Dinamo do bodova iz penala

Obezbeđen opstanak: Miloš Ž. Tasić

Obezbeđen opstanak: Miloš Ž. TasićFudbaleri Dinama u 27. kolu Srpske lige „Istok“ savladali su sa dosta problema borbenu ekipu Kopaonika iz Brusa, rezultatom 2:1. Bila je to utakmica u kojoj su obe ekipe vodile borbu za tri boda koja im konačno garantuju opstanak u ligi.

Dinamo je došao u vođstvo u 13. minutu golom Nikole S. Tasića,  posle dodavanja Večevića, koji je sa desetak metara šutirao u nebranjeni deo gola gostiju.

Fudbaleri iz Brusa, iako, kao i domaći, skromnih kvaliteta, nisu se predavali i u 34. minutu došli su do izjednačenja. Nakon izvedenog kornera i greške domaćeg golmana Petrovića lopta je dobila čudan efe i završila u mreži.

U drugom poluvremenu Dinamo je napadao, ali su igrači više gledali kako da se što teatralnije bace u šesnaestercu i isprovociraju slabog sudiju Milićevića da dosudi jedanaesterac, nego da izvedu dobru akciju i stvore šansu za gol.

U 80. minutu, igrač odbrane gostiju Danilović  igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sguran realizator penala bio je Miloš Ž. Tasić, koji je doneo tako željno očekivanu pobedu Dinamu. Gosti su se bunili, jer su smatrali da Danilović, koga niko nije ometao, nije igrao rukom, ali ih je sudija Milićević smirio crvenim i žutim kartonima.

Sve u svemu, još jedno slabo izdanje Dinama, koje je sa uzdasima isparatilo stotinak vernih navijača.

GUŽVA I INCIDENTI
Gosti po završetku utakmice nikako nisu hteli da se pomire sa gubitkom bodova, kako su istakli  „ u režiji sudije Milićevića iz Prokuplja“.  Bilo je mučnih scena, verbalnih duela, psovki i pretnji, ali bez tuče i težih incidenata. Goste je posebno iritiralo ponašanje Gorana Nastića, sekretara Dinama, ali teži incident je izbegnut zahvaljujući prisebnosti pojedinaca. Zapisnik o odigranoj utakmici je potpisan tek oko 20 časova i 30 minuta. Gosti nisu nikako mogli da prihvate  činjenicu da je sudija igranje grudima u šesnaestercu okarakterisao kao penal, a da je pritom  podelio kartone koji će ih desetkovati u nastpajućim utakmicama u borbi za opstanak u ligi.
– Pojedini fudbaleri gostiju su po završetku utakmice polomili vrata na svlačionici – kaže naš izvor u Dinamu.

Rezultati 27. kola. Dinamo – Kopaonik 2:1, Radnik – Timok 1:1, Vlasina – Radnički (S) 3.2, Sloga – Hajduk Veljko 1:1, Trgovački (J) – Svrljig 2:1, Borac (B) – Radnički (P) 0:1, Balkanski – Žitorđa 3:0, Trstenik PTT –  Car Konstantin 3:2.
Timok             27        17        6          4          40:17   57
Radnički (S)            27        15        4          8          42:19   49
Radnik           27        13        6          8          48:40   45
Car Konstantin       27        13        5          9          48:41   44
Sloga 27        13        1          13        38:35   40
Hajduk Veljko           27        11        7          9          36:34   40
Trstenik PPT          27        12        3          12        37:33   39
Žitorađa       27        11        5          11        32:34   38