Dinamo na korak do opstanka

Borbeno u Svrljigu: Petković, Najbolji u Leskovcu: Todorov

Borbeno u Svrljigu: PetkovićFudbaleri Dinama uspeli su da poslednjeplasiranom Srvrljigu otkinu bod i približe se ostvarenju svoga cilja – opstanku među srpskoligašima.

Vranjanci su do boda stigli nakon slabe igre na tešpkom, kaljavom terenu za igru. Domaćin se bolje snašao na početku kada je stvorio nekoliko odličnih šansi, ali su strelci bili krajnje napreciozni. Šansu utakmice fudbaleri Svrljiga su imali kada je sudija dosudio penal, a Milojić šutirao i pogodio prečku.

U nedelju od 16 časova i 30 minuta, Dinamo igra protiv ekipe Radničkog iz Pirota još jedan derbi začelja. Ukoliko puleni trenera Davora Tasića pobede overiće opstanak u ligi.

FK SVRLjIG – FK DINAMO 0:0

Svrljig. Gledalaca: 200, Sudija: Aleksandar Živković (Niš) 7, Žuti kartoni: Milošević, Bojić (Svrljig), Dimić, Milunović (Dinamo), Crveni karton: Milovanović u 89. minutu (Dinamo).

Svrljig: Babić 7, Stanković 6, Petković 6, Milošević 7, Radojlović 7, Stefanović 7, Milojić 7, Krstić 6, Miljković 5 (Bojić -), N. Mladenović 7, S. Mladenović 6 (Gavrić -).

Dinamo: Milunović 7, Miloš J. Tasić 6,5, Petković 6 (Večević 6), Stamenković 7, Miletić 6,5, Milovanović 6,5, Dimić 7 (Jović 6,5), N. Tasić 7 (Savić -), Miloš Ž. Tasić 6,5, Stojković 7, Milosavljević 6,5.

Igrač utakmice: Radojlović (Svrljig).

Rezultati 22. kola: Svrljig – Dinamo 0:0, Vlasina – Radnik 0:0, Radnički (S9 – Timok 0:1, Žitorađa – car KOnstantin 1:1, Radnički (P9 – Kopaonik 3:0, Hajduk Veljko – Trstenik 2:0, Sloga – Balkanski 2:0, Trgovački (J) – Borac 1:0.
Svrljig           22        5          4          13        14:35   19
Parovi 23. kola: Dinamo – Radnički (P), Radnik – Hajduzk Veljko, Trgovački (J) – Radnički (S), Borac (B) – Sloga, Balkanski – Vlasina, Trstenik PTT – Svrljig, Kopaonik – Žitorađa, Car KOnstantin – Timok.

NIŠKA ZONA

Morava ispada

Najbolji u Leskovcu: TodorovDerbi začelja u Niškoj zoni između hanske Morave i bujanovačkog BSK-a završen je nerešenim rezultatom – 2:2, a utakmica je obilovala preokretima uz slabo suđenje Jovanovića iz Leskovca. Morava je igrala kao domaćin u Leskovcu jer je kažnjena zbog prošlonedeljnog prekida na utakmici u Hanu protiv niškog Palilulca.

Fudbaleri BSK su došli do zlata vrednog boda u borbi za opstanak, a Morava iz Hana definitivno ispada i od naredne sezone igraće u Pčinjskoj okružnoj ligi.

U seledećem kolu Morava u gostuje u Leskovcu ekipi Dubočica 1923, a BSK u Bujanovcu dočekuje ekipu Puste Reke.

FK MORAVA (VH) -. FK BSK Bujanovac 2:2

Leskovac. Gledalaca: 10, Sudija: Vlada Jovanović (Leskovac) 6, Strelci: 1:0 – Djokić u 6, 1:1 – S. Dimić u 38, 2:1 – Djokić u 66, 2:2 – Djorđević u 75. minutu, Žuti kartoni: Djokić, Antić (Morava), Djorđević (BSK), Crveni karton: P. Veličković (Morava) u 82. minutu.

Morava: Gačić 6, Petrović 6, Trajković 6 (Manču 6), Tasić 5, Kostić 5, Antić 6, Pavlović 5 (Božović 6), Krstić 5 (Kostadinović &9, Djokić 7,5, Pešić 6, P. Veličković 6.

BSK: Stojanović 6,5, Jovanović 6, Stanković 6, Vjetrović 5,5, Tasić 5, Živanović 6, Trajković 5 Todorov 6, S. Dimić 7, Aleksić 6 (Stanković 5), J. Dimić 5 (Djorđević 7).

Tabela: Moravac Orion (M) 60, Zaplanjac 51, Dubočica 1923 49, Sloga (L) 39, Pukovac 35, SFK Moravac (P) 34, Zloćudovo 33, Palilulac 32, Rudar Alpos 31, Pusta Reka 30, Omladinac 26, BSK Bujanovac 24, Vučje 19, Kosanica 14, Morava  (VH) 11,  Moravica 10.