Surduličani najbolji

Najbrojniji na takmičenju: KK Vranje

Najbrojniji na takmičenju: KK VranjeKarate klub Vranje, član Federacije šoto-kan saveza Srbije, organizovao je 14-ti međunarodni turnir u karateu “Vranje OPEN 2012”, u sportskoj hali, 3. juna.

– Pokrovitelj takmičenja bio je Grad Vranje povodom gradske slave “Svete Trojice”. Takmičenje je otvorio Zoran Antić, predsednik Sportskog saveza, u prisustvu velikog broja zvanica– navodi Nebojša Arsić, predsednik KK Vranje.

Na takmičenju je nastupilo preko 250 takmičara iz 22 kluba iz Bugarske, Makedonije, Republike Srpske i Srbije.

–  Karate klub Vranje bio je najbrojniji klub, a ujedno i najuspešniji sa 23 zlata, 35 srebra i 23 bronze, ali kao domaćin nije učestvovao u konkurenciji za konačan plasman. Najbolja gostujuća ekipa bila je KK Tanden iz Surdulice, koja je ponela pehar za masovnost i najviše osvojenih medalja. Iza KK tenden, najuspešniji po broju medalja je KK feniks iz Vranja – ističe Ratko Krstić, trener KK Vranje.

Feniksu 27 medalja

Karatisti KK Feniks osvojili su 27 medalja, od toga 7 zlatnih, 13 srebrnih i 7 bronzanih, na XIV međunarodnom turniru u karateu “Vranje OPEN 2012”, koji je održan u sportskoj hali prošlog vikenda.

-Slavica Nikolić, trener KK Feniks, prezadovoljna je učinkom svojih mladih karatista:

– Zahvaljujući ovakvom rezultatu KK Feniks je bio drugoplasirana ekipa na renomiranom turniru – ističe Nikolićeva.

OSVAJAČI
Osvajači medlja su: Bogdan Trajković, zlato i srebro; Luka Antić, zlato, srebro; Milan Milekić, zlato, srebro; Mladen Djorđević, zlato, srebro; Nemanja Raletić, zlato; Pavle Cvetković, bronza; Petar Mančić, bronza; Lazar Trajković, srebro; Lazar Antić, bronza; Luka Jović, zlato, srebro, bronza; Dimitrije Stojilković, srebro, bronza; Emilija Mitić, srebro, bronza; Aleksandra Tašković, dva srebra; Jefimija Stamenković, dva srebra; Andrijana Novković, zlato, srebro i bronza.