Pobeda u derbiju začelja

Povećane šanse za opstanak: Hajduk Veljko gost u sledećem kolu, Skandal poništio dobru igru: igrači Morave

Vlasina – Dinamo 0:1

Povećane šanse za opstanak: Hajduk Veljko gost u sledećem koluFudbaleri Dinama  savladali su ekipu Vlasine u Vlasotincu sa 1:0 u derbiju začelja i najvili brzi beg sa začelja tabele. U obostrano slaboj igri gol odluke postigao je iskusni Trajković. Borba za opstnak u ligi biće i dalje neizvesna. Ukoliko ispadaju tri ekipe, najozbiljniji kandidati pored Vlasine i Svrljiga biće ekipe Trgovačkog, Radničkog iz Pirota, Balkanskog i Dinama. Ipak, očekuje se da ekipe Radničkog i Dinama izbore opstanak i tako izbegnu sramno poglavlje u svom dugogodišnjem trajanju.

Vlasotince. Stadion „Rosulja“, Gledalaca: 150, Sudija: Marjan Savić (Aleksinac) 7, Strelac: Trajković u 69. minutu, Žuti kartoni: Djokić, I. Stojanović (Vlasina), Milosavljević (Dinamo).

Vlasina: Pešić 6, Cvetković 5,5, Petrović 5,5, Djokić 6, Miljković 6, Stevanović 5, I. Stojanović 5, S. Kostić 5 (od 73. A. Kostić -), Milić 5 ( od 76. N. Stojanović -), Ilić 5 (od 73. Mitić -), Marjanović 5,5.

Dinamo: Milunović 6, Stamenković 6,5, Filipović 6,5, Milekić 6, Trajković 7(od 76. Stanković -), Dimić 6, Jović 6,5, mIlosavljević 5 (od 46. Tasić 5,5), Nikolić 5,5, Večević 5,5.

Igrač utakmice: Trajković (Dinamo).

Rezultati 20. kola: Vlasina – Dinamo 0:1, Trgovački (J) – Radnik 3:0, Radnički (S) – Žitorađa 4:0, Radnički (P) – Timok 0:1, Crljig – Car Konstantin 2:1, Hajduk Veljko – Kopaonik 1:0, Sloga – Trstenik 4:2, Borac (B) – Balkanski 0:0.
Svrljig           20        5          3          12        14:30   18
Parovi 21.kola: Dinamo – Hajduk Veljko, Radnik – Sloga, Borac (B) – Radnički (S), Balkanski – Trgovački (J), Trstenik PTT – Vlasina, Kopaonik – Svrljig, Car Konstantin – Radnički (P), Timok – Žitorađa.

Skandal poništio dobru igru: igrači MoraveNIŠKA ZONA

Tuča u Hanu

Na utakmici u Vladičinom Hanu između ekipa Morave i niškog Palilulca, u 89. minutu došlo je do tuče fudbalera u koju su se umešali i domaći navijači. Minut pre toga, Morava je postigla gol iz penala i bila pred osvajnjem značajnih bodova. Sudija je nakon prekida isključio petoricu fudbalera, a kada je jedan od navijača napao gostujućeg fudbalera odsvirao i kraj utakmice.

Ekipu Morave, najverovatnije, očekuje rigorozna kazna i definitivna najava preseljenja u Pčinjsku „beton“ ligu, što predstavlja sramotu za hanski fudbal i uopšte za fudbal u Pčinjskom regionu.

U 20. kolu Niške zone Morava je pobedila Palilulac sa 1:0 (prekid u 89. minutu), a BSK iz Bujanovca je doživeo rezultatski debakl, izgubivši u Leskovcu od Dubočice, rezultatom 5:0.

Tabela: Moravac Orion (M) 54, Zaplanjac 45, Dubočica 1923 43, Sloga (L) 35, Pukovac 35, Zloćudovo 30, Palilulac 29, SFK Moravac (P) 28, Rudar Alpos 28, Pusta Reka 27, Omladinac 26, BSK Bujanovac 20, Vučje 19, Morava (-1) 13, Kosanica 11, Moravica (-1) 9.

U narednom 20. kolu, BSK u Bujanovcu, u derbiju začelja, dočekuju ekipu Vučja, a Morava u lokalnom derbiju igra sa ekipom Moravca u Predejanu.