Moravi izmakla pobeda na premijeri

Poraz nas nije pokolebao: KK Morava

Poraz nas nije pokolebao: KK MoravaKošarkaši Morave iz Vladičinog Hana izgubili su u Velikoj Plani od ekipe Plane, rezultatom 70:67, u 1. kolu Druge lige Srbije,

Vlada Marinković, trener Hančana ističe dobru igru svoje ekipe, ali i nedostatak sportske sreće u poslednjih pet minuta.

– Dobro smo otvorili utakmicu, na poluvremenu vodili sa 36:33. U drugom poluvremenu domaćin je uspeo da nametne svoj stil igre i napravi seriju od 13:2, koju smo ipak uspeli da stignemo. U poslednjih pet minuta bilo je egal, imali smo šanse da pobedimo, ali brzopletost i opterećenost značajem utakmice učinili su da izgubimo sa tri poena razlike. U poslednjoj sekundi meča naš Antonije Stojković je šutirao za tri poena, promašio i sirena je označila kraj – kaže Marinković.

U timu iz Velike Plane, u kojem igra veliki broj košarkaša iz Kragujevca, pa i internacionalaca poput Nikole Glišovića, Ivana Miloševića i Ivice Vukotića, najviše su se istakli već pomenuti iskusni centar Glišović i mladi bek Stefan Arnaut.

U timu iz Hana prednjačio je Perica Mitić, nekadašnji veliki talenat leskovačkog Zdravlja, koji je izvesno vreme proveo i u Partizanu.

U drugom kolu, Morava igra protiv druge ekipe beogradskog Partizana mt:s  MT, u sredu 17. oktobra, od 19 časova i 30 minuta.

KK Plana – KK Morava (VH) 70:67

Po četvrtinama: 16:16, 17:20, 16:10, 21:21.

Velika Plana – Dvorana: TSC „Vožd“. Gledalaca: 200. Sudije: Ranković i Savić (obojica iz Pančeva) i Radosavljević (Kragujevac).

Plana: Kesar 2, Vukotić 9, Pavlović, Milošević 7, Kotorčević, Blagojević, Glišović 28, Popović, Nedeljković, Vučković 9, Arnaut 12, Milosavljević 3.

Morava: Pavlović, Stojković 8, Kostić, Stanisavljević, Milenković 8, Popović, Stojanović 2, Ilić 6, Grujić 15, Stanković 12, Mitić 28, Stevanović 1.

Rezultati 1. kola: Napredak Kruševac – Spartak Subotica 54: 51, Crnokosa Kosjerić – Proleter Naftagas Zrenjanin 71: 78  , Meridiana Novi Sad – Mladost Zemun 79:71, Železničar Inđija – Napredak Aleksinac 103:81, Partizan mt:s MT Beograd    – Radnički Obrenovac 74: 52, Beovuk 72 Beograd – Mladost Čačak 81:68.

Parovi 2. kola: Spartak – Mladost, Radnički – Beovuk 72, Morava – Partizan mt:s MT, Napredak (Al) – Plana, Mladost – Železničar, Proleter Naftagas – Meridiana, Napredak (Kš) – Crnokosa.