Ristić sprečio katastrofu

Jedan šut na gol za 90 minuta

GOLOVI I ŠANSE
Prvo poluvreme
3. minut – Udarac Vladice Cekića golman Ristić uspeo da zaustavi na čudesan način.
27. minut – prilika za Moravac Orion: posle šuta Djokića Ristić je odbio loptu, na nju je natrčao Nikolić, uputio udarac ka golu, ali je jedan od odbrambenih igrača Dinama izbacio sa gol linije.
33. minut – 1:0 – lopta se, ipak, našla iza leđa Ristića. Nikolić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta se odbila do Mladenovića koji je sa 6-7 metara gađao i pogodio suprotan donji desni ugao gola Dinama.
41. minut – Vranjanci su imali sreće: Djokić je odlično prošao po levoj strani, centrirao do Mladenovića koji je raspalio po lopti, ali je ona pogodila stativu. Odbijena lopta ponovo je došla do Mladenovića, ali je golman Dinama i ovog puta bio nesavladiv.

Drugo poluvreme
57. minut – prva odlična akcija tandema Djokić – Spasić, ali je udarac Spasića golman Ristić uspeo da skrene u korner i spreči domaće da stopostotnu priliku pretvore u pogodak.
65. minut – ponovo je sreća bila saveznik Dinama, a udarac kapitena Mladena Trajkovića zaustavila je stativa.
87. minut – nova stopostotna prilika za domaće, ali je iz duela 1 na 1 sa Zdravkovićem golman Ristić izašao kao pobednik.
89. minut – tandem Spasić – Djokić donosi potvrdu trijumfa domaćina. Marko Spasić je odlično prošao, ovoga puta po levoj strani, usledio je idealan centaršut na drugu stativu gde se našao Nikola Djokić i udarcem glavom poslao loptu u mrežu Dinama.

Jedan šut na gol za 90 minutaFudbaleri Dinama poraženi su u Mrštanu kod Leskovca sa 2:0.

Domaći Moravac Orion mogao je da do vrha napuni mrežu Vranjanaca da na njihovom golu nije stajao raspoloženi Ristić, jedina svetla tačka u timu Dinama.

Prema izveštajima sa meča, fudbaleri Dinama samo su jednom ozbiljnije šutirali na gol Moravca, i to sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca.

Međutim, Davor Tasić, trener FK Dinamo, za razliku od prošlonedeljnog poraza kod kuće od ekipe PTT Trstenika, ovog puta je mnogo zadovoljniji igrom svoje ekipe:

-Ne mogu da zamerim našim fudablerima na borbenosti, na želji da dođemo do pozitivnog rezultata. Sve bi bilo drugačije da nismo primili prvi gol iz ofsajda. Otvorili smo se, išli na nadigravanje kako bismo došli u poziciju za gol, što je stvorilo dosta prostora fudbalerima Morvaca da iz kontri stvarju šanse. Otvorena utakmica u kojoj su domaći igrači imali „vetar u leđa“ zahvaljujući „domaćinskom“ suđenju koje, ipak, nije bilo presudno za rezultat meča – kaže Tasić.

On smatra da je meč odluke za Dinamo u nedelju kada gostuje lider na tabeli, ekipa Sinđelića iz Niša.

– Moramo da pobedimo kako znamo i umemo. Očekujem od svojih igrača da iskažu ono što im trenutno fali, a to je drskost u igri i veća agresivnost kako bismo došli do očekivane i željene igre koja vodi uspehu – navodi Tasić.

Protiv Moravca se povredio iskusni Igor Stojković, a mladi Stefan Nikolić je „očistio“ žute kartone i biće na raspolaganju Tasiću.

FK Moravac ORION – FK Dinamo 2:0

Strelci: 1:0 Mladenović u 33., 2:0 Djokić u 89. minutu. Mrštane, stadion Orion, gledalaca: 700. Sudija: Miloš Janković (Negotin) 7. Žuti kartoni: N. Trajković, A. Stojković, Krstić (Dinamo).

Moravac ORION: Mitrović 7, Stanković 7,5, Milan Kostić 7, M. Cakić 6,5 (Marko Kostić 6,5), N. Ilić 7, Blagojević 7, Ni. Nikolić 6,5 (Spasić 7,5), Cekić 7, Mladenović 7 (Zdravković 6,5), Trajković 7, Djokić 7,5.

DINAMO: Ristić 8, Krstić 7, Filipović 6, Milan J. Tasić 6, Miloš J. Tasić 6, N. Trajković 6, Jović 7 (Dimić 6,5), Nikola S. Tasić 6,5, Miljković 5, Igor Stojković 6 (Ranđelović 6,5), A. Stojković 5 (Ivan Stojković 6).

Igrač utakmice: Goran Ristić (Dinamo)

Rezultati 9. kola: Moravac Orion – Dinamo 2:0, Radnik – Car Konstantin 5:3, Trstenik PPT – Trgovački 4:1, Sinđelić – Morava (Ć) 2:0, Žitorađa – Radnički (P) 0:0, Hajduk Veljko . Kopaonik 0:0, Borac (B) – Radnički (S), Sloga – Dubočica 1923 2:0.
Sinđelić      9          8          0          1          11:2     24
Žitorađa       9          5          3          1          11:3     18
Moravac Orion        9          5          2          2          12:6     17
Trstenik PPT          9          5          1          3          18:11   16
Radnički (S)            9          4          3          2          11:9     15
Morava (Ć)    9          5          0          4          7:13     15
Radnički (P)            9          4          2          3          8:4       14
Radnik           9          4          2          3          14:14   14
Kopaonik      9          3          2          4          11:10   11
Hajduk Veljko           9          3          2          4          12:12   11
Sloga 9          3          1          5          15:15   10
Dubočica 1923         9          3          1          5          5:8       10
Car Konstantin       9          3          1          5          15:24   10
Trgovački      9          3          0          6          18:21   9
Dinamo          9          2          2          5          10:14   8
Borac (B)        9          0          2          7          5:17     2
Parovi 10. kola: Dinamo – Sinđelić, Dubočica 1923 – Radnik, Tgovački – Car Konstantin,  Radnički (S) – Sloga, Kopaonik – Borac (B), Radnički (P) – Hajduk Veljko, Morava (Ć) – Žitorađa, Trstenik PPT – Moravac Orion.