim kategorijama u OFK Vranje.
– Sa fudbalerima se odlično poznajem, radićemo na psihološkoj prpremi, na motivacionom momentu, da krenemo sa uspesima i prvenstvo završimo sa 18 osvojenih bodova. Očekujem pobede u Bivolju protiv Borca i u Vranju protiv Sloge iz Despotovca. U posldnjem kolu gostujemo favoritu Radniku u Surdulici, ali nećemo istaći belu zastavu– kaže Paunović.

Dinamo je nastupio bez standrdnih prvotimaca, iskusnih Miloša J. Tasića i Igora Stojkovića.

– Oni su pauzirali zbog žutih kartona i biće spremni za utakmicu protiv Borca. Bićemo kompletni i očekujemo novu pobedu – ističe Paunović.

Golove za Dinamo postigli su Stefan Nikolić Keža, nakon dodavanja Savića i Nikola Ranđelović koga je proigrao Nikola Tasić.

DINAMO – HAJDUK VELjKO 2:0

1:0 – Nikolić u 17, 2:0 – Radđelović u 41. minutu, Stadion Jumka, Gledalaca: 300, Sudija: Milica Nikolić 7, Žuti kartoni: Ranđelović (Dinamo), Tomić, Sinulović (Hajduk Veljko).

Dinamo: Petrović 7, Krstić 7, Filipović 7, Todorović 7, Trajković 7,5, Milan Tasić 7, Nikola Tasić 7,5, Dimić 6,5 (od 60. Miloš Ž. Tasić 6,5), Savić 7, Nikolić 7,5 (od 86. A. Stojković -), Ranđelović 7 (od 85. Jovcić -),

Hajduk Veljko: Tomić 6, Arežina 6 (od 66. Sinulović 5,5), Ostrovljanović 6, Puceljović 6, Milosavljević 5,5, Djorđević 6,5, Slo. Bogdanović 6, Stanojlović 5,5, Matejić 6,5, Tasić 7, Sla. Bogdanović 7.

Igrač utakmice: Stefan Nikolić (Dinamo).

Rezultati 12. kola: Dinamo – Hajduk Veljko 2:0, Kopaonik – Radnik 0:1, Trgovački – Dubočica 1923 1:3, Radnički (S) – Car Konstantin 1:7, Radnički (P) – Sloga 3:0, Morava (Ć9 – Borac (B) 2:1, Trstenik PTT – Žitorađša 0:0, Moravac Orion – Sinđelić 1:1.
Borac (B)        12        0          2          10        6:24     2
Parovi 13. kola: Borac (B) – Dinamo, Radnik – radnički (P), Sinđelić – Trgovački, Žitorađa – Moravac Orion, Hajduk Veljko – Trstenik PPT, Sloga – Morava (Ć), Car KOnstantin – Kopaonik, Dubočica 1923 – Radnički (S).

FK RADNIK

Stanković doneo radost u Brusu

Utakmica u Brusu bila je na ivici incidenta. Pobednika je odlučio Stanković u 59. minutu, a domaći su dugo protestvovali i tražili prekršaj u akciji koja je prethodila pogotku, a posle koje je igrač domaćih Danilović ostao da leži na zemlji.

U drugom poluvremenu, pomoćni sudija Mihajlović iz Leskovca dva puta je signalizirao glavnom da ga grupa navijača gađa raznim predmetima, pa je došlo do prekida utakmioce koji je trajao desetak minuta.

KOPAONIK – RADNIK 1:1

0:1 – V. Stanković u 58. minutu, Gledalaca: 800, Sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac) 6, Žuti kartoni: Radovanović, Miletić (Kopaonik), Ilić, Pešić, Anđelković (Radnik), Crveni kartoni: Knežević u 59. i Radulović u 80. minutu (obojica Kopaonik).

Kopaonik: Milunović 6, Milosavljević 5 (Raičević 6), Lisinac 5,5, Radovanović 6,5, Čolić 6 (Vukojević -), Knežević 6, Pavlović 5 (Danilović 5,5), Miletić 6, Živanović 6, Vilimonović 6, Radulović 6.

Radnik: Disić 7, Ilić 7, D. Petrović 7, Stojanović 6,5, Ivanković 6,5, Pešić 7, Garić 7, I. Petrović 6,5, I. Stanković 6 (Anđelković 6), M. Petrović 6,5, V. Stanković 7 (Ignjatović -).

Igrač utakmice: V. Stanković (Radnik).